line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ

Багато хто вважає, що рідними є лише ті діти, яких самі народили та виховали. Але чимало людей погодяться, що це не так. Рідною може стати і дитина, яка залишилася без батьківського піклування. Взявши її до своєї сім’ї, ви зможете подарувати їй свою любов, оточити її сімейним теплом та турботою. Не треба бути байдужими до тяжкої долі та проблем цих дітей, адже вони не винні, що в них так склалося життя.

Безумовно, доки кожен з нас має живих батьків, ми ніколи не зможемо повністю зрозуміти, наскільки важко цим дітям жити, що вони відчувають, про що мріють. Можемо лише здогадуватись. Погодьтесь, що зростати без батьків, підтримки, віри у майбутнє, надії на щасливе життя, а також не відчувати, що тебе хтось любить і, взагалі, розуміти, що ти нікому не потрібен і твоя доля нікого не хвилює – дуже-дуже важко і прикро.  

 

Тож, для держави так і не втрачає актуальності питання влаштування кожної дитини, яка залишилась без батьківської опіки, в нову сім’ю, а не до дитячого державного закладу.

 

Чинним законодавством передбачено чотири форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ).

 

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем (подружжям або особою, яка не перебуває у шлюбі) в свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина на підставі рішення суду. При усиновленні дитини надається державна допомога як при народженні першої дитини. В результаті усиновлення між усиновлювачами і дитиною виникають юридичні права та обов’язки, як між біологічними батьками і дітьми, дитина втрачає свій сирітський статус, тому усиновлення вважається найкращою для дитини формою влаштування і є в державі пріоритетною.

 

Опіка (піклування) – це влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян, які перебувають, переважно, у сімейних, родинних відносинах з цими дітьми. Опіка встановлюється над малолітніми віком до 14 років, піклування – над неповнолітніми у віці від 14 до 18 років рішенням суду або розпорядженням районної державної адміністрації.

 

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або особи, яка не перебуває в шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як п’ятьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Рішення про створення прийомної сім’ї і ДБСТ приймається райдержадміністрацією.Підопічні діти, діти в прийомних сім’ях та ДБСТ зберігають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, користуються всіма пільгами, передбаченими для дітей цих категорій. На утримання кожної дитини щомісяця виплачується державна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. Крім цього, прийомні батьки і батьки-вихователі ДБСТ отримують щомісячне грошове забезпечення в розмірі 35 % від суми державної допомоги на кожну прийомну дитину.

 

Важливо знати, що термін функціонування прийомної сім’ї та ДБСТ зараховується до трудового стажу прийомних батьків і батьків-вихователів.

 

Отже, шановні земляки, давайте не будемо байдужими до долі сиріт, адже допомагати дітям – це добра справа. Пам’ятайте, чужих дітей не буває, і саме ці діти можуть стати рідними. Не треба боятись, що вони не полюблять вас, не підуть на контакт, а будуть лише згадувати своїх батьків, які зробили їх життя нестерпним. Недарма в народі кажуть: “Не та мати, яка народила, а та, яка виховала”. Подорослішавши, вони все зрозуміють і будуть вам дуже вдячні за щасливі миті дитинства.

 

Якщо у вас виникло бажання взяти дитину в родину,подарувати їй любов та ласку – не зволікайте!

Звертайтесь до служби у справах дітей Балаклійської районної державної адміністрації за адресою:

м. Балаклія, вул. Жовтнева, 18, каб. 114, 115,

тел. 5-44-85, 2-91-14.

 


__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь