line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Публічний звіт голови Балаклійської районної державної адміністрації Масельського С. І. за 2017 рік

golova 230117Звітуючи сьогодні про виконання Програми соціально-економічного розвитку нашого району за 2017 рік, затвердженої рішенням районної ради від 22 лютого 2017 року, та про здійснення делегованих повноважень, хочу зазначити, що минулий рік для нашого району був досить складним.

 

 

 

    23 березня 2017 року на території військової частини А 1352 сталася надзвичайна ситуація, внаслідок якої було зруйновано та пошкоджено житлові будинки, об'єкти соціальної сфери та промислової сфери. Для проведення заходів були залучені значні фінансові ресурси і можна сказати, що всі ремонтні роботи завершені своєчасно, до початку зими. Незважаючи на всю складність ситуації, ми вистояли, і Балаклійщина повернулася до нормального життя.

   Безумовно, що ця надзвичайна ситуація внесла певні корективи в плани соціально-економічного розвитку району, але незважаючи на це, район продовжував розвиватися.

   Підсумки соціально-економічного розвитку Балаклійського району свідчать, що в цілому економічні показники виконані.

   Коротко зупинюсь на підсумках роботи підприємств промислового комплексу.

   За січень-листопад 2017 року промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 41,9 млрд. грн., що складає 28,1% у загальному обсязі реалізованої продукції по області і за цим показником район посідає перше місце серед районів області. У порівнянні з відповідним періодом 2016 року обсяги реалізованої продукції збільшилися в 1,7 рази.

   При цьому у порівнянні з попереднім роком видобуток газу збільшився на 2,9%, виробництво будівельних сумішей – на 10,7%, цементу – в 1,9 рази.

   Пріоритетними завданнями, які передбачені Програмою соціально-економічного розвитку району на 2018 рік, по промисловому комплексу району є сприяння промисловим підприємствам району по нарощуванню обсягів виробництва, залучення інвестицій та впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів.

   У 2018 році обсяг реалізації промислової продукції прогнозується в сумі  50,7 млрд. грн., що більше у порівнянні з попереднім роком на 14,3%.

  У минулому році в аграрному секторі району отримано добрі результати. По сільськогосподарських підприємствах району валовий збір зерна в заліковій вазі склав 144,6 тис. тонн, цукрового буряку – 139,3 тис. тонн, соняшнику – 52,7 тис. тонн. При цьому середня урожайність зернових культур склала 35,1 ц/га, цукрового буряку – 263,9 ц/га, соняшнику – 18,7 ц/га.

   За минулий рік валове виробництво м'яса птиці збільшилось на 9 %. Виробництво молока склало 11,1 тис. тонн або 103% до рівня 2016 року, продуктивність дійної череди залишилась на рівні попереднього року і в середньому по району склала 5474 кг на одну фуражну корову.

   За 2017 рік вироблено валової продукції тваринництва на суму 252,1 млн. грн., що більше у порівнянні з 2016 роком на 8 %.

   У зв’язку з неспритливими погодними умовами 2017 року виробництво валової продукції сільського господарства по сільськогосподарських підприємствах району, на жаль, зменшилось на 13,4% і склало 658,6 млн. грн.

   Проведено стовідсоткові розрахунки за оренду земельних паїв. Власникам переданих в оренду земельних ділянок (паїв) виплачено в грошовій і натуральній формі орендної плати на суму 110,6 млн. грн.

   У минулому році сільськогосподарські підприємства району продовжували приймати активну участь у вирішенні проблемних питань соціально-економічного розвитку місцевих територіальних громад. За 2017 рік ними було надано спонсорської допомоги на загальну суму 2,8 млн. грн.

   На 2018 рік у сільському господарстві пріоритетним завданням є забезпечення продовольчої безпеки району шляхом участі у формуванні державного інтервенційного фонду, придбання сільськогосподарської техніки на суму не менше ніж на 23 млн. грн., проведення робіт по відновленню зрошувальних систем в сільськогосподарських підприємствах району, оптимізації структури посівних площ сільськогосподарських культур, посів цукрових буряків в сільськогосподарських підприємствах району на площі 4,6 тис.га, реалізації заходів спрямованих на розвиток тваринництва, підвищення розміру середньомісячної заробітної плати в галузі сільського господарства, збільшення виплат за оренду земельних ділянок (паїв) сільськогосподарськими підприємствами та доведення її рівня до 6% від нормативно грошової оцінки земельних ділянок.

   Важливе значення для економіки району має малий та середній бізнес, який станом на 1 січня 2018 року налічував 183 зареєстрованих юридичних особи та 2110 фізичних осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю.

   Від суб’єктів підприємницької діяльності надходження до бюджету у порівнянні з 2016 роком збільшились в 1,4 рази і склали 17,7 млн. грн.

   У поточному році у сфері підприємництва буде продовжена робота по забезпеченню сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності шляхом сприяння в отриманні суб’єктами підприємницької діяльності у виробниче користування незадіяних приміщень, обладнання, земельних ділянок.

   За статистичними даними, за січень-вересень 2017 року підприємствами району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно капітальних інвестицій в обсязі 160,9 млн. грн., що більше у порівнянні з відповідним періодом попереднього року в 1,3 рази.

   Район продовжував приймати активну участь в обласному конкурсі міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». В рамках цього конкурсу проведено ремонтних робіт на 9 об’єктах на загальну суму 1,5 млн. грн.

   В тісній взаємодії з підприємствами та органами місцевого самоврядування району райдержадміністрація працювала над залученням в район міжнародної технічної допомоги.

   Протягом 2017 року подавались проектні пропозиції для участі у різноманітних конкурсах.

   В рамках реалізації проекту розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтовний на громаду" в районі завершено впровадження проекту "Технічне переоснащення системи вуличного освітлення по вул. Панченка та  по вул. Данилевського с. Пришиб" на загальну суму 272,1 тис. грн. Встановлено 40 вуличних консольних світильників LED.

   На 2018 рік основним завданням в інвестиційній політиці є створення більш сприятливих умов для залучення в економіку району вітчизняних та іноземних інвестиційних ресурсів.

   У поточному році місцеві територіальні громади району продовжать участь в різноманітних конкурсах та проектах. Позитивною виглядає статистика щодо введення в експлуатацію житла у 2017 році. Так, за оперативними даними, у минулому році введено житла 2,2 тис. кв. м, що більше ніж у попередньому році в 2,2 рази.

   У районі було забезпечено в повному обсязі потреби населення та народного господарства у вантажних та пасажирських перевезеннях.

   Очікуваний обсяг наданих споживачам послуг поштового зв'язку Центром поштового зв’язку № 2 за 2017 рік збільшився на 13,5% і склав понад 8 млн. грн.

   Утримання автомобільних доріг загального користування здійснювалось філією "Балаклійський райавтодор" у межах виділеного фінансування, на що було витрачено 20,5 млн. грн., що в 1,2 рази більше у порівнянні з попереднім роком.

   Значна увага приділена відновленню доріг загального користування району. На експлуатаційне утримання автодоріг загального користування району з місцевих бюджетів було виділено 6,7 млн. грн., з яких 5,1 млн. грн. кошти районного бюджету.

   У 2017 році за рахунок коштів місцевих бюджетів виконано ремонт комунальних доріг у 28 населених пунктах району на загальну суму 19,3 млн. грн., що більше у порівнянні з 2016 роком в 1,7 рази.

   На 2018 рік у галузях транспорту, дорожнього господарства та зв’язку основними завданнями є своєчасне і повне забезпечення потреб господарства та населення району в перевезеннях, підвищення безпеки перевезень пасажирів і вантажів, утримання в належному стані існуючої мережі доріг району та сприяння впровадженню високошвидкісного Інтернету в населених пунктах району.

   У поточному році продовжиться робота по ремонту доріг комунальної власності в населених пунктах району та автодоріг загального користування на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

   Хочу зазначити, що у зв’язку з реформуванням дорожньої служби, із сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління Харківської обласної державної адміністрації передані автодороги загального користування місцевого значення. Зокрема, по нашому району передано 306 км районних автодоріг та 61,2 км - обласних, які фінансуватимуться з обласного дорожнього фонду. Для району такі зміни на краще, оскільки кошти виділятимуться на реальні кілометри, а не ті копійки, які ми мали раніше.

   Районною державною адміністрацією проводилась відповідна робота щодо виконання делегованих повноважень по управлінню комунальним майном.

  Постійно аналізувалась робота підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Балаклійського району та керівникам цих підприємств надавались рекомендації щодо покращання фінансово-економічної діяльності.

   На жаль, у минулому році не вдалося забезпечити беззбиткову роботу районних комунальних підприємств, які надають житлово-комунальні послуги, у зв’язку з постійним зростанням цін на енергоносії, матеріали, підвищенням мінімального розміру заробітної плати.

   На будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлово-комунального господарства, безповоротну фінансову допомогу комунальним підприємствам на придбання матеріалів, обладнання, механізмів тощо було виділено 70,9 млн. грн., у тому числі з районного бюджету 19,0 млн. грн., місцевих бюджетів 31,6 млн. грн., обласного бюджету 4,8 млн. грн. та ПАТ «Укргазвидобування» 15,5 млн. грн., що дозволило вирішити низку проблемних питань в галузі житлово-комунального господарства.

   Зокрема, виконано капітальний ремонт свердловини в с. Завгороднє, що дасть можливість в літній період забезпечити сталими послугами водопостачання мешканців сіл Петрівське та Завгороднє. Завершено будівництво розвідувально-експлуатаційної свердловини для водозабезпечення смт Савинці, проведено поточний ремонт водопровідних мереж селища для сталого водозабезпечення споживачів вулиць 20-ї Гвардійської дивізії, Садової, І. Франка та Київської; поточний ремонт водогону від насосної станції II-го підйому водозабору в м. Балаклія до пл. Ростовцева; капітальні ремонти покрівель житлових будинків в м. Балаклія, смт Донець, смт Андріївка, селах Мілова, Борщівка; ведеться капітальний ремонт каналізаційних очисних споруд та будівництво артезіанської свердловини для питного та господарського водозабезпечення в смт Донець.

   За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища придбано сміттєвоз для м. Балаклія на суму 1,9 млн. грн.

   У районі було вчасно підготовлено житлово-комунальне господарство району до роботи в осінньо-зимовий період, що дозволило в районі своєчасно розпочати опалювальний сезон та забезпечити його проходження на належному рівні.

   Протягом 2017 року підприємства житлово-комунального господарства району в основному забезпечили надання необхідних обсягів послуг населенню та іншим споживачам. В той же час основною проблемою галузі залишалися неплатежі споживачів.

   Станом на 1 січня 2018 року в районі налічується 46 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, з яких 4 створено у минулому році. Продовжувалася робота щодо впровадження енергоефективного вуличного освітлення в населених пунктах району. Зокрема, виконано облаштування вуличного освітлення енергоефективними світлодіодними світильниками в кількості 1634 шт. у м. Балаклія, селищах Андріївка, Донець, Савинці, селах Вербівка, Бригадирівка, Веселе, Вишневе, Мілова та інших населених пунктах району.

   Проводилась необхідна робота щодо благоустрою населених пунктів, до якої залучалися підприємства, установи та організації району. Так, у минулому році за рахунок різних джерел фінансування в 9 населених пунктах району було облаштовано 9 дитячих майданчиків. У м. Балаклія виконано роботи з благоустрою прибережної смуги в місці масового відпочинку населення по вул. Нижньо-Садовій з влаштуванням нових роздягалень, лав спортивного знаряддя, сонцезахисних грибків, введений в експлуатацію світло динамічний фонтан в парку Соцмістечка.

   На 2018 рік в житлово-комунальному господарстві основними завданнями є забезпечення на належному рівні розрахунків споживачів за житлово-комунальні послуги, забезпечення 100-відсоткових розрахунків житлово-комунальних підприємств району за використані енергоносії, оснащення житлових будинків приладами обліку теплової енергії, поліпшення рівня благоустрою населених пунктів району.

   У поточному році буде продовжена робота щодо відновлення вуличного освітлення в населених пунктах району. Головним пріоритетом у житлово-комунальному господарстві залишається зменшення споживання енергоносіїв. Також не менш важливим завданням є проведення ремонтів житлових будинків і, в першу чергу, покрівель дахів цих будинків.

  У водопровідно - каналізаційному господарстві - вирішення питання щодо будівництва розвідувально-експлуатаційної свердловин для водопостачання смт Андріївка та системи водопостачання даного селища, реконструкції системи водовідведення та очистки стічних вод смт Донець, завершення реконструкції водоводу від насосної станції другого підйому водозабору м. Балаклія до пл. Ростовцева.

   Коротко зупинюсь на наданні адміністративних послуг в районі.З метою виконання вимог Закону України "Про адміністративні послуги" в районі проведено організаційні заходи щодо налагодження ефективної роботи Центру надання адміністративних послуг при районній державній адміністрації. У 2017 році Центром надання адміністративних послуг було надано понад 16 тис. адміністративних послуг.На 2018 рік пріоритетними завданнями в сфері адміністративних послуг є організація роботи Центру надання адміністративних послуг за принципом "фронт-офісу" – максимально відкритий простір для роботи з відвідувачами, створення зони консультування громадян, створення для відвідувачів Центру зручних та комфортних умов зони очікування, в тому числі для осіб з обмеженими можливостями та осіб похилого віку; оновлення матеріально-технічної бази Центру надання адміністративних послуг. На 2018 рік районною державною адміністрацією подано заявку на участь у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку з проектом «Розбудова мережі сервісних центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП)»: закупівля необхідного обладнання (робочої станції для оформлення та видачі паспортів громадян України у формі картки та паспортів громадян України для виїзду за кордон) для належного функціонування якого необхідно 524,94 тис. грн.

   Що стосується питання виконання бюджету Балаклійського району.За підсумками 2017 року до загального фонду зведеного бюджету району надійшло 316,5 млн. грн. податків та зборів або 106,9% до плану. У порівнянні з 2016 роком податкові надходження збільшились на 78,8 млн. грн. або на 33,2%.У 2017 році бюджетні кошти, в першу чергу, спрямовувалися на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, придбання медикаментів, продуктів харчування та оплату за спожиті бюджетними установами енергоносії. Станом на 1 січня 2018 року у районі відсутня заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ району.

   Підвищення з 1 січня 2018 року рівня мінімальної заробітної плати до 3723 грн. і мінімального розміру посадового окладу працівника 1 розряду єдиної тарифної сітки та прожиткового мінімуму громадян до 1762 грн., а також прийняття ряду змін до Податкового кодексу України сприятиме росту надходжень до бюджету району.

   Зокрема, з 1 січня 2018 року передбачено зарахування бюджету району 3 % рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату, з яких 2 % зараховується до районного бюджету і 1 % - до сільських, селищних та міських бюджетів у складі району. Питома вага рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та за користування надрами для видобування газового конденсату в загальній сумі надходжень місцевого бюджету, за попередніми розрахунками, складе 8,6%. Організація контролю за адмініструванням та станом її надходження до місцевих бюджетів району є одним із пріоритетних завдань в процесі виконання затверджених планів надходжень і значним джерелом наповнення місцевих бюджетів району.

   Крім того, підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати сприятиме наповненню місцевих бюджетів податком на нерухоме майно відмінне від земельних ділянок, єдиним податком та платою за надання адміністративних послуг.Разом з цим, буде продовжуватися робота по укладанню договорів оренди з землекористувачами, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів.Зупинюсь на питаннях, пов'язаних з ринком праці. У минулому році покращилася ситуація на ринку праці району.Рівень безробіття склав 3,3 %, що на 0,2 % менше ніж у 2016 році.Навантаження на 1 вільне місце зменшилось на 142 чоловіка і склало 58 чоловік.

   Станом на 1 січня 2018 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 1675 чоловік, що на 131 чол. менше, ніж на відповідну дату 2017 року.

   У районі було забезпечено стабільне зростання рівня середньомісячної заробітної плати. За статистичними даними, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника по району за III квартал 2017 року складає 8690 грн., що до відповідного періоду попереднього року становить 139,2 %, до середнього рівня по області – 134,8 %.

   За рівнем середньомісячної заробітної плати район займає 2 місце по області.У результаті проведених перерахунків середній розмір пенсії збільшився у порівнянні з початком минулого року на 44,3% і станом на 1 січня   2018 року склав 2675 грн.У районі продовжувалася робота щодо соціального захисту, перш за все, малозабезпечених верств населення.З метою підтримки соціально вразливих верств населення, за 2017 рік було призначено та виплачено допомог на суму 79,0 млн. грн., що на 4,8 млн. грн. більше ніж за 2016 рік. Виплата всіх видів державних соціальних допомог проводилась вчасно, заборгованість відсутня.

   Станом на 1 січня 2018 року призначено житлової субсидії 19744 сім’ям на суму 190,2 млн. грн., що на 39,7 млн. грн. більше у порівнянні з попереднім роком.

   Пільги з оплати житлово-комунальних послуг за рахунок субвенції з державного бюджету профінансовано на суму 17,9 млн. грн., що більше у порівнянні з 2016 роком у 1,2 рази. З Державного бюджету виплачено різних видів допомог та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у сумі 1,9 млн. грн. У районі приділяється значна увага соціальному захисту учасників антитерористичної операції. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 виплачено щомісячної допомоги особам, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, на суму 7,2 млн. грн.

   У поточному році основними завданнями у соціальній сфері є забезпечення своєчасного впровадження на підприємствах, установах та організаціях району всіх форм власності та господарювання мінімальних державних гарантій в оплаті праці,  залучення населення до програми житлових субсидій, надання допомоги сім’ям загиблих учасників АТО, інвалідам війни АТО та учасникам бойових дій АТО;  підвищення якості надання соціальних послуг, їх ефективності та наближення до потреб отримувачів; соціальний захист тимчасово переміщених осіб та недопущення погіршення ситуації на ринку праці.У минулому році продовжувалася робота щодо створення умов для досягнення якісно нового рівня освіти, культури та медичного обслуговування громадян. 

   Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів сільської місцевості та вчителів організовано безкоштовний підвіз до місць навчання, роботи та у зворотному напрямку 12 шкільними автобусами.Навчальні заклади району організовано розпочали 2017/2018 навчальний рік та своєчасно були підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період, на що було залучено понад 40 млн. грн. з різних джерел фінансування.

   Завдяки чому проведено капітальний ремонт м’яких покрівель в 3-х навчальних закладах, заміну дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові в 9-ти навчальних закладах.З метою підготовки до нового навчального року та сталого функціонування навчальних закладів району здійснено капітальні ремонти внутрішніх туалетів Балаклійської ЗОШ № 1 ім. О.А. Тризни, Андріївської ЗОШ № 2, фасаду, підлоги та стелі коридорів Балаклійської ЗОШ № 6, реконструкцію спортивного майданчика Балаклійської ЗОШ № 6 та Савинської ЗОШ № 1, аварійно-відбудовні роботи у Балаклійських ЗОШ № 3 та № 6, Яковенківській ЗОШ. У Вишнівській ЗОШ, Балаклійській ЗОШ № 1 ім. О.А. Тризни та Гусарівському НВК проведено поточний ремонт підлоги, у Балаклійській ЗОШ № 1 ім. О.А. Тризни виконано поточний ремонт відмостки та ганку.

   Проведено поточний ремонт спортивної зали Чепільської ЗОШ, газової топкової Залиманської ЗОШ, системи освітлення коридорів Балаклійської ЗОШ № 1   ім. О.А. Тризни. Збудовано блочно-модульні котельні в Андріївській ЗОШ № 1, Пришибському НВК та здійснено технічне переоснащення системи теплопостачання у Савинській ЗОШ № 1. Виконано утеплення фасаду будівлі дошкільного підрозділу Балаклійського НВК. Проводиться реконструкція спортивного майданчика Балаклійської ЗОШ № 1 ім. О.А. Тризни та Балаклійського НВК.

   Пріоритетними завданнями в галузі освіти на 2018 рік є забезпечення надання доступної та якісної освіти через існуючу мережу загальноосвітніх навчальних закладів району з урахуванням потреб особистості, суспільних запитів та державних вимог; спрямування діяльності загальноосвітніх навчальних закладів на підвищення рівня надання освітніх послуг та якості уроку як основної форми навчально-виховного процесу, оновлення форм організації освітнього процесу, запровадження освітніх інновацій та інформаційних технологій; створення умов для розвитку обдарованих дітей та молоді, забезпечення якісної підготовки учнів та вихованців навчальних закладів району до інтелектуальних, творчих та спортивних змагань різних рівнів; посилення національно-патріотичного виховання та збагачення духовного потенціалу учнівської молоді навчальних закладів району; активізація роботи щодо охоплення дітей дошкільною освітою шляхом відкриття на базі дошкільних навчальних закладів додаткових груп; продовження комп’ютеризації та інформатизації навчальних закладів, створення єдиного освітнього простору шляхом запровадження програми ІСУО (інформаційна система управління освітою), придбання інформаційних навчальних комп’ютерних комплексів.Одним із головних пріоритетних завдань є проведення заходів з енергозбереження в закладах освіти.Також не менш важливим завданням є покращання матеріально-технічної бази навчальних закладів.

   Планується провести в навчальних закладах району капітальні ремонти покрівель, систем опалення, харчоблоків, внутрішніх туалетів, заміну вікон на енергозберігаючі, реконструкцію частини приміщень Петрівської ЗОШ під розміщення їдальні та Залиманської ЗОШ під розміщення НВК.

   Що стосується галузі охорони здоров’я, то у минулому році на покращання матеріально-технічної бази медичної галузі, створення сприятливих умов праці медичних працівників та сучасних умов лікування хворих в закладах охорони здоров’я району з районного та сільських бюджетів виділено 14,7 млн. грн.Впродовж 2017 року на проведення реконструкцій, капітальних і поточних ремонтів будівель та приміщень закладів медицини використано 8,1 млн. грн.Завершені ремонтні роботи і створені належні умови лікування у 3 відділеннях районної лікарні, проведені різні види ремонтних робіт у 10 підрозділах центру первинної медико-санітарної допомоги. Проводяться роботи з реконструкції будівлі під амбулаторію загальної практики-сімейної медицини с-ща Нафтовиків.Значна увага приділена оновленню медичного обладнання, офісних, медичних меблів та інвентарю.

   За кошти районного бюджету для потреб стаціонарних відділень лікарні придбано медичне обладнання на загальну суму 3,3 млн. грн. На заміну меблів та інвентарю для відділень лікарні використано понад 1 млн. грн.

   Для структурних підрозділів первинної медичної ланки здійснено придбання медичного обладнання комп’ютерної техніки, офісних та медичних меблів на суму 718,1 тис. грн., у тому числі за рахунок коштів районного бюджету – 195,1 тис. грн., за рахунок субвенції сільських рад - 523,0 тис. грн. Проводилась робота по забезпеченню амбулаторій та ФАПів доступом до мережі Інтернет.У 2017 році розпочата часткова заміна транспорту сільських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини на нові автомобілі вітчизняного виробництва. Для амбулаторій за кошти районного бюджету придбані 6 автомобілів на загальну суму 1,5 млн. грн. Протягом 2017 році виготовлена проектно-кошторисна документація з експертним звітом по капітальному ремонту амбулаторії загальної практики-сімейної медицини смт Андріївка, реконструкції будівель амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та терапевтичного відділення № 3 смт Донець, реконструкції нежитлової будівлі під амбулаторію, розташованої в районі селища Лагері м. Балаклія, на загальну суму 14,0 млн. грн.На 2018 рік пріоритетними завданнями в галузі охорони здоров’я є подальший розвиток всіх видів надання медичної допомоги населенню району, забезпечення доступності, своєчасності та якості надання медичної допомоги, реалізація заходів по профілактиці інфекційних та соціально небезпечних захворювань, удосконалення профілактичного напрямку галузі охорони здоров’я району, спрямованого на зміцнення здоров’я громадян.Також пріоритетним завданням залишається впровадження заходів з енергозбереження.

   Що стосується розвитку сфери культури в районі.Робота закладів культури спрямовувалась на більш повне задоволення культурних потреб населення, організацію змістовного дозвілля, розвиток національно-культурних надбань.

   У центрі уваги знаходилися питання поліпшення матеріально-технічного стану закладів культури, підготовки їх до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.Всього на проведення капітальних ремонтів в закладах культури району витрачено 5,9 млн. грн.; на поточні ремонти - 599 тис. грн; на поліпшення матеріально – технічної бази – 1,5 млн. грн.; відновлено опалювальних систем на суму 144 тис. грн., відремонтовано на суму 40 тис. грн.

   На 2018 рік пріоритетними завданнями у сфері культури є поліпшення умов творчої діяльності та побуту працівників культури, аматорів народної творчості, забезпечення належного комплектування фондів бібліотек новою літературою та періодичними виданнями, подальша інформатизація бібліотек, придбання комп’ютерної техніки, збереження історичних пам'яток, покращання матеріально-технічної бази закладів культури.У районі традиційно проводилися спортивно-масові та фізкультурно-оздоровчі заходи серед усіх верств населення. 2017 рік по праву можна вважати найуспішнішим для балаклійського спорту за 26 років незалежності України.

   Цього року на території району збудовано та встановлено 10 спортивних майданчиків на суму 9,4 млн. грн. Спортсмени Балаклійщини вперше в історії завоювали друге місце на обласній Спартакіаді серед районів області та міст обласного значення, яка тривала з березня по листопад з 12 видів спорту. Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи регулярно приймали участь і виборювали нагороди на міжнародних, всеукраїнських та обласних змаганнях.Проводилась необхідна робота щодо поліпшення матеріально-технічної бази.

   Так, у 2017 році за рахунок коштів районного бюджету придбано два човни "Дракон" на суму 120 тис. грн. та тренажерне обладнання на суму 54 тис. грн. для Балаклійської ДЮСШ. Оновлено спортивний інвентар та одяг чоловічої та жіночої збірних команд району з волейболу на суму 59 тис. грн.

   На 2018 рік у галузі фізичної культури та спорту основними завданнями є створення належних умов для забезпечення якісної підготовки спортсменів району до участі в районних та обласних змаганнях, подальший розвиток та підтримка команд ігрових видів спорту, збереження існуючої мережі спортивних споруд району, проведення реконструкції нежитлових будівель і споруд під Балаклійський районний дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий комплекс «Вимпел», веслувальної бази в смт Донець, капітального ремонту будівлі Балаклійської ДЮСШ (спортивна зала "Олімп").

   У 2017 році в районі продовжувала реалізовуватись державна політика стосовно дітей, молоді, сім’ї та жінок.Продовжував функціонувати Балаклійський центр соціально-психологічної реабілітації дітей, де упродовж 2017 року отримали комплекс реабілітаційних послуг   43 вихованці.

   У районі налічується 9 прийомних сімей, у яких виховується 14 дітей; 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 6 дітей; в сім’ях опікунів (піклувальників) виховується 88 дітей; на території району мешкає 65 усиновлені дитини.

   За період оздоровчої кампанії дітей та підлітків у 2017 році всіма формами оздоровлення та відпочинку було охоплено 7726 дітей шкільного віку, на що було використано з різних джерел фінансування   17,1 млн. грн., що більше у порівнянні з попереднім роком на 6 %. При цьому значна увага була приділена оздоровленню дітей пільгових категорій, в тому числі дітям внутрішньо переміщених осіб, дітям учасників антитерористичної операції.У галузі політики з питань сім’ї, дітей та молоді основними завданнями є створення умов для формування у молоді соціально-позитивних форм поведінки і навичок, які ґрунтуються на здоровому способі життя; подальший розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу; збереження повноцінно функціонуючої мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та інше.Організаційна діяльність.Загальні засади кадрової політики районної державної адміністрації здійснювались у відповідності до вимог Законів України “Про державну службу”, “Про запобігання корупції”, “Про місцеві державні адміністрації” та інших законодавчих і нормативних актів, які передбачають підвищення ефективності та посилення ролі державної служби.

   Порівняно із 2016 роком структура районної державної адміністрації практично не зазнала змін: апарат районної державної адміністрації (7 відділів і 1 сектор) та 14 структурних підрозділів районної державної адміністрації (4 управління, 7 відділів, 2 сектори та 1 служба). Штатна чисельність також залишилась на рівні минулого року – 173 одиниці, із яких 151 посада державної служби і 22 посади працівників, які виконують функції з обслуговування в районній державній адміністрації. Фактично працюють 149 осіб, із яких 131 державний службовець та 18 працівників, які виконують функції з обслуговування в районній державній адміністрації.

   Вакантними є 24 штатні одиниці – 20 посад державної служби і 4 посади працівників, які виконують функції з обслуговування.

   Районною державною адміністрацією проводиться відповідна робота щодо вдосконалення кадрової політики, в тому числі в частині заміщення вакантних посад професійно підготовленими працівниками, які успішно виконують службові обов’язки, виявляють ініціативу, мають організаторські здібності та необхідний досвід роботи.

   Прийом на державну службу в районній державній адміністрації здійснюється відповідно до Закону України “Про державну службу”, Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 648) та інших нормативно – правових актів.

   У 2017 році в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації проведено 22 засідання конкурсних комісій на заміщення вакантних посад державних службовців, за підсумками їх роботи прийнято на державну службу 18 осіб.

   Аналіз якісного складу районної державної адміністрації станом 01 січня 2018 року показав, що в районній державній адміністрації на посадах державної служби працює 131 особа, із яких мають вищу освіту 100%, у тому числі: повну вищу – 96,9% (127 осіб), неповну вищу – 0,76% (1 особа), базову вищу – 2,29% (3 особи). При цьому за напрямком освіти: економічна – 55,7% (73 особи), технічна – 13,7% (18 осіб), сільськогосподарська – 3,82% (5 осіб), юридична – 12,2 (16 осіб), гуманітарна – 14,5% (19 осіб)Серед працюючих 5 магістрів державного управління та 15 магістрів державної служби.

   Зважаючи на цей кадровий потенціал, районна державна адміністрація спроможна виконувати повноваження, передбачені діючим законодавством.

   Такими є основні підсумки соціально-економічного розвитку району за 2017 рік та основні пріоритетні завдання на 2018 рік.

   В завершення хочу наголосити, що виконання завдань Програми соціально - економічного розвитку району на 2018 рік можливе лише за умови скоординованої та ефективної роботи районної державної адміністрації, депутатського корпусу району, органів місцевого самоврядування та керівництва підприємств, установ та організацій району.

   У зв’язку з цим, запрошую всіх причетних до плідної співпраці у виконанні зазначених завдань.

   Дякую за увагу!

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < липня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 24 25 26 27 28
29 30 31        

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь