line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Про рік, що минає, та перспективи наступного

IMG 7938Лічені дні залишаються до завершення 2015 року, який приніс нам чимало реформаторських новацій: бюджетна децентралізація, оновлена виборча система, зміна поглядів українців на процеси державотворення… Балаклійщина, як і годиться, продовжувала активно розвиватись і втілювати все нове в реальні здобутки. Як усе це відбувалось, а також про плани на наступний рік журналістам районних ЗМІ розповів голова районної державної адміністрації Степан Масельський.

 

 

 

– Степане Івановичу, як Ви оцінюєте для Балаклійського району рік, що минає?

 

– Як і в цілому для держави, так і для нашого району рік був непростим. Це пов’язано, в першу чергу, з політичними подіями, з місцевими виборами. Адже під час виборів підвищується градус політичного життя, і наш район не є винятком.

 

Успішним рік був для сільського господарства. Ми отримали один з найкращих за всю історію району валовий збір ранніх зернових і взагалі зернових культур. Багато вдалося зробити в плані матеріально-технічного оснащення всіх бюджетних закладів: охорони здоров’я, освіти, культури, спорту. Тобто в цілому рік можна охарактеризувати як успішний.

 

– За рахунок участі в обласних та міжнародних конкурсах багато зроблено в сферах охорони здоров’я, освіти, культури, про що ми постійно розповідали в газеті. В яких напрямках буде надалі продовжуватись ця робота?

 

– Так, дійсно, було багато зроблено і ще маємо багато планів на майбутнє, які будуть реалізовуватись не тільки за рахунок участі в цих конкурсах. Адже в результаті бюджетної децентралізації сьогодні на місцях, у сільських, селищних, міській радах, в районному бюджеті є вільні кошти, які можемо спрямовувати на вирішення нагальних питань. Безумовно, ми будемо і надалі брати участь у конкурсах, щоб залучати гранти, позабюджетні кошти для розвитку матеріально-технічної бази наших закладів. І в цьому напрямку ми вже маємо певні напрацювання.

 

– Степане Івановичу, на сучасному етапі розвиток економіки потребує інвестицій. Чи можна очікувати активізації в залученні капіталу зовнішніх інвесторів?

 

– Буду відвертим: навряд чи слід очікувати інвестицій найближчим часом. У першу чергу, потрібна стабільність у державі, потрібно, щоб на сході України, а Харківська область межує з Донецькою, було залагоджено військовий конфлікт, щоб була стабільна соціально-політична ситуація. А коли буде стабільність, повірте мені, інвестиції не забаряться, адже Україна сьогодні є дуже інвестиційно привабливою. Наприклад, можна необмежено вкладати кошти в сільське господарство, в переробку сільськогосподарської продукції, експортувати не зерно, а готову продукцію. Можна вкладати кошти в машинобудування, адже сільському господарству потрібна сучасна техніка, і для цього потрібні інвестиції. Сьогодні потрібні інвестиції для модернізації цементного заводу в напрямку енергоефективності, щоб можна було запустити дві обертові печі для виробництва клінкеру, та багато іншого.

 

– Сьогодні питання енергозбереження та енергоефективності дуже актуальні. Яка робота проводиться в нашому районі в цьому напрямку?

 

– У цьому питанні ще багато потрібно зробити, адже коли дивимося на приміщення як бюджетних установ, так і житлових будинків зі старими вікнами, розуміємо, що над цим повинні працювати в кожній сфері, у тому числі, й жителі району. Стосовно енергоефективності. Наразі ми відходимо від споживання газу, замінюємо його альтернативним паливом: пілетами, дровами тощо. Люди самі переобладнують та встановлюють більш економічні котли. І цей процес безповоротний. Реалізовуємо проекти ЄС/ООН у ФАПах, де робимо пілетне опалення і відмовляємося від газу. Балаклійська центральна клінічна районна лікарня також опалюється не газом, а пілетами. Наразі в лікарні тепло і затишно, і, плюс до того, економимо суттєві кошти. Модернізуємо старі котельні. Зокрема, на газових котлах у котельні селища Нафтовиків замінені пальникові пристрої з частотними перетворювачами, що дасть суттєву економію як газу, так й електричної енергії. Тобто робота в цьому напрямку триває і триватиме надалі.

 

– Наш район передовий в аграрній сфері, але серед гострих була тема земельного рейдерства. У боротьбі з цим негативним явищем були прийняті певні дії. Чи є результат?

 

– Дійсно, коли виникла ця проблема, навколо неї об’єдналися всі: районна державна адміністрація, депутатський корпус районної ради, сільгосппідприємства і дали належну відсіч тим компаніям, які хотіли не зовсім, так би мовити, чесним шляхом зайти на територію Балаклійського району. Сьогодні напруга знята, тому сподіваємось, що в подальшому цих дій від, м’яко кажучи, недобросовісних орендарів чи компаній не буде, а все буде вирішуватися цивілізованим, законним способом.

 

– Степане Івановичу, у жовтні відбулися місцеві вибори, в більшості громад оновився склад органів самоврядування. Як Ви оцінюєте потенціал нових очільників рад та депутатів?

 

– Головне, як оцінять люди, які довірили депутатам, головам різних рівнів представляти їхні інтереси в тих чи інших радах. Хочеться, щоб, у першу чергу, виборці не розчарувалися в своєму виборі і щоб ті, кому вони висловили довіру, належним чином представляли їхні інтереси в усіх органах влади. Взагалі, сьогодні мені ще важко сказати, наскільки успішною буде їхня робота. Хоча потенціал дуже серйозний, адже обрано багато людей, які мають великий досвід роботи, працювали і працюють на відповідальних посадах у сфері народногосподарського комплексу. Але ще раз повторюся, їхній потенціал повинні оцінити люди, дати оцінку тому, як вони працюють, як вони віддаються своїй справі. Безумовно, ще багатьом депутатам і сільським головам, які не працювали в органах самоврядування, потрібно навчатися розумітись на механізмах місцевого самоврядування, державного управління, як формується дохідна, видаткова частини бюджету, що таке делеговані повноваження та іншому.

 

– Розпочато роботу з реконструкції Палацу спорту. Скільки часу потрібно для завершення цього масштабного проекту?

 

– Ми розпочали здійснювати аварійні роботи, адже приміщення Палацу спорту почало руйнуватися, вкрай було потрібно проводити демонтаж покрівлі, в першу чергу, над чашею басейну. Сьогодні ці роботи проводяться. Вже повністю здійснено демонтаж і розпочато монтаж парапетних стін над приміщенням спортзалу, завозяться форми нової конструкції даху. Гадаю, що завдання, включені до першого етапу аварійних робіт, протягом місяця будуть виконані.

 

У грудні сесією районної ради виділено кошти на наступний рік в обсязі 611 тисяч гривень, що дасть змогу провести проектні роботи на весь комплекс. Проектні роботи розпочнуться в січні й охоплять основне приміщення Палацу спорту, колишнє приміщення котельні, яке також буде переобладнане на спортивну залу, два спортивні майданчики, приміщення боксерської зали, стадіон "Вимпел". Наразі вивчаємо питання щодо джерела енергії: чи це буде геотермальне джерело, більш затратне при будівництві, але дешевше при експлуатації, чи повітряний тепловий насос, чи це буде пілетна котельня чи газова, а можливо, це буде комбіноване джерело енергії. Взагалі, будуть запроваджені всі сучасні технології енергозбереження та енергоефективності. А міська рада приєднується до проектування благоустрою парку соцмістечка.

 

А щодо термінів, не хочу загадувати, бо то невдячна справа, але те, що ми не зупинимося і будемо рухатися далі, можу гарантувати на сто відсотків.

 

– Степане Івановичу, які пріоритети Ви визначили для себе в соціально-економічному розвитку району на наступний рік?

 

– Про Палац спорту ми вже поговорили. Продовжимо роботу в сфері охорони здоров’я. Цього року проведено комплекс робіт у цій галузі, він триває. Стосовно закладів освіти, то в нас є такі великі школи, як міські перша й друга, яким мало приділялося уваги в плані енергозбереження. Є багато питань по школах № № 1, 2 Андріївської селищної ради, школах Червоного Дінця. Нам потрібно переробити систему опалення за прикладом Залиманської школи в Борщівському та Шевелівському навчально-виховних комплексах. У нас виготовлена проектна документація по Гусарівському НВК, який будемо робити в наступному році. Я сподіваюсь, що в першому кварталі наступного року розпочне роботу навчально-виховний комплекс на базі міської школи № 5. До Нового року основні роботи будуть закінчені, після меблювання об’єкт буде готовий до здачі. Також наступного року потрібно завершити роботи по такому серйозному об’єкту, як Петрівська амбулаторія, де також сьогодні проводяться роботи.

 

Безумовно, серед пріоритетів й об’єкти культури. Наприклад, капітальний ремонт покрівлі Савинського селищного Будинку культури разом із спортивною залою. У цьому році роботи розпочаті, а в першому кварталі наступного року покрівлю перекриємо як над основною глядацькою залою, так і над спортивною.

 

Разом з Балаклійським міським головою Іваном Михайловичем Столбовим будемо планувати, що зробити по місту. Це й ремонти покрівель житлового фонду, зокрема, є аварійний будинок по вул. Леніна. Потрібно також установити цілодобове відеоспостереження в місті, що суттєво зменшить злочинність. Це коротко. Тобто є над чим працювати, і все це знайде відображення в програмі соціально-економічного розвитку району. Ми також повинні підтримати підприємництво району, щоб у цей нелегкий час допомогти людям вижити і працювати на перспективу. Задумок багато, головне – забезпечити стабільність для всіх наших промислових і сільськогосподарських підприємств, які є бюджетоутворюючими. І ще одне, те, що знаходиться в жахливому стані: наші дороги загального користування і комунальної власності. Якщо на дороги загального користування ми не можемо суттєво впливати, то на комунальні повинні звернути більше уваги.

 

– Втілення цих планів потребуватиме від першого керівника району чимало енергії. Через щільний графік роботи часу для відпочинку залишається дуже мало. За рахунок чого Ви відновлюєте сили?

 

– Знаєте, мабуть, і відпочинок, і задоволення отримуєш від своєї роботи, коли все виходить і люди бачать це, оцінюють позитивно. Від цього, мабуть, і сили. А прийдуть Новорічні свята, відпочинемо і морально, і духовно, і фізично.

 

– Степане Івановичу, на яке запитання Вам хотілося б відповісти, але Вам його ніколи не ставили?

 

– Мабуть, немає таких тем, на які б ми протягом року не спілкувалися з представниками ЗМІ.

 

– У критичній ситуації Ви з кимось радитесь? Що допомагає Вам зосередитись і прийняти правильне рішення? У Вас є якийсь рецепт?

 

– Готового рецепта ніколи немає. Усе залежить від ситуації, яка виникає. Ми ж працюємо колективно. Сьогодні я хочу віддати належне всім, хто працює в органах виконавчої влади, в райдержадміністрації, в органах місцевого самоврядування. Адже дуже непросто працювати в нинішніх умовах, з існуючим рівнем заробітної плати, та всім людям сьогодні нелегко. Але, напевно, всім додає снаги віра в те, що буде краще, адже кожна людина живе надією.

 

– Ваші вітання землякам до свят.

 

– У першу чергу, віри, що все буде добре, родинного тепла, достатку, гарного настрою і веселих свят.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь