line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Не допустіть пожежі у власній оселі!

Осінь повністю вступила у свої права. На вулиці стало помітно прохолодніше. Тому повертаючись до власної домівки з роботи, чи  з прогулянки, звісно ж хочеться, щоб в помешканні було тепло та затишно. Але використовуючи нагрівальні прилади, громадяни іноді забувають про необхідність враховувати та дотримуватись простих правил пожежної безпеки, щоб не допустити виникнення пожежі.

 

   Враховуючи те, що саме на осінньо-зимовий період припадає найбільша кількість пожеж у житловому секторі, рятувальники заздалегідь розпочинають активно співпрацювати з населенням та проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання правил безпеки у побуті. При спілкуванні із мешканцями міста та району наголошують на те, що найпоширенішими причинами, з яких виникають пожежі в житловому секторі в цей період, це порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електричних побутових приладів, необережність під час паління, особливо в нетверезому стані, дитячі пустощі з вогнем. Також причинами пожеж у приватних житлових будинках є порушення правил монтажу та експлуатації печей і димоходів. За статистикою, понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме на початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах отримують отруєння чадним газом і опіки.

   Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному мешканцю. Щоб запобігти виникненню пожеж через порушення правил експлуатації пічного опалення, потрібно пам'ятати:

- не можна застосовувати для розпалювання печі горючі та легкозаймисті рідини;

- забороняється залишати без нагляду розпалену піч, а тим паче, залишати її на малолітніх дітей;

- не можна сушити над піччю одяг;

- меблі чи інші речі повинні знаходились не менш, як за півметра від печі;

- на підлозі перед топкою повинен бути встановлений металевий лист розмірами не менш, як 50 х 70 см;

- димохід повинен бути оштукатуреним, періодично очищатись від сажі.

   Будь-яка несправність в електромережі чи порушення правил її експлуатації може призвести до виникнення пожежі:

- намагайтесь не перевантажувати електромережу, вмикаючи одночасно декілька електроприладів;

- в жодному разі не використовуйте пошкодженні та саморобні електроприлади.

   Не зловживайте алкоголем, уникайте паління в приміщенні, а тим більше на ліжку, ретельно гасіть недопалки та слідкуйте, щоб іскри від цигарки не потрапили на спалимі речі.

   Ми вкотре звертаються до мешканців міста та району із нагадуванням подбати про належний стан протипожежного захисту власних осель, дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, особливо в зимовий пожежонебезпечний період.

   Пам'ятайте, що Ваша безпека у першу чергу залежить від Вас!

      

Балаклійський РВ ГУ ДСНС

України у Харківській області


__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь