line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Жителі області отримали медикаменти за 1,2 млн рецептів у рамках програми «Доступні ліки»

IMG 786922 грудня, під керівництвом заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Михайла Черняка відбулася селекторна нарада, у якій взяв участь голова Балаклійської районної державної адміністрації Степан Масельський.

 

 

   На селекторній нараді підвели підсумки реалізації урядової програми "Доступні ліки" у 2017 році.

   Відкриваючи нараду, Михайло Черняк зазначив, що протягом року Харківщина була серед лідерів з реалізації програми. Внаслідок цього, згідно зі статистичними даними, в регіоні покращилися показники захворюваності на серцево-судинні хвороби. Так, кількість викликів служби екстреної медичної допомоги через загострення гіпертонічної хвороби в області зменшилася на 8%, кількість захворювань на інфаркт міокарда – на 5%, смертність від інсультів – майже на 20%.

   За даними, які навела в.о. начальника Управління охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан, до участі в програмі «Доступні ліки» було залучено 412 аптечних закладів (23,5 % від загальної мережі), з них у районах області – 313 закладів, у місті Харків – 99.

   Крім того, 771 пункт реалізації препаратів за програмою був відкритий у медичних закладах первинної ланки – ФАПах та амбулаторіях ЗПСМ (84,4% мережі закладів).

   «За час дії програми в області було виписано 1,5 млн рецептів, на даний момент пацієнти отримали ліки за 1,2 млн рецептів. Практично всі кошти, виділені області з державного бюджету на реалізацію програми у 2017 році, - 48,8 млн грн – використані», - розповіла Галина Сіроштан.

   За словами Михайла Черняка, в наступному році дію програми «Доступні ліки» буде продовжено, при цьому перелік препаратів та фінансування будуть збільшені. Зокрема, планується додати до списків ліки, необхідні пацієнтам з хворобами шлунка та 12-палої кишки, депресією, а також препарати для профілактики та лікування анемії у вагітних у першому триместрі.

   «Тому ми маємо продовжувати активно інформувати населення області про програму, щоб люди максимально скористалися можливостями, які дає держава. Ця робота має бути системною. Особливу увагу слід приділити оновленню реєстрів пацієнтів, які можуть отримувати ліки за програмою», - наголосив Михайло Черняк, звертаючись до учасників наради.

 

Довідка. Урядова програма «Доступні ліки» почала працювати у квітні 2017 року. Вона передбачає відшкодування державою вартості 198 препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, діабету та бронхіальної астми. Держава повністю відшкодовує вартість 31 препарату, за інші пацієнт доплачує 10-30% вартості (від 2 до 120 грн).

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 27 28
29 30          

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь