line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

2016 – рік потужного розвитку матеріально-технічної бази освітньої галузі

IMG 4889Для освітянської галузі цей рік став роком вагомих змін та перетворень у покращанні матеріально-технічної бази всіх навчальних закладів та створенні гідних умов для навчання та виховання дітей.

 

 

   Яким рік, що минає, був для освітньої галузі району, розповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Швід.

IMG 8715«На серпневій педагогічній конференції, яка проходила за участі голови Балаклійської районної державної адміністрації Степана Масельського, голови районної ради Олександра Літвінова, керівників органів місцевого самоврядування, ми звітували про свою роботу за минулий 2015-2016 навчальний рік, а також про підготовку до нового навчального року. Хочу сказати, що 2016-й став роком потужного розвитку матеріально-технічної бази нашої галузі. Адже на підготовку навчальних закладів уперше з районного бюджету було виділено понад 21 мільйон гривень, за рахунок чого проведені капітальні та поточні ремонти освітніх закладів, придбані меблі для класних кімнат, їдалень, замінено посуд, придбано господарські та канцелярські товари, спортивну форму та спортінвентар.

   У рамках районної Програми «Інформаційні та комунікаційні технології в навчальних закладах» було розпочато оновлення застарілої комп’ютерної техніки. Відтак, для 6 шкіл придбані комп’ютерні класи, ноутбуки, мультимедійне обладнання, техніка для тиражування. Але хочеться сказати, що ця робота не зупинилася й після першого вересня. У деяких освітніх закладах були продовжені реконструкції приміщень та капітальні ремонти. Наприклад, до закінчення підходить реконструкція приміщення Гусарівської школи під навчально-виховний комплекс. Також постало питання капітального ремонту внутрішнього туалету в другій Андріївській школі, на що з районного бюджету було виділено понад 500 тис. грн. У жовтні був придбаний новий найсучасніший шкільний автобус, який наразі підвозить дітей до Гусарівської школи. Велика увага приділена стану харчоблоків, і там, де було необхідно, зроблені капітальні ремонти, оновлене технологічне обладнання. Дуже приємно зазначити, що сьогодні в усіх навчальних закладах району діти знаходяться в комфортних умовах, які відповідають усім санітарно-гігієнічним вимогам. За рахунок районної програми для учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій організовано безкоштовне гаряче харчування.Педагогічними працівниками заклади забезпечені, заробітна плата також сплачується без затримок.

   Але, звичайно, важливе місце в організації чіткої роботи кожного навчального закладу є його керівник. За приклад мені хочеться назвати Балаклійську ЗОШ№1 ім. О. А. Тризни, а саме її керівника Світлану Бовдуй, яка очолила школу 1 вересня цього року. У зв’язку з низькою організацією роботи колишнім керівником, у цій школі були серйозні проблеми з підготовки до навчального року, тому новому директору довелося не тільки організовувати навчально-виховний процес, а й робити ремонт, зміцнювати та оновлювати матеріально-технічну базу. Вона скоординувала роботу і згуртувала педагогів та батьків таким чином, що за три місяці вдалося виконати дуже великий обсяг робіт, привести школу до належного стану та зміцнити матеріально-технічну базу».

   Про стан справ у Балаклійській ЗОШ№ 1 ім. О. А. Тризни розповіла Світлана Бовдуй.

– Світлано Петрівно, з призначенням на посаду на Вас лягла велика відповідальність не тільки за організацію навчально-виховної роботи, а й за приведення школи та її матеріально-технічної бази до належного стану. Що вдалося зробити за цей час?

– Почали ми з того, що навели зовнішній лад, тобто прибрали територію навколо школи. Я дуже вдячна батькам, дітям, учням старших класів, за те, що долучилися до цієї справи. Завдячуючи районному керівництву, районній раді, відділу освіти райдержадміністрації, з районного бюджету в вересні було виділено 974 тис. грн. на заміну 131 вікна на металопластикові та 9 дверей. До цієї роботи, яка проводилася під час осінніх канікул, з великою відповідальністю поставилася підрядна організація, а саме підприємство «Екіпаж». Також я дуже вдячна всьому колективу. Адже, коли до закінчення канікул залишилася одна доба і вже завтра діти повинні були сісти за парти, на прибирання після ремонту вийшли всі без винятку і спільними зусиллями школа була підготовлена до початку навчання. З районного бюджету було виділено 25 тисяч гривень на заміну 10 класних дошок. Під час зустрічі голови Балаклійської районної державної адміністрації Степана Масельського з колективом до керівника району звернулася вчитель англійської мови з проханням про придбання мультимедійного обладнання та меблів для кабінету іноземної мови. У результаті з районного бюджету на це було виділено 50 тисяч гривень.

   Також я побачила, що є необхідність заміни посуду для шкільної їдальні. З цим проханням звернулася до відділу освіти і з районного бюджету були виділені кошти на його оновлення.

4За рахунок районного бюджету оновлені ліжка для спальної кімнати початкової школи, на це було виділено 12,5 тис. грн., а 15 тисяч гривень надійшло від спонсорів. За рахунок цих коштів для спальної кімнати придбано комплект меблів та м’який інвентар.  

Крім того, ми співпрацюємо з польським фондом Міжнародної допомоги, який придбав мультимедійне обладнання та три комплекти меблів для класних кімнат: 2 комп’ютери, ноутбук, принтер, 90 стільців та 45 столів. А дитячий фонд ООН «Юнісеф» надав три тенісних столи, спортивне обладнання та форму. На території школи фондом розпочато будівництво нового гімнастичного майданчика під відкритим небом, який стане першим серед шкіл району.

   Начальник відділу освіти додала, що в критичній ситуації знаходиться цоколь будівлі школи, підтікання води сприяє її руйнації. «Цю роботу можна було зробити ще влітку, згуртувати людей і зробити, але цьому питанню ніякої уваги не приділялося. Тому з районного бюджету було виділено 15 тисяч гривень на придбання будівельних матеріалів і ця проблема буде вирішена. Якщо говорити про наступний рік, то планується проведення капітального ремонту даху школи. Для цього вже розпочаті роботи з оформлення проектно-кошторисної документації», – зазначила Світлана Швід.

IMG 4197Світлана Бовдуй з помітною гордістю за дітей, за колектив, який очолює, розповіла про виконання навчальних програм та про заходи, які проводяться в школі. Зокрема, про проведений День здоров’я, в якому взяли активну участь не тільки діти та вчителі, а й батьки. Також у планах відкриття музею історії школи та кабінету мистецтва, а діти виявили бажання в одному із залів зробити зону відпочинку.

– Ми провели заходи до Дня Збройних сил. А зараз до Дня Святого Миколая, за ініціативи учнівського самоврядування, організовано дві акції милосердя. У рамках першої – збираються кошти на необхідні речі для шістьох сиріт, які навчаються в нашій школі, а другої – організовано збір теплих речей для учасників антитерористичної операції. Я хочу сказати, що наші діти надзвичайно милосердні та добрі, кожна дитина по-своєму обдарована, – сказала директор школи.

   Також Світлана Швід разом з директором школи побувала в теплих, світлих, комфортних класах, поспілкувалася з учителями та дітьми. Оглянули спортивну, актову зали та їдальню, пройшлися шкільними коридорами, де скрізь панує затишок, створений дорослими саме для дітей.

IMG 4114IMG 8590IMG 4132

 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь