line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На минулому тижні відбулась "пряма лінія" з начальником Балаклійської дільниці газопостачання М.Кучерявим

pr lin gazНа минулому тижні відбулась "пряма лінія" з начальником Балаклійської дільниці газопостачання Михайлом Кучерявим. Протягом сеансу споживачі ставили практично одні й ті ж запитання: куди зникли контролери і як тепер звітувати? Пропонуємо читачам усі узагальнені запитання та відповіді на них.

– Куди поділися контролери, і чому до них не можна додзвонитися?

– Дійсно, з набуттям чинності «Кодексу газорозподільних систем» ПАТ «Харківгаз» запроваджено нову сервісну послугу для споживачів щодо самостійного зняття фактичних показників та порядок передачі показань приладів обліку.

Відтепер на контролерів покладено функції тільки перевірки правильності показників один раз на півроку або частіше, у разі необхідності. Щомісячне споживання газу, як було раніше, вони не збиратимуть.

 

– У який спосіб споживач може передавати споживання газу за місяць?

– Передати показання приладу обліку можна будь-яким зручним для споживача способом:

1. Через «Особистий кабінет», зареєструвавшись на сайті http://104.ua;

2. Зателефонувати до контакт-центру ПАТ «Харківгаз»:

(066)-209-78-04 або (057)-766-21-04;

3. Зателефонувати до абонентського відділу Балаклійської дільниці газопостачання: 2-32-74.

 

– Чому на телефон абонвідділу 2-32-74 ніколи не можна додзвонитися?

– Це може бути через велике навантаження на телефонну лінію, коли в останній день місяця люди масово телефонують. Але, як ми вже повідомили, можна телефонувати на номери контакт-центру.

 

– У який термін необхідно передати показання газового лічильника?

– Як уже наголошувалося, зняття показань приладів обліку проводиться споживачем самостійно, за станом на 1 число місяця. Щоб зафіксовані дані були враховані при визначенні розміру оплати за газ, показання лічильника необхідно передати до ПАТ «Харківгаз» 1, 2 або 3-го числа.

 

– Чому в квитанціях виставляють зайві кубометри спожитого газу?

– Якщо показання лічильника зняті й передані, наприклад, 20 числа, то при розрахунку рекомендованої до сплати суми автоматизована система обчислює і прогнозований обсяг споживання до кінця місяця. Саме тому фактичне використання палива може бути бі-льшим або меншим від розрахункового.

 

– Квитанції за газ на Новоселівці принесли аж 25 числа, чому так пізно?

– Показання приладів обліку від споживачів ПАТ «Харківгаз» приймає до 5 числа. До 10 числа формуються виплатні квитанції. А розносяться вони споживачам з 10 по 15 число. Чого вийшла затримка, будемо з’ясовувати.

 

– У повідомленні про субсидію зазначається сума обов’язкового платежу за газ, а в квитанції приходить нуль до сплати. Як бути?

– Дійсно, такі ситуації виникають через надмірно теплу погоду й економію газу. Тобто, абонент спожив палива навіть менше, ніж нараховано субсидією за нормативом. Як уже роз’яснювалося, не використана домогосподарством норма, внаслідок економії, зараховується на наступні розрахункові періоди. Тобто, сьогодні в державі розроблено такий механізм, що економне споживання енергоресурсів вигідне споживачеві. Усі показники відображаються в квитанції, на неї й треба орієнтуватися.

 

– Чому стали стягувати банківську комісію 3 гривні, адже це питання договірних відносин між ПАТ «Харківгаз» і «Ощадбанком», а не споживача?

– На рівні Балаклійської дільниці газопостачання ми не можемо вплинути на ситуацію, але обов’язково проінформуємо про це обласне керівництво.

 

– З 1 січня 2016 року можуть залишитися без газу споживачі, які не мають лічильників. Чи можна до вас звертатись?

– Так, обов’язково звертайтесь. Наразі наші спеціалісти безкоштовно встановлюють лічильники в домоволодіннях, які обладнані газовими плитами та газовими колонками.

 

– Які документи необхідні для переукладання договору на газопостачання?

– Документів небагато: копія паспорта та коду, план будинку та довідка про склад сім’ї. Якщо користуєтесь пільгами, також копії відповідних посвідчень.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь