line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Відбулося виїзне засідання колегії

2Під керівництвом голови райдержадміністрації Степана Масельського на базі ТОВ ІАК "Балінвест" відбулось виїзне засідання колегії районної державної адміністрації у роботі якої взяли участь члени колегії, керівники сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств району, правоохоронних органів та установ району. 

 

3Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олексій Верещака проінформував присутніх про стан підготовки до збирання ранніх зернових культур у сільськогосподарських підприємствах Балаклійського району. Як зазначив Олексій Іванович, восени минулого року підприємствами аграрного сектору району посіяно озимих зернових культур на площі 32,0 тис.га. У зв’язку з недостатньою кількістю опадів в період посіву озимих культур повністю загинуло 4,6 тис. га озимих культур, збереглося - 27,1 тис. га. Питома вага озимих культур у структурі посівів склала 29 % при середньорічному показнику 29-31%. В період вирощування зернових виконані всі необхідні роботи по захисту рослин від бур’янів, шкідників і хвороб, а також здійснено їх підживлення мінеральними добривами.

Площа збирання ранніх зернових культур за всіма категоріями господарств під урожай 2016 року складає 41,3 тис. га., із яких озимі зернові 30,9 тис. га, ячмінь 7,2 тис. га, овес 257 га, горох 2,9 тис. га. На сьогодні більшість посівів озимої пшениці, жита та ячменю знаходяться в доброму стані.

Не зважаючи на фінансові труднощі в поточному році господарствами району було придбано 3 зернозбиральні комбайни. Комбайновий парк на сьогодні налічує 113 одиниць, їх готовність складає 100 %. Крім того, планується залучити з комерційних структур 26 комбайнів.

Одним з пріоритетних завдань є проведення комплексу заходів по захисту посівів від пожеж. Найближчим часом будуть проведені обкоси та розкоси хлібних ланів. Категорично заборонено спалювання стерні на ланах та інших територіях. Підготовлена протипожежна техніка та техніка, яка пристосована для тушіння пожежі. Сільськогосподарські підприємства мають 13 пожежних автомобілів, майже всі господарства мають пристосовану для ліквідації пожеж техніку.

Жнива в Балаклійському районі лише розпочинаються. Початок збирання ранніх зернових залежать від погодних умов. Так, вологість зерна на посівах озимої пшениці в різних господарствах та полях різна в залежності від попередника, сорту, кількості опадів. В господарствах вологість коливається в діапазоні 28-36%. Біологічна врожайність озимих культур на окремих полях сільгосппідприємств очікується від 33-43 ц/га

5Обговорюючи питання підготовки до збирання ранніх зернових культур керівники сільгосппідприємств доповіли про стан справ у своїх господарствах і окреслили плани на майбутнє.

Підводячи підсумки колегії голова райдержадміністрації, голова колегії Степан Масельський, зауважив що від своєчасності збору врожаю залежить якість зернових культур. Першочерговим завданням кожного керівника сільськогосподарського підприємства має бути охорона праці та недопущення травматизму під час збору урожаю, створення належних умов праці, відповідний рівень заробітної плати та своєчасна її виплата працівникам наголосив голова райдержадміністрації. Також необхідно переглянути ставки орендної плати за земельну частку (пай).

В черговий раз Степан Масельський, наголосив керівникам сільгосппідприємств на дотриманні сівозмін та структури посівних площ. "Ми повинні працювати в рамках чинного законодавства України і уже на наступний рік маємо розробляти структуру посівних площ.

Сільгосппідприємства району готові до збору врожаю. Жнива – це відповідальна пора. Своєчасно організована, оперативна робота надасть змогу в найкоротші терміни зібрати новий урожай без втрат". Керівник району доручив відпрацювати питання щодо залучення додаткових комбайнів з метою зменшення навантаження на одиницю техніки.

"Бажаю всім отримати добрий урожай, стовідсотково зберегти його та реалізувати за вигідними для вас цінами" - підсумував Степан Іванович.

Також в протокольному порядку розглянуто питання "Звіт Асіївського сільського голови щодо виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади".

З питань порядку денного  засідання колегії райдержадміністрації прийняті відповідні рішення.

 

146 

 

789


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь