line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

В ХОДА обговорили з Міністром енергетики та вугільної промисловості можливості наповнення місцевих бюджетів

15 грудня голова райдержадміністрації Степан Масельський взяв участь в обласній нарадіз питання: "Вдосконалення співпраці органів місцевої влади і місцевого самоврядування із користувачами нафтогазоносних надр в умовах децентралізації" під головування голови Харківської облдержадміністрації Юліїї Світличної за участі Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика та керівника Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка.

   Під час наради, обговорили питання збільшення видобутку газу та збільшення надходження коштів від такого видобутку до бюджетів місцевих громад. Також було порушено питання реалізації Закону України «Про угоди щодо розподілу продукції», як нової форми співпраці органів місцевого самоврядування та бізнесу в сфері пошуку та видобутку нафти і газу.

  Участь у заході також взяло керівництво Харківської та Полтавської обласних рад, голови райдержадміністрацій та фахівці газодобувних компаній.

  Відкриваючи нараду, Юлія Світлична відзначила, що вдосконалення співпраці органів місцевої влади і місцевого самоврядування з користувачами нафтогазоносних надр є особливо актуальним в умовах децентралізації.

 «На Харківщині видобувається близько 40% всього українського газу. Поповнення місцевих бюджетів є важливим питанням, - підкреслила керівник області. - Бюджетна децентралізація в Україні проходить успішно, завдяки чому місцеві бюджети були збільшені у 2-3 рази, іноді в 5-6 разів. Це дає можливість розвиватися місцевим громадам, поповнювати фінансовим ресурсом свої власні бюджети, відкривати нові соціальні об'єкти, розробляти нові програми і тим самим розвивати території. Отже кожна можливість збільшити наповнення бюджетів громад фінансовими ресурсами дуже важлива».

  Ігор Насалик наголосив, що впровадження угод про розподіл продукції – один з тих механізмів, які дозволять збільшити надходження коштів до місцевих бюджетів.

  «Це дасть можливість зробити серйозну «фінансову подушку» місцевим бюджетам і також допомогти державі в її енергонезалежності», - підкреслив Міністр.

  Нагадаємо, голова ХОДА Юлія Світлична озвучила пропозицію залишати на місцевому рівні 5 % рентних платежів за користування надрами під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, що пройшло у Харкові 19 листопада. Ця ініціатива керівника області знайшла підтримку на Раді регіонального розвитку при Президентові України.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь