line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Звернення до роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій з підготовки та проведення в 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці», в Україні підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці, який, за рекомендацією МОП, відзначатиметься під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

 

 

Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема. працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці. Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.

 

Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, гіпертонії, виразкової хвороби шлунка, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства. Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.

 

Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у 2015 році, порівняно з 2014-м, кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1 % (з 4999 до 4592), з них зі смертельним наслідком – на 6,3% (з 384 до 360). При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці.

 

Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, Управління праці та соціального захисту населення Балаклійської РДА та Відділення ВД ФСНВУ в Балаклійському районі звертаються до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційних наслідків на робочому місці.

 

Л. Блудова, начальник управління праці

та соціального захисту населення РДА

 

Ю. Швецов, начальник відділення ВД ФСНВУ

в Балаклійському районі   

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь