line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Інтерв'ю з начальником районного відділення «Харківенергозбут» Тетяною Шаповаловою з нагоди професійного свята

IMG 8643Напередодні професійної дати журналісти зустрілися з людиною, яку на Балаклійщині можна сміливо віднести до когорти «метрів» електроенергетики, – Тетяною Іванівною Шаповаловою, начальником районного відділення «Харківенергозбут».

 

 

Свою професійну діяльність Тетяна Іванівна розпочала в 1976 році в відділі головного енергетика на цементно-шиферному комбінаті, де пропрацювала 21 рік, а з 1997 року беззмінно очолює Балаклійське РВ «Харківенергозбут». 

 

– Тетяно Іванівно, добігає кінця 2015 рік і вже можна підводити підсумки. Яким він був для вашого колективу?

– Дозвольте одразу почати з колективу. Скажу без перебільшення, наше районне відділення я вважаю унікальним в усій системі АК «Харківобленерго», адже в нас працюють справжні професіонали, і я як керівник дуже цим пишаюсь. Мені не потрібно давати комусь якісь настанови – кожен працівник на своїй ділянці знає, чим і як займатись.

 

– А яка чисельність вашого колективу?

– У Балаклійському РВ «Харківенергозбут» працюють 78 осіб. Кожен є фахівцем своєї справи, тому ми з року в рік виконуємо всі поставлені виробничі завдання. Цей рік також не був винятковим, з чим я в день професійного свята всіх поздоровляю і дякую за сумлінність.

 

– Тетяно Іванівно, а наскільки змінилась енергетична система нашого району за останні роки?

– Якщо говорити про абсолютні величини споживання електричної енергії, то вони не змінились. Наприкінці 90-х років, коли я тільки очолила районне відділення, народногосподарський комплекс Балаклійщини споживав 19 мільйонів кіловат-годин електричної енергії за місяць. Наразі ми маємо абсолютно аналогічний показник споживання електрики в нашому районі – ті ж 19 мільйонів кіловат-годин.

Про що це говорить? З одного боку, відбулось значне зменшення споживання в промисловому виробництві. Для порівняння можу назвати такі дані: на початку 2000-х, коли на максимальну потужність працював цементний завод, район споживав близько 46 мільйонів кіловат-годин на місяць. Але, заради об’єктивності, слід відмітити й прогресуючі темпи застосування енергозберігаючих технологій.

Подивіться на будівельний завод «Хенкель Баутехнік» – усе обладнання енергоекономічне. Таким шляхом рухається теплоенергетика, у зовнішньому освітленні широко використовуються енергозберігаючі лампи тощо.

 

– А що можете сказати про населення?

– У цьому секторі, на відміну від виробничого, тенденція до збільшення споживання енергії. У людей стає більше комп’ютерів, пральних машин-автоматів, мікрохвильовок, хлібопічок та іншого. Якщо порівнювати з дев’яностими роками – початком двотисячних, то абоненти стали споживати електрики більше приблизно втричі.

 

– У зв’язку з цим, чи не виникає в споживача спокуси обійти прилади обліку?

– Звичайно, випадки крадіжок електричної енергії трапляються. Але нашими контролерами всі вони виявляються. Штрафні санкції обраховуються за методикою і є немаленькими. За останнім випадком, який розглядався, сума сягнула 30 тисяч гривень. Тому такі зловживання користі не дають. У цілому ж, якщо говорити про населення, наші абоненти досить дисципліновані й розраховуються своєчасно, за що ми їм дуже вдячні.

 

– Центральні ЗМІ нещодавно повідомили про надзвичайну ситуацію в електроенергетиці на рівні держави. До чого готуватися споживачам?

– Поки що ніяких вказівок до застосування обмеження або віялових відключень ми не отримували. Хоча, звичайно, організаційно до цього готові. Але сподіваємось, що погодні умови поки на нашому боці й ми пройдемо зимовий період без відключень.

 

– У Балаклійський РЕМ прийшов новий керівник. Як Вам співпрацюється?

– Взаєморозуміння є, адже ми підрозділи однієї компанії «Харківобленерго» і виконуємо спільні завдання. Користуючись нагодою,хочу сказати добре слово про попереднього керівника Василя Петровича Кравченка, який свого часу дуже багато зробив в енергетичній системі району. Новий начальник РЕМ Віталій Миколайович Борщ людина молода, але вже досвідчена. Він не новачок в енергетиці, має досвід і, сподіваюсь, продовжуватиме кращі традиції.

 

– Чого побажаєте Вашим підлеглим, колегам, партнерам?

– Нехай у кожній оселі, родині завжди буде світло, а ще щоб світло завжди залишалося в наших душах. Адже від того, як ми ставимося один до одного, вибудовуватимуться взаємовідносини в сім’ях, на виробництві. І це головне.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь