line

ZSU

karmy

bezviz

 

Измени Одну Жизнь 

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Про правила пожежної безпеки інформує Балаклійський РВГУ ДСНС України у Харківській області

З настанням похолодання в ряді населених пунктів області застосовуються прилади пічного опалення. На жаль, через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації печей часто виникають пожежі, люди продовжують гинути, втрачати своє житло і майно. Найбільше пожеж трапляється на початку опалювального сезону, коли після довгої перерви не всі димарі та печі готові до навантаження.

 

Немало людей гріються взимку біля батарей центрального опалення, вважаючи печі пережитком минулого, але для багатьох вони — щоденна реальність. Особливо небезпечно, коли пічним опаленням користуються люди похилого віку, самотні пенсіонери, інваліди, що лишилися без опіки дітей і не мають коштів, аби підвести газ до оселі. Саме у їхніх помешканнях найчастіше стаються пожежі, адже добитися, щоб піч завжди перебувала у бездоганному стані дуже клопітно й важко. У зв’язку з цим хочемо нагадати основні норми заборони при експлуатації печей.

 

Забороняється:

- розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям;

- розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менше як 0,7 м., від топкових отворів – не менше як 1,25 м;

- проводити топлення печей дровами довжина яких перевищує розміри топника;

- сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети;

- використовувати для обігріву несправні та невідремонтовані опалювальні печі;

- закривати піддувало опалювальної печі коли там ще горить вугілля або є жар, категорично забороняється - це може призвести до отруєння чадним газом.

- влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби, виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель.

 

Під час зимового періоду значно зростає небезпека виникнення пожеж по причині несправностей, порушення правил експлуатації опалювальних пристроїв, необережного поводження з вогнем. В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці.

 

Не залишайте без нагляду затоплену піч чи плиту, не застосовуйте для їх розпалу бензин, гас та інші легкозаймисті рідини. Тим більше не можна залишати малих дітей біля затопленої печі без нагляду дорослих. Палаючого вуглика, а інколи і іскри досить для того щоб скоїлося велике лихо.

 

На випадок пожежі необхідно негайно повідомити про це пожежну охорону по телефону 101, при цьому вказати точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище та номер телефону з якого надійшло повідомлення. Вживати (по можливості) заходів до евакуації людей, гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння та збереження і евакуації матеріальних цінностей. Здійснити аварійне вимкнення електрообладнання.

 

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та майно!

 __________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < грудня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

gorsovet

Vistibal