line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Степан Масельський: «Головне, ми не стоїмо на місці, Балаклійський район розвивається і всі наші соціальні об’єкти будуть одними з кращих на Харківщині»

maselskyНапередодні державних та районних свят голова Балаклійської районної державної адміністрації Степан Масельський відповів на запитання районних ЗМІ.

 

 

 

 

 

  – Степане Івановичу, нещодавно відбулося спільне засідання колегії районної державної адміністрації та господарського активу, на якому були підведені підсумки соціально-економічного розвитку Балаклійщини за перше півріччя. Як Ви оцінюєте зроблене?

  – Підсумки задовільні, більше того, завдяки збільшенню ціни на природний газ, який видобуває ГПУ «Шебелинкагазвидобування», ми серйозно додали в обсягах промислового виробництва: 12 млрд. 700 млн. грн. за перше півріччя. Це 22% по Харківській області. Максимально, на моїй пам’яті, було 17%, і це говорить про значний внесок Балаклійського району в розвиток як промислового виробництва Харківської області, так і в цілому України.

  Зросла і середньомісячна заробітна плата, це важливо, бо купівельна спроможність населення падає. За перше півріччя, у порівнянні з минулим роком, зростання заробітної плати складає 30%. Сьогодні середньомісячна заробітна плата по району становить 5220 гривень, це на 29,5 % більше, ніж у минулому році, і майже на 30% більше за середньообласну. Велике спасибі керівникам промислових підприємств за розуміння.

  Стабільно спрацювали всі сільськогосподарські підприємства району. Зібрано добрий урожай ранніх зернових, намолочено майже 150 тисяч тонн з хорошою урожайністю – 44 центнери з гектара, тобто будемо з хлібом. На сьогодні вже триває підготовка до нової посівної кампанії, очікуємо на збирання пізніх культур.

  – Які пріоритети Ви як керівник району визначаєте для себе на найближчі роки?

  – У результаті бюджетної децентралізації, вже другий рік поспіль місцеві бюджети всіх рівнів, починаючи від сільської ради, мають значний фінансовий ресурс для покращання соціальної інфраструктури. Це наші школи, дитсадки, заклади охорони здоров’я, культури, інфраструктурні об’єкти, освітлення вулиць, місцеві дороги, тобто сьогодні у це все вкладаються значні кошти. Це, безумовно, не може не позначитись, наприклад, на наданні медичних послуг. Коли я приїжджаю до ФАПів або амбулаторій, у першу чергу запитую, чи є ліки для надання першої невідкладної допомоги, чи є чим виміряти рівень цукру в крові? І це все є. Також дізнаюся, чи створені належні побутові умови. І вони вже на 80% створені: в медичних закладах тепло, затишно та комфортно.

  Значний ресурс вкладається в школи. Адже було таке, що в класних кімнатах не відкривалися вікна і їх не провітрювали. Цього року практично на 98% ми «закриваємо» питання заміни вікон по всіх класних кімнатах шкіл. Адже там, де знаходяться та навчаються діти, повинно бути комфортно. Якщо таким чином буде побудований бюджет і нічого не зміниться в нашій державі, то за рік-два напруженої праці всі заклади соціальної інфраструктури будуть доведені до належного стану. Також будемо думати, як покращити якість надання знань та медичного обслуговування, а саме: закуповуватимемо   сучасне обладнання як для шкіл, так і для закладів охорони здоров’я.

  Головне сьогодні – соціальний захист населення. У зв’язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги, ми повинні зробити все, щоб кожен, хто має на це право, отримав субсидію. Безумовно, це подальше зростання заробітної плати. Я також сподіваюсь, що в майбутньому буде збільшено і пенсійне забезпечення. Адже, на жаль, сьогодні пенсія дуже низька: в середньому по району складає 1771 гривню. Так, збільшення є, але всього на 10%, а потрібно, щоб було на100%. Але це вже питання не нашого рівня.

  – Степане Івановичу, незалежності 25 років. Ви вперше очолили Балаклійський район 15 років тому. Які найголовніші зміни, на Ваш погляд, відбулися в економічному та суспільному житті району за роки незалежності?

  – Так, дійсно, з 2001 року відбулося багато змін. Маємо вже п'ятого Президента, а кількість урядів вже й не перерахуєш. Я пам’ятаю 2003 рік, коли було піднесення, коли людям підняли заробітні плати, суттєво збільшився рівень пенсій, була стабільною гривня. Саме того року відкрили пам’ятник Т. Г. Шевченку, був повністю відремонтований районний Будинок культури, в районі почався серйозний розвиток. Але знову змінилося бюджетне законодавство, знову розпочався відтік коштів і ми прийшли до того, що фінансова криза 2008 року суттєво позначилась на доходах громадян, знецінилася національна валюта. Здавалося, що для таких негараздів у нас у країні не було ніяких підстав, але світова криза позначилась і на нашій державі.

  Ми пережили непрості часи, коли на місцях були кошти, але не працював банк під назвою казначейство і ми не могли їх витрачати, коли доводилось збирати гроші, щоб відвезти дітей до школи, щоб заправити пальним «швидкі» тощо. Були різні часи, було багато проблем, але ми втримали наш район на серйозному соціально-економічному рівні і наразі він займає високі рейтингові позиції в області.

  Я вже говорив про обсяги промислового виробництва. Ми наразі доводимо наші дороги загального користування, а їх 520 кілометрів, до належного стану. Днями закінчили ямковий ремонт дороги Балаклія – Гусарівка – Петрівське, аж до Барвінківського району. Буквально за два дні було укладено більше ніж сто тонн асфальтобетону. Також не проїжджими були дороги на Андріївку, вбік кордону з Первомайським районом. Наразі на відрізку Савинці – Веселе, впритул до Ростовської траси, залишається роботи на два дні. Швидкими темпами ремонтується дорога Шевелівка – Лозовенька.

  Як вам відомо, ми серйозно розбудовуємо спортивний комплекс «Вимпел» з басейном, з іншими інфраструктурними спорудами.

  – Нещодавно глава Уряду висловився щодо розширення інвестиційної політики в державі. Які перспективи в цьому напрямку Ви бачите в нашому районі?

  – Днями, під час відкриття в Харкові нової станції метро та органного залу філармонії, Президент згадав свій недавній візит до Львівської області, де була закладена символічна капсула під будівництво нового сучасного підприємства з випуску комплектуючих деталей для корпорації БМВ, яка дасть суттєві фінансові ресурси для розвитку держави. Це позитивно вплине на експорт нашої продукції і на надходження валюти в країну. Головною ж привабливістю нашого району, крім державних газодобувних підприємств, залишаються підприємства будівельної галузі: цементно-шиферний комбінат та «Хенкель-Баутехнік» (Україна).

  Іноземні інвестиції надійдуть тоді, коли інвестори будуть бачити в нас надійних партнерів, коли будуть упевнені в стабільності ситуації.

  – Степане Івановичу, Ви вже згадали останній візит Президента до Харкова. А можна почути Ваше особисте враження від зустрічі з Главою держави?

  – Я був на відкритті органного залу філармонії та станції метро. Президент дуже впевнено відповів на запитання щодо надання Україні безвізового статусу. Це не тільки можливість поїхати за кордон, а й реальне підтвердження того, що нас прийняли до європейського співтовариства, нас визнають і поважають. Люди говорять: «У нас грошей немає. Для кого це все робиться?». Відміна візового режиму дасть серйозний поштовх до залучення інвестицій. Президент також говорив, що сьогодні вже оживає економіка України в цілому, покращуються макроекономічні показники.

  – Ви мрієте про якийсь конкретний проект або, можливо, кілька проектів, які будуть реалізовані до наступного Дня Незалежності?

  – Якщо говорити про спорткомплекс «Вимпел», то це проект не на один рік і ми будемо вводити його в експлуатацію поетапно. По Савинцях ще минулого року виділили кошти на будівництво глибоководної свердловини, це 5,6 млн. грн. Але тендерні процедури дуже затяглися, я дуже сподіваюсь, що 22 серпня з підрядною організацією буде підписаний договір на початок будівництва.

  – Чого чекати балаклійцям від традиційного серпневого ярмарку?

  – Чекати великого і різноманітного асортименту продукції, цікавого театралізованого дійства, чекати цін, нижчих за ринкові на 10-15%. Пошли нам тільки, Господи, погідної днини.  

  – Ваші побажання землякам напередодні свята.

  – Миру, впевненості в завтрашньому дні, міцного здоров’я, достатку, усіляких гараздів.  

  – Щиро дякуємо.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь