line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

29 вересня відзначається 150 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського - першого Президента України

29 вересня відзначається 150 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866-1934), українського політичного діяча, першого Президента України, історика, літературознавця, письменника. У вітчизняну історію він увійшов передусім як її великий літописець. Створена ним цілісна концепція українського історичного процесу увібрала в себе кращі здобутки сучас­ної йому світової та української науки.

   Михайло Грушевський — видатний громадський і дер­жавний діяч, визнаний лідер національно-демократичної революції. Він належав до тих політиків, які сповна пізна­ли велич тріумфу і гіркоту поразки й до кінця залишили­ся вірними ідеї самоутвердження свого народу. Однією з провідних ліній концепції національного державотворення М. Грушевського є ідея соборності українських земель. Не менш важливе значення має всебічно обґрунтована ним ідея суверенності українського народу, або, як говорив сам М. Грушевський, права «самому порядкувати на власній землі».

   Творча спадщина М. Грушевського вражає своїм тематич­ним розмаїттям і фундаментальністю. Його перу належать близько 2000 праць з історії, соціології, літератури, етногра­фії, фольклору, багатотомна «Історія України –Руси » (1898— 1936), «Нарис історії українського народу» (1904), п'ятитомна «Історія української літератури» (1923—1927) та ін.

   До того ж Грушевський не тільки писав історичні праці, але й сам творив історію — він був творцем нового україн­ського життя. Коли прийшла революція, він став на чолі нової Української держави. Він вважав, що наш край великий і багатий, він створений для розвитку великої, економічно багатої держави. Михайло Сергійович сподівався, що ук­раїнський народ, повний життєвої сили, енергії, здібний, витривалий, здатний до організації, до громадської солідар­ності, буде щасливим. «Пройде цей надзвичайно гострий і тяжкий момент й соціальне життя увійде в свої береги, здо­бутки революції будуть закріплені, інтереси трудящих верств будуть забезпечені, культурні й національні умови україн­ського життя утверджені...» — писав Грушевський.

   В наш час М. С. Грушевський повертається до нас у па­м’ятниках, назвах освітніх установ, вулиць, майданів. У ба­гатьох куточках світу започатковано асоціації, створено ви­давничі та наукові фонди імені Грушевського, встановлено премії, стипендії, що носять його ім’я, а Науковим товариством ім. Т. Г. Шевченка у Львові започатковано дуже престижну відзнаку: почесну медаль М. Грушевського.

   Україна також шанує М. С. Грушевського як суспільно - політичного діяча, що очолив Українську Центральну Раду, яка проголосила в 1918 році Українську Народну Республіку. Завдяки цьому вперше світ дізнався, що на землі існує Ук­раїнська держава. Своєю працею М. Грушевський закладав підвалини української державності. І сьогодні, коли Україна відновила свою незалежність, ми з пошаною і гордістю зга­дуємо ім’я першого президента Української Народної Рес­публіки Михайла Грушевського.

   З творчим надбанням М. С. Грушевського ви зможете ознайомитися в Балаклійській центральній районній бібліотеці.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь