line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Балаклійський Арсенал реформується

Нині в державі триває реформування Збройних сил України, а саме: перехід армії на контрактну форму. Разом з цим для підвищення престижності військової професії, покращання соціального захисту військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, держава забезпечує їм високий матеріально-економічний рівень життя та надає належні соціальні гарантії. Не залишаються поза цих важливих процесів і балаклійські військовики.

Тому, щоб дізнатися, як проходить реформування на Балаклійському Арсеналі, кореспонденти районних ЗМІ вирушили до в/ч А-1352 та поспілкувалися з заступником командира військової частини по роботі з особовим складом підполковником Олександром Міруном.

 

– Олександре Михайловичу, в нашому виданні неодноразово розповідалося про реформування ЗСУ, зокрема, перехід української армії на контрактну основу. Як цей процес проходить, безпосередньо, у вашій військовій частині?

 

– Згідно з планом набору військовослужбовців за контрактом, передбачена система відбору, в рамках якої створена комісія, яка здійснює професійно-психологічний відбір кандидатів на проходження служби за контрактом. Також перевіряється їхня фізична готовність, а на деякі посади претенденти проходять ще й спеціальну перевірку. Взагалі, існує три способи потрапляння на військову службу за контрактом. Перша категорія – це ті військові, які вже служать в армії. Друга – ті, хто проходить службу за мобілізацією, і після демобілізації вирішили залишитися в армії на контрактних засадах. І третя категорія – це цивільні, які вирішили бути військовими-контрактниками. Для цієї категорії процес стати військовослужбовцем більш складний. Спочатку ми повідомляємо військкомату, що не проти взяти кандидата на службу. Там претенденти проходять медкомісію і відправляються на навчання до відповідного підрозділу, а потім уже починають службу безпосередньо в нашій частині. Також у нас є перехід на військову службу за контрактом на офіцерські посади тих військових, які мають вищу освіту і нині проходять службу на сержантських посадах. Ці військові проходять навчальні курси, потім підписують контракт як військовослужбовці з отриманням звання молодшого лейтенанта.

 

– А який відсоток військовослужбовців уже служить на Арсеналі за контрактом?

– Приблизно 60% від загального складу. Але я не можу сказати, що контракт – це щось нове для нас, оскільки в нас були контрактники й раніше. Зокрема, це рота забезпечення, яка на сто відсотків складається з військовослужбовців, які служать за контрактом, це пожежна рота, де також у складі 100% контрактників.

Після підвищення грошового забезпечення та соціальних стандартів, які надає держава, військовослужбовці дуже охоче підписують контракти. Це особи, які вже проходили в нас службу за мобілізацією та строкову службу.

 

– А чи потребує наразі військова частина поповнення особового складу?

– Так, як заявив Президент України, наразі очікується сьома хвиля мобілізації. Але якщо процес комплектування ЗСУ військовими за контрактом буде активним, то її може й не бути. Наразі в нас є мобілізована рота, на 80% укомплектована жителями Балаклії, району та області, яка набиралася минулого року і буде звільнятися в серпні-вересні. Тому вже зараз її потрібно доукомплектовувати. Планується, що це буде зроблено суто військовослужбовцями за контрактом. Серед тих, хто нині проходить службу, вже є бажаючі надалі підписати контракт. Цьому сприяє підвищення грошового забезпечення військовослужбовців. Адже на найнижчій посаді в нас отримують заробітну плату від 7 тисяч гривень, крім того, військові мають багато соціальних гарантій. Це й безкоштовні медичне обслуговування, санаторно-курортне оздоровлення та лікування, і багато іншого. Крім того, безпосередньо в нашій частині ті військовослужбовці, які належно виконують поставлені завдання, зокрема, це стосується такелажної роти, після зміни, за дозволом командування, можуть отримувати звільнення і до наступної доби бути вдома. Тобто, ходять на роботу, як цивільні люди.

 

– Олександре Михайловичу, не можу обійти питання щодо можливої участі військовослужбовців, які служать на Арсеналі, в зоні АТО.

– Так, на початку анитерористичної операції наші військовослужбовці брали участь в АТО і отримали статус учасників бойових дій. Але безпосередньої участі в боях не брали, а забезпечували армію боєприпасами, виконували супроводження вантажу тощо. Наразі такої необхідності для наших військових там немає і вірогідність цього в майбутньому дуже мала. Адже наш Арсенал, забезпечуючи армію зброєю, виконує дуже важливу роботу, без якої ЗСУ взагалі важко буде виконувати завдання, які нині виконуються в зоні АТО.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь