line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Пожежі в екосистемах

Шановні жителі Балаклійщини!

Усього ж з початку року червоно-білі машини служби "101" вже 20 разів виїжджали до місць загорання сухої трави, чагарників та сміття.  А бум весняно-польових робіт ще попереду. За статистикою, в районі з кожним роком дедалі гостріше постає проблема пожеж в екосистемах.

 

Так, у 2015 році  таких було зафіксовано 172. Люди, займаючись впорядкуванням присадибних та дачних ділянок, просто забувають про елементарні правила пожежної безпеки. Намагаючись позбавитися від опалого минулорічного листя, сухої трави, чи іншого мотлоху найменш трудомістким способом – спалюванням -  горе-прибиральники не переймаються, що для вогняної стихії потрібно дуже мало‚ щоб "вирватися" з під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків‚ або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання. Цьому підтвердження випадок, який трапився цьогоріч  8 березня в селі Тисаашвань Ужгородського району.  Під час прибирання власного обійстя отримав термічні опіки сам господар.А про непоправну шкоду, яку завдають самопали навколишньому середовищу, фауні та флорі рідного краю, й годі говорити. З точки зори екології будь-яке горіння, якщо воно звісно не є екстраординарним -  шкідливе. Перш за все через те, що під час цього в повітря потрапляють речовини та леткі сполуки не дуже корисні для здоров'я людини.Окрім того, як стверджують науковці, випалювання шкодить не тільки повітрю, до речі, яким ми з вами дихаємо, а й ґрунту. Вірніше саме тому  гумусному прошарку, який відповідає за його родючість.

 

Ми вкотре звертаємося до всіх жителів та гостів Балаклійського району із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров'я, ні кишеня не постраждає.

І все ж, якщо ви ніяк не хочете відмовитися від спалювання‚ то робити це треба у безвітряну погоду і на відстані не менше, ніж 15 метрів від будь-яких споруд, не кажучи вже про житлові будинки.

Також забороняється підпалювати сміття за допомогою бензину чи інших легкозаймистих речовин. Не варто за допомогою спалювання, від стерні очищувати й минулорічні посівні. масиви. А під час відпочинку на природі багаття потрібно розводити тільки в дозволених та спеціально обладнаних місцях і в жодному разі не залишати  його без нагляду! Слідкуйте за розвагами дітей, роз'яснюйте їм небезпеку пожеж, ховайте від них сірники та запальнички (оскільки вже були випадки знищення сухої рослинності юнаками).

 

Перебуваючи в лісових масивах, паркових зонах не кидайте не погашені сірники, недопалки та ні в якому разі не розпалюйте вогнища!

 

Шановні краяни! Пам'ятайте! Дотримання елементарних правил пожежної безпеки допоможе уникнути лиха від вогняної стихії.

.

            Балаклійський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області


__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь