line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

До професійної дати

sud15 грудня відзначається День працівників суду, встановлений Указом Президента України 8 грудня 2000 року. З нагоди святкової дати на наші запитання відповів голова Балаклійського районного суду Геннадій Сергійович Носов. У ході інтерв’ю Геннадій Сергійович розповів про роботу колективу, який очолює, про зміни, які відбулися в законодавстві, та впровадження Закону України "Про очищення влади".

 

– Геннадію Сергійовичу, розкажіть, будь ласка, про колектив, який Ви очолюєте, та які функції він виконує?

 – Нині в Балаклійському районному суді працюють вісім суддів. Згідно зі штатним розкладом, повинно бути дев’ять, одна штатна одиниця вакантна. Взагалі, колектив складається з сорока співробітників. Всі вони є високопрофесійними спеціалістами, відданими своїй справі. Стосовно завдань, перш за все, це дотримання законності, своєчасний та якісний розгляд кримінальних, цивільних та адміністративних справ, тобто, щоб їхній розгляд здійснювався на абсолютно законних засадах та в терміни, передбачені законом.

 

 – Ще рік-два тому існували певні проблеми матеріально-технічного забезпечення роботи суду. Чи вирішені вони?

 – Завдячуючи територіальному Управлінню судової адміністрації, матеріально-технічне забезпечення налагоджено на достатньому рівні. В приміщенні районного суду було замінено систему водопостачання та здійснено косметичний ремонт будівлі. Тривалий час комп’ютерна техніка не оновлювалась, деякі комп’ютери виходять з ладу, але в цілому для роботи суду суттєвих проблем це не становить. Сподіваємося на покращання матеріально-технічних умов. 

 

– А чи вирішено питання щодо підвищення заробітної плати працівникам апарату суду?

– У зв’язку із змінами в Законі України «Про судовий збір», були збільшені ставки судового збору,  у зв’язку з чим збільшились надходження до державного бюджету, що дало можливість збільшити рівень заробітної плати працівників суду. Але, зважаючи на зростання цін на комунальні послуги та продовольчі товари, таке підвищення  заробітної плати недостатнє для задоволення всіх мінімальних потреб.

 

– 16 листопада 2015 року набув чинності Закон України «Про очищення влади». Яким чином у суді, який Ви очолюєте, виконується зазначений закон?

– У 2014-2015 р. р. судді Балаклійського районного суду проходили перевірку згідно із зазначеним законом. У результаті перевірки не було виявлено перешкод для подальшої роботи. В цьому році  розпочалася перевірка працівників апарату суду, яка на даний час ще триває.

 

– У квітні 2015 року набув чинності Закон України «Про запобігання корупції». Як вплинув даний закон на роботу суду?

– Згідно з цим законом, передбачено створення Національного антикорупційного бюро України, яке здійснює перевірку корупційних діянь державних службовців.

Громадяни України беруть активну участь в антикорупційній діяльності, будь-які підозри щодо недобросовісності суддів або отримання ними незаконної вигоди, висловлені відвідувачами суду, ретельно перевіряються.

 

– Які публічні заходи проводяться в Балаклійському районному суді?

– 8 грудня 2015 року в Балаклійському районному суді проведено День відкритих дверей для учнів та студентів у рамках Всеукраїнського тижня права. Керівник апарату суду Максим Сергійович Брежнєв ознайомив студентів з роботою апарату суду та канцелярії, роз’яснив правила поведінки в суді та порядок звернення до суду учасників судового процесу, роз’яснив порядок звернення громадян до суду за захистом порушених прав тощо.

 

– У наш час у державних органах запроваджуються інформаційні технології. Що нового з’явилось у діяльності суду?

– Діє офіційна веб-сторінка суду http://court.gov.ua/sud2001/. На офіційному сайті розміщується  інформація щодо часу розгляду справ, є можливість розрахувати та сплатити судовий збір. Учасники справ отримують повідомлення про час та місце розгляду справ за допомогою СМС-повідомлень.

 

– Чого хотіли б побажати суддям та працівникам апарату з нагоди професійного свята?

– Перш за все, я хочу побажати міцного здоров’я, щастя в особистому житті та сімейного благополуччя і, звичайно, наснаги та успіхів у нелегкій праці.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь