line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На засадах співпраці

Савинський цукровий завод є одним з провідних переробних та бюджетоутворюючих підприємств району. Від його сталої роботи залежить подальша доля цукрової галузі краю та соціально-економічний розвиток території, на якій він працює, а також добробут його працівників.

 

 

Ще кілька років тому це підприємство мало інших власників і перебувало на межі зникнення. Тоді, завдяки втручанню в ситуацію районного керівництва, завод не був порізаний на металобрухт, як це сталося з Куп’янським цукрозаводом. Матеріально-технічна база виробництва була збережена. Подальше відродження підприємства відбулося після того, як на завод прийшли нові інвестори і Савинський цукровий увійшов до складу провідного в Україні агрохолдингу ТОВ «Астарта-Київ».

 

Сьогодні ТОВ «Астарта-Київ» має свої потужності у 198 населених пунктах України, розташованих у шістьох областях. До холдингу входять дев’ять цукрових заводів, у тому числі, і Савинський. Крім цукрового виробництва, товариство займається рослинництвом, переробкою сої та молочним тваринництвом.  Наразі агрохолдинг приділяє  значну увагу модернізації своїх підприємств, зокрема, за рахунок значних інвестицій здійснено технологічне переобладнання виробництва  в напрямку енергозбереження і на Савинському цукровому, що  дає  змогу  більше  ніж  утричі  економити  кошти  на  енергоресурси.

 

Та успішна робота підприємств цукрової галузі напряму залежить від сировинної бази. Тому питання вирощування цукрового буряку та розширення його посівних площ є пріоритетним напрямком роботи аграрної сфери Балаклійщини.

 

Минулого тижня на базі нашого району відбулася зустріч представників агрохолдингу «Астарта-Київ» із сільгосптоваровиробниками. Головна мета зустрічі – налагодження співпраці з аграріями регіону, які спеціалізуються на вирощуванні цукристих.

 

Зібрання проходило за участі  начальника управління агропромислового розвитку РДА Олексія Верещаки, начальника управління з заготівлі сировини ТОВ «Астарта-Київ» Інни Єфимчук, директора ТОВ «АПК Савинська» Юрія Липового, заступника директора з сировини ТОВ «АПК Савинська» Андрія Бірюкова, керівників господарств Балаклійського та інших районів області.

 

Інформуючи про роботу заводу за минулий рік, директор підприємства Юрій Липовий зазначив, що він був надто складним, адже через недостатню кількість сировини сезон переробки тривав тільки тридцять вісім діб, за який було перероблено сто тисяч тонн буряку. Тому цукровари мають надію, що цього року посівні площі будуть збільшені і за рахунок співпраці з сільгоспвиробниками ситуація зміниться на краще.

 

Передумови для цього є. Як повідомив Олексій Верещака, цього року в нашому районі планується значне розширення площ під цукровий буряк. Якщо минулоріч вони складали 2822 гектари, то в цьому планується висіяти до 5, 3 тис. га. Олексій Верещака зазначив, що за роки співпраці аграріїв району з ТОВ «Астарта-Київ» переробники довели, що вони є надійними, стабільними, а головне – бізнесово-прозорими партнерами, які користуються довірою серед сільгоспвиробників. Тому начальник управління АПР висловив сподівання на подальшу співпрацю та побажав усім доброго сільськогосподарського року.

 

Інна Єфимчук ознайомила присутніх із ситуацією на цукровому ринку України, розповіла про основні напрямки роботи агрохолдингу, проінформувала про роботу в напрямку соціальних ініціатив, зосереджену на розвитку інфраструктури, освіти, медицини, культури та спорту територіальних громад, де задіяні підприємства «Астарти». Також вона накреслила перспективи Савинського цукрового заводу. «Для того, щоб робота заводу була рентабельною, ми повинні забезпечити його сировиною на вісімдесят і більше днів переробки, що передбачає мінімум двісті тисяч тонн цукрового буряку. Бачачи перспективу на майбутнє, ми зможемо розширювати виробництво, продовжувати подальшу реконструкцію заводу і вкладати кошти в його розвиток. Цього року ми плануємо збільшити заготівлю на 50 тисяч тонн буряку для Савинського цукрового заводу. Крім того, агрохолдингом виділено16 млн. грн. на авансування сільгоспвиробників, які цього року вирішать сіяти цукровий буряк і будуть здавати його савинським переробникам. Тому я дуже сподіваюсь на нашу співпрацю і на те, що разом подолаємо цей виробничий рубіж», – зазначила Інна Єфимчук.

 

Власним досвідом співпраці з ТОВ «Астарта-Київ» та технологіями вирощування цукрового буряку з колегами поділився головний агроном ТОВ «Річленд Інвест» Олексій Шалімов (на фото на 1 стор.). Сіяти буряк, як зазначив доповідач, у господарстві почали три роки тому.  На початку були побоювання, адже буряк є  дуже затратною культурою. Але директор ТОВ «Річленд Інвест» Дмитро Хасьянов пішов на такий ризик і не прогадав. Якщо в перші два роки під цукристі було виділено по 50 гектарів, то минулого площі збільшилися вдвічі. Наразі серед господарств Харківщини, які вирощують цукровий буряк у співпраці з ТОВ «Астарта-Київ», товариство посідає лідируючі позиції. Незважаючи на посуху минулого року, середня врожайність буряку була 487 ц/га. Цього року цукровим буряком планується засіяти вже 150 гектарів. Отже, за належного господарського підходу ця культура дає дуже добрий результат, до того ж, вона є добрим попередником.

 

На завершення зустрічі слово було надано Андрію Бірюкову, який, у першу чергу, подякував сільгоспвиробникам за плідну співпрацю та розповів про роботу цукрового заводу в напрямку заготівлі сировини. Потім учасники зібрання обговорили технології вирощування цукрового буряку. Крім того, присутні були поінформовані щодо послуг, які надає агрохолдинг виробникам: авансування вирощування солодкого кореня та інших сільськогосподарських культур, забезпечення насіннєвим матеріалом, добривами, пально-мастильними матеріалами, проведення лабораторного аналізу ґрунтів, консультативне супроводження вирощування цукристих тощо. Також аграрії отримали відповіді на поставлені запитання щодо умов співпраці з переробниками. 

IMG 2137IMG 2178IMG 2180


 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь