line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На Балаклійщині пройшли традиційні щедрівки

871113 січня, напередодні Нового року за старим стилем, традиційно святкується Щедрий вечір та свято Маланки. І так само традиційно вже кілька років поспіль на свято Маланки, щедрувальники зі шкіл Балаклійщини відвідують районну державну адміністрацію та підприємства, установи, організації району.

 

DSC 2618

Діти Борщівського навчально-виховного комплексу, Балаклійської загальноосвітньої школи №3 і вперше, вихованці дитячого музичного клубу "Веселка" при районній бібліотеці разом із директорами та вихователями вітали трудові колективи з новорічними святами, виконували щедрівки і представляли театралізовані дійства за участю традиційних героїв вертепу. А дітлахам, у свою чергу, вручали солодощі та подарунки.

 

*   *   *

 

DSC 2668

Свято Маланки відзначають напередодні Нового року за старим стилем, (13 січня),  ще його називають Щедрим вечором, або Щедрою (Другою) кутею. Це - залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем, 13 січня - день преподобної Меланії Римлянки. Цього вечора молодь та діти не лише щедрували, а також водили "Козу", основні дійства належали парубочим і дівочим Маланкам. Ватаги щедрувальників у карнавальних костюмах з музиками ходили від хати до хати. Серед гуртів переважали парубочі громади ряджених, окремо ходили і гурти дівчат. Для щедрувальників, як і для колядників, не існувало статевих обмежень, проте дівоча Маланка здебільшого щедрувала під вікнами, а гурти ряджених парубків просилися до хати.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь