line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

"Ми маємо зберігати пам'ять Чорнобиля і шанувати мужність тих, хто живе сьогодні з нами", - Степан Масельський

IMG 539614 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, біля пам’ятного Знаку чорнобильцям, встановленому в центрі міста Балаклія, відбувся мітинг та покладання квітів.

 

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відзначається 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Щорічно пам’ять про подвиг ліквідаторів та всіх постраждалих від атомного лиха балаклійці вшановують покладанням квітів до пам’ятника "І мертвим, і живим присвячується".

 

IMG 5377Цього дня до скверу, де встановлений пам’ятний Знак, прийшли голова районної державної адміністрації Степан Масельський голова районної ради Олександр Літвінов, міський голова Іван Столбовий, голова районної спілки "Союз Чорнобиль України" Петро Латуха, чорнобильці, рідні загиблих чорнобильців, представники трудових колективів міста, громадськість.

 

Звертаючись до присутніх Степан Масельський від імені всіх жителів Балаклійщини висловив щирі слова вдячності учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС за подвиг, здійснений у мирний час, ціною якого стали врятовані від атомної катастрофи не тільки Україна, а й увесь світ.

 

"На території Балаклійського району у селищі Савинці були сформовані дві пожежні частини, які взяли учать у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 28 трудових колективів Балаклійщини направили своїх працівників на відбудовчі роботи. Вони будували саркофаг над зруйнованим 4-м енергоблоком, проводили дезактивацію зони відчуження. Наш район прийняв 191-го переселенця із зон радіоактивного забруднення, створив їм необхідні умови для проживання.

 

IMG 5386На сьогоднішній день в районі проживає 480 учасників ліквідації аварії та 878 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 73 вдови померлих ліквідаторів та 105 дітей. Ми маємо зберігати пам'ять Чорнобиля і шанувати мужність тих, хто живе сьогодні з нами.  Але життя швидкоплинне, з кожним роком ми втрачаємо наших героїв-ліквідаторів. Ми зобов’язані пам’ятати про подвиг цих людей із вдячністю згадувати їх імена. Схиляємо голови перед їх світлою пам’яттю", - зазначив голова РДА.

 

Учасники мітингу вшанували пам’ять померлих ліквідаторів скорботною хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятного Знаку.

 

IMG 5391IMG 5401IMG 5412


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь