line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Розпочала роботу Урядова програма «Доступні ліки»

Забезпечення населення лікарськими засобами та підвищення рівня їх доступності є невід’ємною складовою державної політики у сфері охорони здоров’я України, що спрямована на створення системи, орієнтованої на пацієнта, як це впроваджено у розвинутих європейських державах.

 

   З 1 квітня 2017 року розпочала роботу Урядова програма «Доступні ліки».

  «Доступні ліки» - це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращують якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. На жаль, статистичні дані свідчать про те, що смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному мешканцю, який хворіє на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та діабет ІІ типу, отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою лише за рецептом сімейного лікаря.

  Створений реєстр ліків, які задіяні в Урядовій програмі «Доступні ліки» та підлягають відшкодуванню. Ліки можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою лише за рецептом сімейного лікаря.

  Безкоштовно надаються тільки ті ліки, які внесені до програми за найнижчою ціною. Вартість препарату із середнього цінового діапазону держава компенсує частково, його можна придбати з незначною доплатою.

  Вартість ліків, які не беруть участі в програмі «Доступні ліки», державою не компенсується.

  В аптеці пацієнт може вибрати та отримати найдешевший лікарський засіб безкоштовно, або обрати іншу торгову марку, доплативши певну суму.

  Відбір основних життєво необхідних лікарських засобів є одним з ключових елементів Державної стратегії, метою якої є підвищення рівня раціонального призначення лікарських засобів та їх відповідального застосування населенням, якості лікування, забезпечення пацієнтів необхідними ліками за рахунок бюджетних коштів, зменшенню фінансових витрат населення.

  Покращення економічної доступності основних лікарських засобів при наданні медичної допомоги в амбулаторних умовах дасть змогу в подальшому перейти до системи забезпечення лікарськими засобами в рамках загальнообов’язкового медичного страхування.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь