line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

У Харківській області зафіксували спалахи африканської чуми свиней

IMG 0938Сьогодні під головуванням голови райдержадміністрації Степана Масельського, за участі голови районної ради Олександра Літвінова, членів Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Балаклійській райдержадміністрації, керівників сільгосппідприємств, фермерських господарств, установ, організацій, відбулась нарада щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Балаклійського району. 

 

   Розпочинаючи нараду, голова райдержадміністрації Степан Масельський наголосив, що у Харківській області зафіксували спалахи африканської чуми свиней. Два випадки виявлення збудника африканської чуми свиней було зареєстровано у с. Протопопівка Дергачівського району та у с. Бабаї Харківського району Харківської області на приватних подвір’ях громадян. Поширення збудника африканської чуми свиней на території України сприяє циркуляція вірусу серед поголів’я свиней, які утримуються в особистих селянських господарствах населення.

   Про заходи щодо профілактики африканської чуми свиней в Балаклійському районі інформував в. о. начальника управління Держпродспоживслужби у Балаклійському районі Андрій Терещенко, а також звернув увагу на необхідність негайного інформування Держпродспоживслужбу в районі у разі виявлення хворих, загиблих тварин, як в домогосподарствах, так і в дикій фауні.

   За словами Андрія Сергійовича, в Україні протягом 2016 року було зареєстровано 36 випадків африканської чуми свинейна території 13 областей.

   Оскільки лікування хворих тварин не проводиться, основним засобом боротьби з африканською чумою свиней залишається здійснення заходів щодо недопущення занесення вірусу в тваринницькі господарства України.

   З метою недопущення занесення збудника необхідно дотримуватися наступних заходів:

- забезпечити роботу свиногосподарств в режимі “закритого типу”, заборонити доступ сторонніх осіб на територію, де утримуються свині профілактики;

– не дозволяти вводити свиней невідомого походження в стадо свиней господарства приватної власності;

– заборонити ввезення тварин, сировини тваринного походження, продуктів рослинництва та кормів, в тому числі фуражного зерназ неблагополучних щодо африканської чуми свиней територій країни;

– регулярно проводити дезінфекцію, дезінсекцію, побілки, знищення гризунів в приміщеннях, де утримуються свині;

– проводити вакцинації свиней проти класичної чуми.

   Підводячи підсумки засідання комісії голова райдержадміністрації Степан Масельський відмітив, що потрібно активніше проводити масову роз’яснувальну роботу серед населення та власників свиногосподарств стосовно загрози занесення африканської чуми свиней на територію району та проводити всіх належних заходів задля неуможливлення розповсюдження даного захворювання.

IMG 0933IMG 0942IMG 0934


 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь