line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Проблем з оформленням пластикового паспорта не буде

vlasovЗ 1 січня 2016 року Міграційна служба України вже почала тестувати систему видачі нових посвідчень особи, які поступово замінять чинні паспорти-книжечки. А вже з 11 січня, як повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, українці зможуть оформити ІD-картки.

 

За словами А.Авакова, термін видачі нового паспорта буде таким же, як і раніше, – 30 календарних днів, (і 10 днів за прискореним терміном). Фотографуватися на паспорт у фотоательє вже не буде потрібно – людей фотографуватимуть безпосередньо в відділенні міграційної служби, як і при оформленні закордонного паспорта. Законом передбачено п’ятирічний перехід на внутрішній паспорт нового зразка, а сам перехід на пластикове посвідчення буде добровільним.

 

На цю тему кореспонденти районних ЗМІ спілкувалися з начальником Балаклійського районного відділу управління державної міграційної служби України в Харківській області Федором Власовим:

 

– Отже, Федоре Вадимовичу, наскільки ваша служба готова до роботи в нових умовах?

 

– Суто технічно до нововведення ми готові, оскільки нові ІD-картки будуть виготовлятися на тих же апаратних і програмних засобах, які вже існують для виготовлення закордонного паспорта. Єдине, що залишається, – це стан програми в тестовому режимі, яка наразі проходить випробування. Сподіваюся, що в наших спеціалістів усе вийде і з 11 січня ми розпочнемо роботу.

 

– Тобто, проблем з оформленням як внутрішніх, так і закордонних паспортів у населення не буде?

 

– Так, не буде. Біометричні закордонні паспорти в Балаклії ми виготовляємо вже майже рік.

 

– Федоре Вадимовичу, а можете назвати тенденцію щодо оформлення громадянами закордонних паспортів?

 

– Звичайно. Кількість закордонних паспортів, які ми видали нашим відвідувачам у 2015 році, збільшилася втричі до попереднього періоду.

 

– А скільки коштуватиме нова ІD-картка?

 

– Для громадян, яким виповнилося шістнадцять років, пластиковий паспорт видаватиметься безкоштовно. Якщо людина бажає обміняти старий паспорт на новий пластиковий, або через втрату, то така послуга буде платною. Наразі нормативні документи щодо вартості такого оформлення відсутні, але, як нам обіцяють, вони обов’язково будуть і ми про це повідомимо.

 

– Яка нині вартість закордонного паспорта?

 

– Оформлення закордонного паспорта наразі обходиться в суму близько 600 гривень. Це якщо паспорт біометричний. Не біометричний закордонний паспорт коштуватиме трохи дешевше.

 

– Нагадайте, будь ласка, які документи потрібно надати міграційній службі для оформлення закордонного паспорта.

 

– Перш за все, ми вимагаємо свідоцтво про народження, ідентифікаційний код та внутрішній паспорт громадянина України. Це якщо в людини не було зміни прізвища при розлученні чи реєстрації шлюбу тощо.

 

– А що потрібно громадянам, яким тільки виповнилося шістнадцять років?

 

– ІD-картки будуть видаватися тільки за місцем реєстрації. Тому необхідно надати свідоцтво про народження, довідку про місце реєстрації і паспорти батьків, щоб переконатися, що дитина є громадянином України.

 

– Скажіть, який термін дії буде в пластикової ІD-картки?

 

– Пластиковий паспорт, як внутрішній, так і закордонний, видаватиметься терміном на десять років.

 

– Дякуємо за розмову.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь