line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Урядова програма "Доступні ліки" – у дії

21 квітня, під керівництвом заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка відбулася селекторна нарада? у якій взяв участь голова Балаклійської районної державної адміністрації Степан Масельський.
 
 

   Нарада була присвячена виконанню у Харківській області Урядової програми "Доступні ліки", яка дає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки для амбулаторного лікування хворих на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та на бронхіальну астму.
   Відкриваючи нараду Михайло Черняк нагадав, що за програмою «Доступні ліки» пацієнти із захворюваннями серцево-судинної системи, хворі на цукровий діабет та бронхіальну астму, мають можливість отримати 157 найменувань ліків. Державою повністю компенсується вартість 23-х препаратів, частково – 134-х (пацієнт має доплатити 10 - 30% вартості).
    «На реалізацію програми Харківській області передбачена цільова субвенція у 34 млн 876 тис. грн. Наразі кошти за програмою доведені, кількість хворих, які мають отримувати препарати, відома. Ніщо не перешкоджає реалізації програми в області. Позиція голови ХОДА Юлії Світличної - Харківщина має бути лідером з виконання програми», - підкреслив Михайло Черняк.
    Балаклійський район максимально долучився до виконання Урядової програми. Районний центр первинної медико-санітарної допомоги уже заключив та продовжує заключати договори з суб’єктами господарювання, які мають мережу аптечних закладів на території району.
    Для вирішення питання щодо інформованості жителів району про запровадження Урядової програми та доступності населення до забезпечення лікарськими засобами в районі розгорнута масштабна інформаційна робота.
Реалізація лікарських засобів хворим в населених пунктах району, де відсутні аптеки – учасники програми, здійснюється через медичних працівників підрозділів центру первинної медико-санітарної допомоги. До цієї роботи залучені 43 лікарів (сімейні лікарі та педіатри) та 137 медичних сестер та фельдшерів.
   Медичними працівниками первинної ланки здійснюється подвірні (по квартирні) обходи літніх людей та хворих з обмеженими рухливими можливостями.
   Також проводиться виписка рецептів профільним пацієнтам, які лікуються у денному та цілодобовому стаціонарах, для подальшого їх амбулаторного лікування. Так, 473 хворим, які перебували на стаціонарному лікуванні, виписані 415 рецептів, 289 хворим денного стаціонару – 278 рецептів.
    Взагалі, на сьогодні виписано 3816 рецептів, з них 3206 – хворим на серцево-судинні захворювання, 429 рецептів – на цукровий діабет ІІ типу та 181 рецепт виписано хворим на бронхіальну астму.
   Із загальної кількості виписаних рецептів ліки отримані по 3122, у тому числі 2595 рецептів надано по серцево-судинних захворюванням, по цукровому діабету ІІ типу виписано 349 рецептів і по бронхіальній астмі – 178 рецептів.
   Також виписані рецепти десятьом дітям, які хворіють на бронхіальну астму, ліки діти отримали стовідсотково.
На реалізацію Урядової програми "Доступні ліки" Балаклійскому району передбачена цільова субвенція 1 мільйон 170 тисяч гривень. Сьогодні, 21 квітня, на рахунок районного бюджету надійшла перша сума субвенції за квітень у розмірі 130 тисяч гривень.
   Робота з реалізація Урядової програми із забезпечення населення необхідними лікарськими засобами для амбулаторного лікування продовжується і знаходиться на особистому контролі голови райдержадміністрації.


 
 
 
 
 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь