line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На Харківщині планують створити навчально-практичний центр для реабілітологів, що працюють з воїнами АТО

-0c96Про це повідомила голова ХОДА Юлія Світлична за підсумками зустрічі з делегацією експертів ізраїльського Медичного центру ім. Хаіма Шиби (Тель Ха-Шомер), яка відвідала 28 листопада Харківський НДІ протезування.

 

 


  Метою візиту делегації ізраїльських реабілітологів до Харкова є обмін досвідом з українськими колегами – в першу чергу, щодо реабілітації військових.

  Юлія Світлична відзначила, що центр «Шиба» є одним з найбільших медичних закладів Ізраїлю, який спеціалізується на реабілітації військових.

  «Сьогоднішня зустріч - це результат домовленостей між ХОДА та посольством Ізраїлю. Ми вдячні за ту допомогу, яку надають Харківщині міжнародні партнери. Харківські лікарі, які рятують наших воїнів, стикаються з великою кількістю нестандартних ситуацій. І нам не завжди вистачає практики та засобів, які потрібні негайно. До вирішення цих питань ми залучаємо міжнародні представництва. Інститут протезування вже має позитивні результати співпраці з японськими колегами, з НАТО. Ізраїльська медицина - одна з найбільш розвинених у світі. І я впевнена, що досвід ізраїльських колег буде корисним нашим фахівцям, які теж мають унікальні знання та досвід».

  За словами Юлії Світличної, нинішня зустріч - тільки початок українсько-ізраїльської співпраці. У планах - створення постійно діючого навчально-практичного центру.

  «Зараз ми в діалозі щодо цього питання. Будемо робити все, щоб якнайшвидше організувати процес, - підкреслила керівник області. - У центрі будуть готувати фахівців та лікувати хворих, контролювати особливо важкі випадки реабілітації воїнів АТО. Ми маємо робити все, щоб повертати наших хлопців до нормального життя. Ця програма розрахована, в першу чергу, на військових, але напрацьовані методики зможуть застосовуватися і до інших пацієнтів».

  Після візиту на Харківщину делегація центру «Шиба» зустрінеться з колегами у Дніпрі, Полтаві, Києві та Переяслав-Хмельницькому.

  «Ми розпочинаємо візит в Україну саме з Харківської області тому, що вже маємо певні спільні напрацювання з інститутом протезування, а також тісно співпрацюємо з керівництвом області. Ми вдячні Юлії Світличній за підтримку наших проектів», - зауважила Перший секретар Посольства Ізраїлю в Україні Реут Шапір Бен-Нафталі.

  Вона розповіла, що з 2014 року в Україні діє програма МАШАВ (Агенції з розвитку міжнародного співробітництва при Міністерстві закордонних справ Ізраїлю), мета якої - поділитися досвідом, пов’язаним з військовим конфліктом. Зокрема, у рамках програми проводяться курси для лікарів. У 2017 році їх пройшли близько 100 чоловік.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь