line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Передноворічне інтерв’ю голови райдержадміністрації Степана Масельського

golova intervjuЩороку наприкінці грудня, коли зустрічні перехожі поспішають додому з небуденними їствами, коли за невідомо відколи встановленою традицією в місцях, звичних до багатолюддя, радують святковим убранством ошатні ялинки, коли на вулицях помітні атрибути новоріччя, представники районних ЗМІ, зустрічаються з главою району Степаном Масельським. Мета інтерв’ю конкретно визначена: почути з уст першої особи Балаклійщини про наші спільні здобутки з очевидною проекцією на життя кожного з нас, поцікавитись планами на наступний рік.

   Цього разу Степан Іванович порушив традиційний його хід, перебравши ініціативу на себе і першим поставивши запитання:

 

   – Ви прийшли з новорічним настроєм? Якщо так, то чим ви його підживлюєте?

   З відповідями ми не забарилися. Навряд чи вони вирізнялися оригінальністю й неповторністю. Люди подібні в основних своїх потребах і бажаннях. Кожному для щастя потрібні мир, міцне здоров’я, добробут і видима перспектива підвищувати його. Не сумніваюсь, що Степан Іванович заздалегідь знав риторичний характер свого запитання, а поставив його, щоб обернути розмову в площину людяності, поміркованої відвертості, відійти від нагромадження цифр і фактів.

   – Упевнений, немає особливої потреби детально зупинятись на зробленому в районі в плані його соціально-економічного зміцнення. Варто перегорнути сторінки нашого районного часопису, в якому всі наші спільні надбання знайшли багатогранне висвітлення. І все ж, не без гордості за своїх земляків, скажу, що за обсягами промислового виробництва в аграрно-промисловому районі (зауважте!) за підсумками року, що минає, ми вийшли на перше місце в області, як і за рівнем виробництва сільгосппродукції та заробітної плати.

 

   – Степане Івановичу, наділення місцевих рад більшими повноваженнями наглядно демонструє свою результативність, що переконливо доводить фінансова децентралізація. Чи триватиме цей процес і в подальшому?

   – Завдяки продумано-виваженій політиці фінансової децентралізації, місцеві бюджети отримали солідний грошовий ресурс. У цьому році ми відремонтували майже всі амбулаторії (до слова, днями три з них відкриваємо після капремонту), ФАПи, мільйони гривень вкладені в модернізацію освітніх і культурних закладів, у ремонт доріг і встановлення вуличного освітлення. Упевнений, що в подальшому ми продовжимо цю роботу.

 

   – Днями прийнятий основний фінансовий документ держави. На Вашому віку держслужбовця і голови районної державної адміністрації, як Ви зауважили на одній з останніх сесій, набереться низка бюджетів. Які Ваші очікування від нинішнього?

   – Аналізуючи суми надходжень, податків і зборів, упевнений, ми зробимо не менше, ніж у нинішньому році. Говорячи про це, я хотів би зупинитися на двох важливих пунктах. Дякуючи Президенту України, політичній волі Кабміну, 5% рентної плати залишатиметься в області, 3,5% з яких – на місцях: 1,5% – в районі, 2% – в бюджеті базового рівня. Це означає, що додатково нам вдасться освоїти 200 млн. грн., які будуть витрачені на ремонт доріг, медичних та культурно-освітніх закладів. Другий пункт: екс-губернатор нашої області Ігор Райнін розпочав запроваджувати проект, суть якого полягає у п’ятдесятивідсотковому відрахуванні коштів від перевиконання митного збору на будівництво доріг загального користування, а нинішній керівник ОДА Юлія Світлична довела його до логічного завершення. Проект пілотний, і Верховна Рада проголосувала за нього, виходячи з того, що Харківщина межує з фронтовою зоною і її автошляхи дуже постраждали за період проведення антитерористичної операції. Та, як мовиться, не бюджетом єдиним. Скажімо, ми співпрацюємо з Європейським інвестиційним банком і на розгляд цієї структури подали проектів на суму близько 100 млн. грн. Головна вимога наших бізнес-партнерів — щоб блага, які ми плануємо створити в ході їх реалізації, неодмінно стосувались внутрішньо переміщених осіб. Співпрацюємо ми також з державним фондом регіонального розвитку, беремо участь в обласному конкурсі «Разом у майбутнє» тощо. Що головне в такій співпраці? Грамотно виготовлені проекти – гарантія їх успішного впровадження.

 

   – Передноворіччя завжди оповите містикою. Навіть затяті реалісти починають вірити в дива. Дозволимо собі пофантазувати: якби Вам випала можливість підписати указ на рівні Президента, про що б він був?

   – Ну, у вас і фантазія… Не знаю, чи вистачило б для мого задуму навіть президентських повноважень, бо ось про що замислився. Нерідко доводиться чути, що в нас високі тарифи на комунальні послуги. Не тарифи високі, а рівень пенсій і зарплат, у середньому, такий, що пересічна людина постійно думає, чи вистачить їй коштів, щоб нагодувати-одягти себе й дітей, заплатити за тепло, електроенергію, воду, задовільнити інші нагальні потреби. А мені хотілося б, аби трудолюбиві й тямущі мої земляки розширили свої фінансові можливості і переймалися, скажімо, заощадженням коштів на відпочинок за кордоном, а не хлібом насущним. Так має бути, і так буде.

 

   – Ваші побажання жителям Балаклійщини з нагоди святкових дат.

   – Нехай 2017-й, хоча астрологи й називають його роком Вогняного Півня, буде мирним, нехай кожна родина проживе його в злагоді й любові, нехай буде хліб і до хліба.

 

   – Спасибі за розмову.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь