line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Зима прийшла – ГРВІ принесла

Серед гострих респіраторних захворювань грип – єдина інфекція, епідемія якої виникає практично щорічно і збігається з холодною порою року. Вірус грипу належить до мінливих вірусів, що спричиняє його рекордну інфекційність. А це наслідок щорічних мутацій та виникнення нових штамів вірусів, імунітет до яких практично відсутній.

 

   Щорічно в Україні на грип хворіють від 9 до 16 млн. осіб. На Харківщині, в середньому, – до 300 тис. людей. За прогнозами ВООЗ, в епідемічний сезон 2016-2017 років на території України будуть циркулювати віруси грипу типу А (Каліфорнія), типу В та типу А (Гонконг). Останній в нашій державі ніколи не реєструвався. Тому сьогодні ніхто не може передбачити, як вірус типу А (Гонконг) буде себе поводити під час епідемії, до якого в населення зовсім відсутній імунітет.

   Що треба робити, щоб максимально знизити ризик захворювання на грип та уникнути тяжких ускладнень? По-перше, потурбуватися про свій імунітет. Їжа, багата на вітаміни та клітковину, повинна щоденно бути в раціоні. Природними фітонцидами є цибуля та часник. По-друге, проводити щоденне вологе прибирання, кілька разів на добу провітрювати кімнати. По-третє, часто мити руки з милом.

   У кожній сім’ї повинні бути марлеві пов’язки з розрахунку по кілька штук на одну особу. Якщо в квартирі з’явився хворий, то маски необхідно носити всім членам сім’ї, змінюючи їх кожні 2-3 години.

   Ефективним є нанесення оксолінової мазі на слизову оболонку носа перед виходом за межі помешкання, особливо в місця скупчення людей. Особи з клінічними проявами респіраторних захворювань не повинні перебувати в організованих колективах.

   Основним та дієвим методом профілактики грипу в усіх цивілізованих країнах світу вже протягом 30 років є вакцинопрофілактика. Особливо такі щеплення необхідно робити дітям та дорослим з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, з імунодефіцитами, людям похилого віку. Не менш чисельна група – особи високого ризику зараження. До них належать медичні працівники, школярі, діти, що відвідують дитячі дошкільні заклади, працівники торгівлі та сфери обслуговування, транспорту, військовослужбовці та інші категорії громадян. На епідсезон 2016-2017 років сертифіковано вакцину «Ваксигрип», яка вже надійшла до аптечної мережі. Замовити та придбати вакцину можна в аптеках міста. Щеплення вакциною проти грипу проводяться в поліклінічних відділеннях за місцем проживання пацієнта.

   Якщо не вдалося уникнути захворювання на грип або ГРВІ, то не можна займатися самолікуванням, необхідно звернутися за допомогою до лікаря. При підвищеній температурі категорично заборонено використовувати ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) та застосувати антибіотики. Постільний режим, вживання великої кількості рідини та виконання рекомендацій лікаря дозволять хворому якнайшвидше одужати.

 

Т. Пересічанська, заступник головного лікаря КЗОЗ БРР

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь