line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Служба у справах дітей райдержадміністрації інформує

Якщо Ви вирішили взяти в свою родину на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, то буде корисно дізнатися, що існують такі форми сімейного влаштування: усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу.

 

   Безумовно, найкращою із всіх можливих форм сімейного влаштування є усиновлення дитини, тобто приймання її у сім’ю на правах рідної доньки чи сина. Рішення про усиновлення приймається судом. Тільки ця форма влаштування має наслідком втрату дитиною статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, тому усиновлення в Україні є пріоритетним і в усі інші форми дитина може бути влаштована лише якщо з певних причин дитину не всиновили.

   Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа), піклування - над дитиною у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа). Як правило опікуни та піклувальники перебувають з підопічними у родинних зв’язках. Рішення про призначення дитині опікуна (піклувальника) може прийматися районною державною адміністрацією або судом.

   Прийомна сім’я – це сім’я або одна особа, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти влаштовуються в сім’ю до досягнення вісімнадцятирічного віку (повнолітня), а у разі продовження навчання у професійно-технічних чи вищих закладах до 23 років або до закінчення навчання.

   Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або особи, яка не перебуває у шлюбі, для спільного виховання та проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у такій сім’ї з урахуванням рідних дітей батьків-вихователів не може перевищувати 10 осіб.

  Прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу створюються рішенням районної державної адміністрації. Між райдержадміністрацією та прийомними батьками або батьками-вихователями укладається договір про влаштування дітей до прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу на спільне виховання та проживання.

   Особа, яка взяла на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, зобов’язана виховувати, утримувати дитину, піклуватися про її стан здоров’я, фізичний, психологічний, духовний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти. Контроль за умовами проживання і виховання дітей, переданих на виховання в сім’ї громадян України здійснює служба у справах дітей райдержадміністрації до досягнення дітьми 18-річного віку.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь