line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Чому вирубують ліс в «Крейдянській лісовій дачі»?

Останнім часом жителів міста турбує питання причини вирубування лісу, зокрема, у природному заказнику «Крейдянська лісова дача».

Коментар з даного питання надає директор ДП «Балаклійське лісове господарство» Віталій Кіктьов.

 

 

 

– Дійсно, останнім часом серед місцевого населення об’єктом критики стало проведення лісогосподарських заходів у Балаклійському лісництві. Поштовхом, очевидно, стало проведення суцільних санітарних рубок в урочищі «Крейдянська лісова дача».

 

Офіційно повідомляємо, що вирубка в цих місцях проводиться згідно з планами проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах ДП «Балаклійське лісове господарство» на 2016 рік. Вирубка дерев проводиться відповідно до чинного законодавства, матеріалів лісовпорядкування, санітарно-оздоровчих заходів. Деревина оприбутковується на підприємстві і реалізується відповідно до діючого положення через «Харківську товарну біржу». Вся інформація про обсяги реалізації лісопродукції розміщується на спеціальному сайті Держлісагентства «Електронний облік заготівлі та реалізації деревини». За минулий рік було реалізовано деревини в круглому виді на суму 9,5 млн. гривень, які стовідсотково направлені на ведення лісового господарства.

 

Причиною проведення таких заходів є шкідливий вплив Балаклійського цементно-шиферного комбінату, який свого часу був джерелом підвищеної екологічної небезпеки для соснових лісових масивів лісгоспу, викидаючи в атмосферу тисячі тонн фітотоксикантів. Тим самим він спричинив зниження приросту деревостанів на 40–70 %, виникнення вогнищ соснової губки, кореневої губки різного ступеня пошкодження, в результаті чого окремі дерева та їх групи почали всихати.

 

Якщо не проводити цих заходів, то в районі буде втрачено економічно цінну деревину, яка з роками перетвориться з ділової на дров’яну. Невиконання санітарно-оздоровчих заходів також призведе до виникнення масових осередків шкідливих комах та утворення великих захаращень, що провокує загрозу виникнення пожеж у пожежонебезпечний період.

 

Водночас інформуємо, що державною лісовою охороною Балаклійського лісництва проводиться рейдова робота з виявлення правопорушників. За минулий період було складено 13 протоколів про адміністративні правопорушення: засмічення лісів побутовими відходами, порушення правил пожежної безпеки, незаконні вирубки.    

 

Хочу запевнити громадськість: відразу після проведення санітарно-оздоровчих заходів на даних територіях під час весняної лісокультурної кампанії буде проведена обов’язкова посадка лісових культур. За останні п’ять років на території району площа вкритих лісом земель збільшилась на 310,4 га. І ніякі лісові території нашого району не пустуватимуть, а будуть зростати нові насадження.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь