line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

В Україні розпочався весняний військовий призов

 

voenkomЗгідно з Указом Президента України, в нашій державі наразі проходить військовий призов, який триватиме з 5 травня по 30 червня. Про те, як цей процес організовано в районі та які його особливості, кореспонденти газети запитали в районного військового комісара підполковника Андрія Гришкова.

 

 

 

– Отже, Андрію Олександровичу, наше перше запитання: хто підлягатиме весняному призову?

– Повістки отримають особи віком від 20 до 27 років, які придатні за станом здоров’я і не мають права на звільнення або відстрочку від призову до армії в Україні.

 

– Який строк служби?

– Призовники з вищою освітою служитимуть 12 місяців, інші особи – 18 місяців, тобто півтора року. Окремо хочу наголосити, що призовники служитимуть винятково за межами зони антитерористичної операції і навіть не поблизу зони АТО.

 

– Скажіть, чи передбачається призовникам матеріальна винагорода?

– Відповідно до постанови Кабінету міністрів України, особам, які призиватимуться до армії, передбачається матеріальна допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат (2900 грн.). Це фінансування проводиться за рахунок бюджету Міністерства оборони України.

 

– Яка система оповіщення?

– Вона залишилась такою, як і раніше. Після отримання повістки про призов до армії військовозобов’язаний повинен з’явитися в пункт, зазначений у повістці, в призначений час. Також акцентую на моменті: якщо повістка не прийшла, а рішення про початок призову вже підписано Президентом України (з 5 травня), призовник зобов’язаний з’явитися до чергового відділення військового комісаріату протягом 10 днів.

 

– Яка передбачена міра відповідальності за порушення?

– За неявку призовника на призовний пункт без поважної причини передбачена відповідальність згідно з ст. 335 Кримінального кодексу України. Також, відповідно до цієї статті, передбачається відповідальність особи за симуляцію хвороби, фальсифікацію документів тощо.

 

– Разом з цим, не можемо не запитати про право на відстрочку.

– Таке право, дійсно, передбачено для таких категорій громадян: єдиний працездатний член сім’ї або опікун; має вагітну дружину, двох дітей або дитину до 3-х років; має дитину чи дружину-інваліда; звичайно, за станом здоров’я призовника, а ще відстрочка поширюється на студентів стаціонару, аспірантів, інтернів. Хочу нагадати, що всім особам, хто має відстрочку, необхідно щорічно, до 1 жовтня, надати до райвійськкомату відповідні документи.

 

– На завершення розмови, що хочете сказати призовникам та їхнім батькам?

– Хочу порадити кожному призовникові не чекати щодня повістки біля поштової скриньки, а вже зараз прибути до райвійськкомату. Можливо, майбутня доля молодої людини визначиться саме з прийняттям нею відповідального рішення. Користуючись нагодою, хочу висловити щиру подяку батькам призовників Олексія Титова з Червоного Дінця, Сергія Авдєєнка з Шебелинки, Дмитра Тихого з Савинець, Вадима Поберія з Морозівки. Спасибі вам, шановні батьки, що виростили й виховали достойних синів і мужніх захисників нашої Вітчизни. Упевнений разом з вами, що хлопці гідно відслужать і благополучно повернуться до рідних домівок.

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь