line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Переплата за рахунок власних платежів залишається субсидіанту

Постачальники послуг зобов’язані відбивати її у платіжках та не повинні ігнорувати право людини нею скористатися.

 

 

 

 

   Сім’ї, яким з причин несвоєчасного подання місцевими органами влади інформації про склад зареєстрованих осіб та надавачами послуг – про перелік житлово-комунальних послуг і встановлених тарифів, субсидія нарахована «заднім числом», зможуть використати переплату в повному обсязі.

   Субсидія призначається з моменту подання заяви та, відповідно, здійснюється перерахунок коштів. Але бувають випадки, їх меншість, коли документи оформлені, до прикладу,  з січня, а субсидія надійшла у квітні.

   Якщо сім’я весь цей час – у  січні, лютому, березні - сумлінно сплачувала рахунки за комунальні послуги і на момент надходження субсидії у неї на рахунках з’явилася переплата за рахунок власних платежів, то така сім’я вправі скористатися нею коли завгодно.  Наприклад, якщо родина користується газом, то переплату можна використати у літні місяці або тримати її до зими; якщо централізованим опаленням – кошти знаходитимуться на рахунку до наступного опалювального сезону.

   Постачальники послуг зобов’язані відбивати переплату у платіжках та не повинні ігнорувати право людини нею скористатися. Відповідний механізм зафіксовано у Постанові КМУ № 534, зокрема - у формулі розрахунку повернення зекономлених субсидій.

   На урядовому порталі зауважують, що мова йде саме про випадки, коли субсидія надходить до адресата із запізненням, обумовленим затримкою зі звіркою інформації про склад сім’ї та тарифи в місті. У всіх інших випадках, якщо сім’я використала менше, ніж встановлено соціальним нормативом, у наступному місяці вона має законне право використати зекономлені кошти у рахунок наступних платежів, у тому числі обов’язкової плати за комуналку.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь