line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Балаклійський та Нововодолазький райони провели загальні збори з розгляду можливості впровадження електронного уряду

З’їзд відбувся за участі виконавчого директора Української асоціації венчурного капіталу і прямих інвестицій, експерта Агентства електронного управління України, радника голови комітету закордонних справ парламенту Естонії Яніки Мерило.

 

 

Відомий факт: наша держава займає непередові позиції у світі в плані IT-впроваджень та інновацій. В Україні є, як мінімум, 80 пріоритетних послуг, яких немає в електронному вигляді і яких потребує населення. Інтернет-сторінки органів влади або система електронного документообігу не є самі по собі електронним управлінням. У першу чергу, необхідно організувати роботу так, щоб громадяни і бізнес в онлайн-доступі мали змогу робити те, що звикли робити через папери, чиновників і черги, самостійно за допомогою комп’ютера. Якісна система електронного управління прямо корелюється зі зниженням рівня корупції.

 

«Система електронного уряду – не лише спосіб значно спростити турботи громадян і бізнесу, а й ефективний метод у боротьбі з корупцією на певному рівні», – вважає Яніка Мірило, венчурний інвестор і експерт з питань e-Government в Україні.

 

Так, за участі ініціативної групи, яка склалася з однодумців, депутатів Нововодолазької районної ради Романа Мерзлікіна та Євгена Хов’якова, депутата Харківської обласної ради, голови постійної комісії з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю Анатолія Русецького та помічника депутата Костянтина Жидкова, було організовано загальні збори між Нововодолазьким та Балаклійським районами з розгляду можливості впровадження електронного уряду. В якості експерта та консультанта було запрошено Яніку Мерило, спеціаліста з електронного управління в Україні. До участі в заході було долучено депутатів місцевих рад, селищних та сільських голів, представників соціальної, економічної та юридичної сфери. Від Балаклійського району були присутні представники в особі Вікторії Дащенко, заступника начальника управління економіки РДА, Віри Пономаренко, радника голови Балаклійської районної ради, Аліни Половинки, головного спеціаліста юридичного відділу апарату РДА, Євгена Бабакова, Андріївського селищного голови, Олександра Відіньова, Міловського сільського голови, Степана Шевеліна, Пришибського сільського голови.

У бесіді Яніка поділилася спостереженнями за розвитком і перспективами електронного уряду в Україні, а також розповіла про досвід Естонії та інших країн. У діалозі з присутніми на прикладі конкретних згаданих районів було розглянуто впровадження елементів електронного уряду, а саме, що потрібно зробити та з чого розпочати.

 

– Електронний уряд – це можливість робити в електронному вигляді все те, що ми сьогодні робимо в паперовому. Наприклад, подача заяви в поліцію, реєстрація новонародженої дитини, отримання довідки про несудимість, заміна паспорта. Є близько 80 пріоритетних послуг, які потрібні населенню, але їх немає в електронному вигляді. Взаємодія між державою і громадянином стає простішою. Це дозволяє уникнути бюрократичної рутини з нескінченними чергами і скоротити державні витрати. Наприклад, при втраті паспорта досить за допомогою метода одного кліка запросити через ресурс відновлення документа і отримати його в зазначений термін. Те ж стосується реєстрації автомобіля та житла, отримання субсидій і соціальної допомоги. Спрощує процедури реєстрації бізнесу та взаємодії з податковою для підприємців. Участь у тендерах автоматизується і стає більш прозорою. Налагоджує і прискорює документообіг між відомствами, допомагає поліпшити ефективність роботи держапарату, спростити кооперацію регіональних управлінь і територіальних підрозділів.

 

20160218 161312IMG 6281

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ: ЕЛЕКТРОННИЙ УРЯД З ЛЮДСЬКИМ ОБЛИЧЧЯМ

 У країнах Заходу перші системи онлайн-взаємодії громадян і влади почали з’являтися ще в 90-х роках минулого століття. Основна ідея електронного уряду – максимально спростити дозвільні процедури, ліквідувати живу чергу і паперовий документообіг, а також усунути корупцію. Сьогодні список послуг, які громадяни розвинених країн можуть отримати, не встаючи з крісла, розширився на всі сфери суспільного життя – від подачі податкових декларацій до запису дитини в дитсадок.

 

У країнах «першопрохідників» принцип електронного уряду поширився набагато далі від простого надання адміністративних послуг і наблизив суспільство впритул до прямої демократії. Наприклад, Сербія реалізувала так званий «відкритий парламент» – систему моніторингу влади виборцями, яка дозволяє простежити всю роботу народних обранців, а також порівняти прийняті ними рішення і публічні виступи з передвиборними обіцянками.

 

Утім, у реалізації електронного уряду досягли успіху не тільки західні демократії. Навіть у Росії вже кілька років працює сайт центру державних послуг. Причому працює він так само, як на Заході, – обслуговуючи громадян у режимі онлайн. На сайті реалізована система віддаленої ідентифікації, є електронний кабінет громадянина, і перелік послуг, які надаються, досить широкий.

 

Тож сподіваємось, що цей захід невдовзі принесе плоди. Напрацювання інших регіонів та держав будуть корисними для впровадження й розвитку електронного уряду в нашому районі. А ми будемо й надалі спостерігати за розвитком подій та інформувати, розглядаючи цікаві й корисні випадки.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь