line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Розвиток системи охорони здоров’я районною владою було визначено як один із пріоритетних напрямків роботи в 2016 році.

IMG 8097Життя і здоров’я людини є найвищою соціальною цінністю. Тому розвиток системи охорони здоров’я районною владою було визначено як один із пріоритетних напрямків роботи в 2016 році.

 

 

 

   Впродовж минулого року в Балаклійському районі здійснювались заходи, спрямовані на підвищення доступності та якості медичної допомоги населенню району, поліпшення матеріально-технічної бази лікувальних закладів, умов праці медичних працівників та умов перебування хворих в медичних закладах.

   У 2016 році відповідно до Програми соціально-економічного розвитку Балаклійського району та районної Програми удосконалення медичної допомоги мешканцям району відбулись значні зміни в матеріально-технічному забезпеченні галузі охорони здоров’я району.

   Після виконання робіт з реконструкції, капітального та поточного ремонтів в поліпшених умовах здійснюється медичне обслуговування мешканців в терапевтичному відділенні № 2 смт Савинці, в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини сіл Вербівка, Шевелівка, селища Андріївка, сіл Пришиб, Пятигірське, Яковенково, Петрівське, в фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Вишневе, Бригадирівка, Лозовенька, Морозівка, Чепіль, Явірське, Протопопівка, Щурівка, Залиман.

   Відремонтовані приміщення травматологічного відділення з заміною обладнання і меблів та приміщення мамографічного кабінету. Виконані роботи по капітальному ремонту покрівлі центрального стерилізаційного відділення лікарні.

    В 2016 році частково проведені ремонтні роботи в ФАПах сіл Крючки, Асіївка та Покровське.

   Загальна сума витрат, які були передбачені на виконання різних видів ремонтних робіт, склала 8753,5 тис. грн.    

   Проведено заміну   віконних та дверних блоків на металопластикові в поліклінічному, травматологічному, дитячому, інфекційному, терапевтичному, неврологічному, аптечному відділеннях, відділенні анестезіології та реанімації, поліклінічному і терапевтичному відділенні № 2 смт Савинці, амбулаторії загальної практики-сімейної медицини смт Андріївка, фельдшерсько-акушерському пункті с. Норцівка на загальну суму 3791,7 тис. грн.                                                      

   На придбання медичного і немедичного обладнання, офісних та медичних меблів в 22 структурних підрозділах первинної ланки використано 1438,7 тис. грн., з них кошти районного бюджету склали 1049,0 тис. грн., 389,7 тис. грн. - кошти сільських рад.

    Для амбулаторій загальної практики-сімейної медицини придбані 14 комп’ютерів, на що з районного бюджету було виділено 177,6 тис. грн.    

    Для стаціонару лікарні за кошти районного бюджету в сумі 834,5 тис. грн. придбані наркозно-дихальний апарат, стоматологічне обладнання, медичне обладнання для відділення трансфузіології та обладнання і меблі для терапевтичного відділення № 2 смт Савинці.

    В 2016 році на покращання матеріально-технічної бази медичних закладів району з різних видів бюджетів використано 15486,1 тис. грн.

     На виконання районних Програм «Онкологія» (74,9 тис. грн.), програми по боротьбі з захворюванням на туберкульоз (98,6 тис. грн.), програми забезпечення мешканців району, які мають рідкісні захворювання, життєвонеобхідними лікарськими засобами та спеціальним лікувальним харчуванням (881,6 тис. грн.) за 2016 рік використано 1055,1 тис. грн.

    В районі продовжує дію пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Протягом 2016 року придбання інсулінів проводилось за рахунок субвенції з державного бюджету в розмірі 1967,2 тис. грн.

 

   Позитивною є динаміка і залучення молодих спеціалістів до роботи в сільській місцевості, що нині є також показником розвитку галузі охорони здоров’я на Балаклійщині. 2016 року в районі працевлаштовано 10 випускників вищих медичних учбових закладів. Зокрема, поповнення лікарськими кадрами відбулось у відділеннях екстреної (невідкладної) медичної допомоги районної лікарні, в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини № 1 та № 2 м. Балаклія, амбулаторій сіл Гусарівка, Пришиб, Яковенкове, Вербівка та смт Савинці.

     Найбільшим досягненням 2016 року є реалізація, практично з нуля, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку проекту по реконструкції двоповерхової нежитлової будівлі для розміщення в ній амбулаторії загальної практики – сімейної медицини с. Петрівське та квартири лікаря. Сума витрачених коштів на проведення ремонтних робіт склала 8,1 млн. грн. Також за рахунок коштів районного бюджету в сумі 464,3 тис. грн. для даної амбулаторії були придбані медичне та немедичне обладнання, офісні та медичні меблі.

     На досягнутому зупинятись не збираємось. Попереду великий обсяг роботи.

    Основними завданнями на 2017 рік є забезпечення доступності, своєчасності та якості медичної допомоги, покращення стану кадрового забезпечення медичної галузі району, підвищення ефективності роботи галузі охорони здоров’я шляхом подальшого розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, забезпечення покращення профілактичної та лікувально-діагностичної роботи з метою зниження показника первинного виходу на інвалідність серед осіб працездатного віку, удосконалення диспансерного нагляду населення району, модернізація матеріально-технічної бази лікувальних закладів району, вжиття заходів по профілактиці інфекційних та соціально небезпечних захворювань, виконання заходів по впровадженню державного медичного страхування та концепції реформування галузі охорони здоров’я.

   Перелік проектів, які планується реалізувати в 2017 році по галузі охорони здоров’я:

- капітальний ремонт будівлі фельдшерсько-акушерського пункту с. Крючки;

- капітальний ремонт нежитлової будівлі, в якій розміщується фельдшерсько-акушерський пункт с-ще Слобожанське;

- реконструкція будівлі фельдшерсько-акушерського пункту с. Шебелинка та с. Слабунівка;

- реконструкція будівлі амбулаторії загальної практики-сімейної медицини смт Донець;

- капітальний ремонт будівлі під фельдшерсько-акушерський пункт с. Нурове та с. Новоселівка;

- капітальний ремонт даху та утеплення фасаду амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с. Вербівка;

- капітальний ремонт будівлі амбулаторії загальної практики-сімейної медицини смт Андріївка;

- реконструкція системи опалення, водопостачання та водовідведення будівлі амбулаторії загальної практики-сімейної медицини смт Савинці;

- капітальний ремонт по заміні віконних та дверних блоків у приміщеннях комунального закладу охорони здоров’я Балаклійської районної ради “Балаклійська центральна клінічна районна лікарня”

- капітальний ремонт по заміні віконних та дверних блоків у приміщенні терапевтичного відділення № 3 в смт Донець;

- реконструкція будівлі терапевтичного відділення № 3 в смт Донець;

- реконструкція каналізаційної мережі в приміщенні поліклінічного відділення смт Савинці.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь