line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Що потрібно знати про грип

Сприятливість населення до грипу дуже висока у людей всіх вікових груп, найбільша захворюваність – у дітей віком від 1 до 14 років, що в 4 рази вище, ніж у літніх осіб. Відносно рідкісними є випадки грипу тільки серед дітей перших місяців життя, які одержали пасивний імунітет від матері, з 6-місячного віку діти можуть легко інфікуватися.

 

Сезонний грип – це гостра вірусна інфекція, що викликається вірусом грипу. Існує три типи сезонного грипу – А, В, та С. Віруси грипу типу А поділяються на підтипи, в залежності від різних видів та комбінації поверхневих білків вірусу. Серед багатьох підтипів вірусів грипу А в даний час серед людей циркулюють підтипи грипу А(Н1N1) та А(H3N2).

 

Для сезонного грипу притаманні раптова поява гарячки, кашель (як правило сухий), головний біль, м’язовий біль та біль у суглобах, сильне нездужання (погане самопочуття), біль у горлі та нежить. Більшість людей одужують протягом тижня без будь якої медичної допомоги. Але грип може призводити до розвитку тяжких ускладнень чи смерті у людей з підвищеним ризиком.

 

На сьогоднішній день у КЗОЗ БРР "Балаклійська центральна клінічна районна лікарня" знаходяться на стаціонарному лікуванні 55 пацієнтів, хворих на грип та ГРВІ, з них 37 дітей, а від початку року стаціонарну допомогу з приводу вищезазначених захворювань отримали 168 чоловік. У чотирьох пацієнтів (2 дорослих, 2 дітей) лабораторно підтверджено грип А(Н3N2).

 

Слід зазначити, що за даними моніторингу рівня захворюваності на ГРВІ та грип в Балаклійському районі максимальні показники звернень населення за кваліфікованою медичною допомогою реєструвалися на початку минулого тижня і станом на 19-20.01.2016 інтенсивний показник захворюваності дорівнював 28,6 на 10 тисяч населення. На початку поточного тижня ця цифра складає 12,8 на 10 тисяч населення та є нижчою за епідемічний поріг, який дорівнює 35,7 на 10 тисяч. Ймовірно, що позитивний вплив на зниження захворюваності внесли і погодні умови, а саме різке похолодання, яке настало наприкінці минулого тижня, адже дія занизьких температур є згубною для грипоподібних вірусів та вірусів грипу.

 

У розпал епідемічного сезону даємо декілька порад стосовно запобігання розповсюдження інфекції, а саме:

 

- уникайте місця скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини та запобігайте тісному контакту з хворими, у яких нежить, кашель, гарячка тощо;

- обмежте користування телефонними апаратами спільного використання, обробляйте кожні дві години дезінфікуючими розчинами телефонні трубки та ручки дверей, уникайте рукопотискань та поцілунків;

- регулярно провітрюйте помешкання, уникайте протягів. Тепло вдягайтеся, кожні 2-3 години мийте руки та обличчя з милом та використовуйте одноразові рушники;

- при появі перших симптомів хвороби (лихоманка, біль у м’язах, сухий кашель) негайно викликайте лікаря додому, а не відвідуйте заклад охорони здоров’я. Не займайтеся самолікуванням.

 

Пам’ятайте, що показниками до негайної госпіталізації є грипоподібне захворювання, що супроводжується підйомом температури тіла до 38-40, ознобом, різкою слабкістю, різкою блідістю, задухою.

 

Хоч грип і може призводити до серйозних ускладнень, та за умови своєчасного звернення за кваліфікованою медичною допомогою більшість людей одужують без наслідків.

 

Головний лікар КЗОЗ "Балаклійська центральна клінічна районна лікарня"

Марина Руденко

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь