line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Головне завдання – без втрат зібрати вирощений врожай і, найважливіше, – зберегти його

kolegiya 2Днями у сільгоспвиробників розпочинається важлива пора – початок зернозбиральної кампанії. Одним із головних завдань, яке стоїть перед хліборобами – без втрат в оптимальні строки зібрати вирощений врожай і, найважливіше, – зберегти його. Про це йшлося під час засідання колегії, яке проходило під керівництвом голови райдержадміністрації Степана Масельського.

  У засіданні взяли участь голова районної ради Олександр Літвінов, члени колегії, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники органів місцевого самоврядування, сільськогосподарських та переробних підприємств району.

   Про підготовку господарств до збирання ранніх зернових та зернобобових культур проінформував начальник управління агропромислового розвитку РДА Олексій Верещака.
   Як зазначив Олексій Іванович, загальна площа збирання ранніх зернових по району складає 32,7 тис. га. Серед яких 24,8 тис. га. – озимі культури, 2,7 тис. га – ячмінь, 5,1 тис. га – горох та 90 га – овес.
   Навесні було проведено підживлення сходів озимих культур на площі 30, 1 тис. га. (внесено 4,7 тис. тонн мінеральних добрив). Наразі більшість посівів знаходяться в задовільному стані.
   Загальна площа ярих зернових культур складає 16,8 тис. гектарів. Під час весняно-польових робіт були проведені необхідні заходи з захисту рослин від бур’янів, шкідників і хвороб.
   Зупиняючись на питанні технічного забезпечення, Олексій Верещака зазначив, що наявний комбайновий парк налічує 84 одиниці зернозбиральної техніки. Вся техніка стовідсотково готова до початку збирання врожаю. Крім того, 29 комбайнів планується залучити з комерційних структур. Сьогодні комбайновий парк складається з 84% комбайнів іноземного виробництва, решта – комбайни марки «ДОН» та модернізовані «Нива». Пально-мастильними матеріалами господарства забезпечені стовідсотково.
   Якщо не завадять погодні умови, збирання ранніх зернових планується провести за 11-12 днів.
   Одним із головних завдань – це збереження врожаю, тому на перший план було винесено питання забезпечення протипожежної безпеки під час проведення жнив. Так, з метою попередження пожеж, категорично заборонено спалювання стерні на полях та інших територіях. Також, у рамках протипожежної безпеки, будуть проведені обкоси та розкоси площ, оборювання хлібних масивів. Для забезпечення протипожежної безпеки сільськогосподарські підприємства сьогодні мають 13 пожежних автомобілів та майже всі – пристосовану для тушіння пожеж техніку.
   Також створені добровільні протипожежні дружини і з усіма працюючими проведені інструктажі по протипожежній безпеці та охорони праці.
   Особлива увага з боку районного керівництва приділяється питанню забезпеченню продовольчої безпеки держави через ПАТ «Аграрний Фонд» та формування регіональних ресурсів продовольчого зерна для потреб району.
Протягом багатьох років виконавцем програми формування регіональних ресурсів є ПрАТ «Балаклійське ХПП», яке забезпечує продовольчим зерном млин ТОВ «Балаклійське ХПП», борошно якого використовується для випічки хліба на місцевому хлібозаводі. Формування регіонального запасу продовольчого зерна підприємство проводить за рахунок власного врожаю. Районною державною адміністрацією в цьому році опрацьовано питання щодо забезпечення населення району хлібом та хлібобулочними виробами.
   Приймання та зберігання зерна забезпечуватимуть чотири хлібоприймальні підприємства району, загальною ємністю зберігання 272 тис. тонн. Підприємства уже готові до приймання зерна урожаю 2017 року.
   Також Олексій Верещака повідомив, що розпорядженням голови райдержадміністрації буде затверджено персональний склад штабу з надання практичної допомоги сільськогосподарським підприємствам по збиранню урожаю сільськогосподарських культур 2017 року.
   По готовність підприємства до приймання та зберігання зерна цьогорічного врожаю проінформувала директор філії ПАТ “Державна продовольчо - зернова корпорація України “Савинський елеватор” Ірина Пазій.
   Підводячи підсумок Степан Масельський підкреслив, що особливу увагу під час зернозбиральної кампанії потрібно приділити питанням охорони праці, техніки безпеки та протипожежній безпеці. Крім того, голова райдержадміністрації акцентував увагу на питанні забезпечення належного побутового обслуговування працівників, задіяних у зернозбиральній кампанії. На контролі керівництва району знаходиться питання дотримання рівня мінімальної заробітної плати у сільгосппідприємствах району. "Урожайність та валовий збір зерна є основними показниками врожаю, тому потрібно без втрат в оптимальні строки забрати врожай", – наголосив Степан Іванович.
   Потім відбулася практична частина колегії.
   Степан Масельський, Олександр Літвінова та учасники заходу побували на полях ТОВ "АФ "Донець", де оглянули посіви гороху. Ознайомилися з результатами роботи дослідницької кампанії «Сингента», оглянули площі ріпаку та цукрового буряку ТОВ ІАК "Балінвест". Також здійснили огляд посівів ранніх зернових культур ТОВ "АФ "Борщівське" та ознайомилися з підготовкою токового господарства цього товариства до приймання та зберігання зерна.
   Крім того учасники колегії у супроводі директора та виконавчого директора ТОВ "АФ "Борщівське" Леоніда Новака та Івана Шуляка, побували в Боріщівському сільському клубі, де, за рахунок коштів господарства, зроблений капітальний ремонт. Оглянули територію новоствореного парку в центрі села та місця відпочинку "Лелека", які облаштовані за ініціативи та силами господарства.
   Як підкреслив Степан Масельський, досвід керівництва ТОВ "АФ "Борщівське", яке постійно бере участь у розвитку села і допомагає вирішувати всі нагальні проблеми, є змістовним прикладом співпраці сільгосппідприємства та територіальної громади.

kolegiya 3kolegiya sg346o5


 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь