line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Балаклійський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області попереджає

                               Шановні жителі Балаклійщини!

Незважаючи на всі заклики та попередження на території району вже сталося 3 нещасні випадки з загибеллю людей на водних об’єктах.

 

 

 

  Основна причина утоплення – необережне поводження на воді: пустощі та хуліганство, недотримання правил безпеки. Що стосується дитячих жертв, то їх спричиняє батьківський недогляд. Досить лише на хвилину втратити пильність – і рятувати малюка пізно. Найбільш небезпечний ворог відпочиваючих - алкоголь, бо під його дією людина втрачає самоконтроль.

   Ще одна з причин загибелі людей на воді – відпочинок в місцях, не призначених для купання. Там, де не обладнані рятувальні пости, на дні водойми можуть на вас "чатувати” небезпечні "сюрпризи”.

  Любителям нічних купань не варто запливати далеко від берега, адже у темряві легко втратити орієнтацію і не дістатися берега.

  Люди похилого віку повинні особливо уважно ставитися до свого здоров’я, бо ніхто не застрахований від серцевого нападу чи підвищення тиску під час перебування на сонці.

  Після перебування на сонці не варто різко заходити у воду, так як різкий перепад температур може спричинити зупинку дихання та серцевої діяльності і, як наслідок, утоплення.

  Тим, хто втрапив у халепу посеред водоймища, варто нагадати таке: не панікуйте, спробуйте розслабитися і дістатися до найближчого плавзасобу чи берега. Саме панічний страх призводить до загибелі.

  Ті, хто побачив потопаючого, повинні негайно подати йому рятувальне коло, надувний матрац або будь-який засіб, що допоможе втриматися йому на воді. Потерпілого необхідно дістати на мілке місце, уникаючи рухів шиї та тулуба. Не витягуйте потерпілого з води без сторонньої допомоги, старанно утримуйте його у воді на спині, підтримуйте його шию та голову на одному рівні зі спиною. Підпливати до потерпілого необхідно ззаду, після чого перевернути його на спину таким чином, щоб обличчя знаходилось на поверхні води.

  Після того, як потерпілого витягли на берег, слід негайно надати йому необхідну першу допомогу:

1) видалити воду з дихальних шляхів – перевернути потерпілого животом униз на своє стегно, пригнувши до землі його голову та груди та зробити 5-6 поштовхоподібних натискувань на його спину, не більше 10-15 секунд;

2) зробити 4-6 вдихів в легені потерпілого "рот в рот”;

3) при відсутності ефекту негайно почніть непрямий масаж серця одночасно зі штучним диханням. Якщо ви не володієте цими методами, то негайно кличте на допомогу.

  Не забувайте, вода приховує у собі небезпеку. Зробіть усе можливе для того, щоб не допустити трагедії! Ваше життя – у ваших руках!

 

            Балаклійський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області


__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь