line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Створення належних умов для досягнення якісно нового рівня освіти

IMG 9724Основним змістом регіональної соціальної політики у минулому році було створення умов для досягнення якісно нового рівня освіти, про це проінформував голова райдержадміністрації Степан Масельський під час засідання сесії районної ради

 

 

   В 2016 році проведено моніторинг демографічних змін та умов функціонування навчальних закладів району та приведено їх у відповідність до потреб населення.

   Так протягом року відбувалися приємні події в освітній галузі. Зокрема, відбулося відкриття Балаклійського навчально-виховного комплекс, який має 3 дошкільні групи на 60 дітей та Гусарівського навчально-виховного комплексу, в якому 1 різновікова група на 25 дітей, відкрито 1 додаткову групу в Петрівському дошкільному навчальному закладі. Відкриття навчально-виховних комплексів та додаткової групи у дитячому садку дало змогу збільшити кількість груп та відсоток дітей, охоплених дошкільною освітою.

   Важливим питанням для районної влади є реалізація прав дітей з особливими освітніми потребами. У навчальних закладах району створюються умови для забезпечення їх прав і державних гарантій на здобуття якісної освіти. Так, у Балаклійському дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) № 8 компенсуючого типу для 57 дітей організована корекційна робота з дітьми, які мають порушення мовлення.

   На базі Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 7 комбінованого типу виховується 23 дитини з затримкою психічного розвитку. З дітьми працюють вчителі логопеди, дефектологи та практичні психологи. У 2016/2017 навчальному році на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відкрито інклюзивний клас.

    Всі дошкільні заклади забезпечені педагогічними кадрами, отримували вчасно заробітну плату, організовано провели оздоровчу кампанію.

   У 2016 році з районного бюджету на утримання ДНЗ виділено 33 млн.грн., в тому числі Балаклійській міській раді – 16,3 млн. грн.

    В 2017 році на утримання дошкільних навчальних закладів району за рахунок субвенції з районного бюджету виділено 42,1 млн. грн., в тому числі на утримання ДНЗ м.Балаклія виділено 20.4 млн.грн.

   На сьогодні всі дошкільні навчальні заклади району, в тому числі м.Балаклії мають фінансовий ресурс та можливість придбавати товари, предмети та матеріали для щоденної стабільної роботи навчальних закладів.

    Відповідно до п.2 ст.37 Закону України "Про дошкільну освіту", утримання та розвиток матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу фінансується за рахунок коштів засновника закладу, тобто місцевої ради. Бюджетним кодексом України також не заборонено фінансування дошкільних закладів з бюджетів різних рівнів.

   У разі виникнення додаткової потреби для функціонування закладів та відсутності фінансової можливості місцевих рад з районного бюджету буде надано відповідну фінансову підтримку.

    2016/2017 навчальний рік всі навчальні заклади району розпочали організовано, своєчасно були підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період, на що було залучено понад 25 млн. грн. з різних джерел фінансування.

    З метою підготовки до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період проведено капітальний ремонт м’яких покрівель у 7 навчальних закладах, капітальний ремонт шиферної покрівлі Петрівської ЗОШ.

    За кошти районного бюджету проведено капітальний ремонт по заміні дерев’яних вікон та дверей на енергозберігаючі металопластикові у 12 навчальних закладах; реконструкцію частини приміщення Савинського навчально-виховного комплексу для розміщення їдальні такапітальний ремонт харчоблоку Балаклійського НВКта Донецького ДНЗ № 2; перепланування існуючих приміщень Гусарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів для розміщення навчально-виховного комплексу.

     Здійснено капітальний ремонт системи опалення у Борщівському НВК та капітальний ремонт системи опалення в котельні Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.  Проводиться ремонт туалетів в Андріївській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.

    Також з районного бюджету виділено кошти на придбання технологічного обладнання в шкільні їдальні, обладнання довгострокового користування, спортивного обладнання, на проведення поточних ремонтів у загальноосвітніх навчальних закладах, придбання миючих засобів, інвентарю. Виділено кошти на співфінансування для придбання підручників для учнів 4-х та 7-х класів.

    Для покращання матеріально-технічної бази навчальних закладів за кошти районного бюджету придбавалось технологічне обладнання (холодильники, електричні плити, генератори, мультимедійне обладнання та інше), меблі, посуд.

     У 2016 році з районного бюджету виділено 2,7 млн. грн. для проведення поточних ремонтів та зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів району.

    Так як державною освітньою субвенцією не передбачено кошти на організацію харчування учнів 1-4 класів, фінансування даного питання реалізовано через районну Програму організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів Балаклійського району на 2015-2018 роки, що дало змогу забезпечити харчуванням 2795 учнів 1-4 класів та 239 дітей пільгових категорій, 190 вихованців у дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів, 1759 дітей у таборах відпочинку з денним перебуванням у період проведення оздоровчої кампанії 2016 року.

   Проводилась робота щодо оснащення загальноосвітніх навчальних закладів сучасним обладнанням.

    За рахунок коштів районного бюджету оновлено комп’ютерні класи у 4 загальноосвітніх навчальних закладах. Також придбано сучасну комп’ютерну техніку для 21 загальноосвітнього навчального закладу. Проводились заходи щодо облаштування навчальних закладів новими меблями. Завдяки співпраці з Польським фондом Міжнародної допомоги для Балаклійських ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та № 2, Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 придбано мультимедійне обладнання та меблі для класних кімнат. Дитячим фондом ООН «ЮНІСЕФ» придбано спортивне обладнання для цих шкіл.

   Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти учнів сільської місцевості та вчителів організовано безкоштовний підвіз до місць навчання, роботи та у зворотному напрямку 12 шкільними автобусами, що забезпечило 100% потребу.

    В 2016 році проведено заходи щодо збереження мережі гуртків та збільшення відсотка охоплення дітей позашкільною освітою Балаклійським центром дитячої та юнацької творчості та Балаклійською станцією юних натуралістів. На сьогоднішній день організованим дозвіллям у 189 гуртках охоплено 4440 дітей, що становить 65,5 % від загальної кількості школярів.

    Пріоритетними завданнями в галузі освіти на 2017 рік є забезпечення надання доступної та якісної освіти через існуючу мережу загальноосвітніх навчальних закладів району з урахуванням потреб особистості, спрямування діяльності навчальних закладів на підвищення рівня надання освітніх послуг та якості уроку як основної форми навчально-виховного процесу, посилення національно-патріотичного виховання та збагачення духовного потенціалу учнівської молоді навчальних закладів району, також залишається покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, проведення заходів   з енергозбереження Планується провести капітальні ремонти покрівель, систем опалення, ремонти харчоблоків, заміну вікон на енергозберігаючі в навчальних закладах району.

   Зокрема заплановано проведення капітальних ремонтів покрівель Балаклійської ЗОШ № 1 ім. О.А.Тризни, Балаклійської ЗОШ № 2, Савинської ЗОШ № 1 та Донецької ЗОШ № 1.

  В Шевелівському навчально-виховному комплексі заплановано проведення капітального ремонту системи опалення

   В Балаклійській ЗОШ №1 ім. О.А. Тризни, Залиманській ЗОШ, Андріївській ЗОШ № 2, Пришибському та Гусарівському навчально-виховних комплексах заплановано проведення капітальних ремонтів туалетів.

   В 18 навчальних закладах буде проведено капітальний ремонт по заміні дерев'яних вікон та дверей на енергозберігаючі металопластикові.

   Заплановано проведення капітального ремонту харчоблоку Балаклійського ліцею, Новогусарівського навчально-виховного комплексу, Бригадирівської та Петрівської ЗОШ, Донецької ЗОШ № 1   та Донецького ДНЗ (ясла-садок) № 1

   У цьому році буде відновлено роботу по реконструкції спортивних майданчиків шкіл району.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь