line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Традиційно вже кілька років поспіль на свято Маланки, щедрувальники зі шкіл Балаклійщини відвідують районну державну адміністрацію

IMG 251013 січня, напередодні Нового року за старим стилем, традиційно святкується Щедрий вечір та свято Маланки. І так само традиційно вже кілька років поспіль на свято Маланки, щедрувальники зі шкіл Балаклійщини відвідують районну державну адміністрацію.

 

 

   Сьогодні також у райдержадміністрації звучали українські щедрівки. Святковими обрядовими піснями діти Балаклійської дитячої музичної школи, Борщівського навчально-виховного комплексу та Балаклійської ЗОШ №3 привітали голову районної державної адміністрації Степана Масельського з новорічними та різдвяними святами.

    У свою чергу очільник району щиро подякував школярам, побажав дітям миру, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших мрій та вручив їм солодощі.

   Також щедрувальники завітали і до підприємств, установ, організацій міста та району.

 

*   *   *

   Свято Маланки відзначають напередодні Нового року за старим стилем, (13 січня),  ще його називають Щедрим вечором, або Щедрою (Другою) кутею. Це - залишок стародавнього, імовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем, 13 січня - день преподобної Меланії Римлянки. Цього вечора молодь та діти не лише щедрували, а також водили "Козу", основні дійства належали парубочим і дівочим Маланкам. Ватаги щедрувальників у карнавальних костюмах з музиками ходили від хати до хати. Серед гуртів переважали парубочі громади ряджених, окремо ходили і гурти дівчат. Для щедрувальників, як і для колядників, не існувало статевих обмежень, проте дівоча Маланка здебільшого щедрувала під вікнами, а гурти ряджених парубків просилися до хати.

IMG 2530IMG 2514IMG 2516IMG 2517

IMG 2512

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь