line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Коли батьки не виконують своїх обов’язків

Дитяча бездоглядність і безпритульність – негативні суспільні явища, причини яких треба шукати в сімейному оточенні дитини. Коли батьки не виконують покладених на них функцій, на захист прав та інтересів дитини повинна стати держава в особі органів опіки та піклування. Відповідно до законодавства України, до органів опіки та піклування належать районні державні адміністрації і виконавчі комітети міських, селищних та сільських рад. Статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень органів місцевого самоврядування віднесено організацію роботи з запобігання бездоглядності неповнолітніх.

Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно захисту прав дітей покладаються законодавством на службу в справах дітей. Служба ставить на облік дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та дітей, які залишились без батьківського піклування.

 

За даними, отриманими від органів місцевого самоврядування, в 36 сім’ях району проживає 71 дитина, яка перебуває в складних життєвих обставинах. Це на 11 дітей більше, ніж у І кварталі поточного року. Такі діти проживають на території 12 рад: Балаклійської, Андріївської, Савинської, Асіївської, Вербівської, Залиманської, Міловської, П’ятигірської, Петрівської, Пришибської, Червоногусарівської та Шевелівської.

 

Від початку року до відділу поліції направлені клопотання про притягнення шістьох батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, до суду подано 3 позови про позбавлення батьків батьківських прав та стягнення аліментів, Савинською селищною радою – 1 позов про відібрання дитини. Всі позови задоволено.

 

Виконавчими комітетами Савинської, Червоногусарівської та Веселівської сільських рад було прийнято 3 рішення про негайне відібрання в батьків дітей, які перебували в умовах, небезпечних для їхнього життя і здоров’я.

 

Відсутність належного батьківського контролю за поведінкою та дозвіллям дітей призводить і до погіршення криміногенної ситуації. Так, за 4 місяці 2016 року рівень дитячої злочинності зріс на 47 % (23 злочини проти 11 у 2015 р.).

 

Збільшується кількість неповнолітніх, які скоюють злочини в стані алкогольного сп’яніння.

 

З метою покращання ситуації, попередження негативних явищ у дитячому середовищі, органам місцевого самоврядування були розіслані листи з проханням проаналізувати ефективність виконання на підпорядкованих територіях заходів з профілактики дитячої бездоглядності, правопорушень та злочинів, учинених неповнолітніми, вжити заходи з метою підвищення рівня якості роботи в даному напрямку; особливу увагу приділити своєчасному виявленню та роботі з дітьми, які виховуються в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, та тих, де мали місце випадки насильства; сприяти залученню дітей до організованих форм дозвілля, відпочинку та оздоровлення влітку; забезпечити контроль та проведення з власниками торговельних, розважальних закладів попереджувально-роз’яснювальної роботи щодо неухильного дотримання законодавства України в частині заборони продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та пива, тютюнових виробів.

 

Згідно з отриманими відповідями, органами місцевого самоврядування проведена відповідна робота, але просимо і надалі тримати даний напрямок діяльності на постійному контролі, оскільки лише систематичні заходи можуть дати позитивні наслідки.

 

Дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та не підлягають оздоровленню на пільгових умовах, готовий прийняти Центр соціально-психологічної реабілітації. На сьогодні в закладі перебувають 18 вихованців, є вільні місця.

 

 Л. Молодовець, начальник служби у справах дітей РДА


__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь