line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Щоб не стати черговою жертвою недуги

456За станом на 15 січня, вірусним гепатитом А захворіли 37 жителів Андріївки, 16 із них діти. Останні три випадки зареєстровані 12 січня.

 

 

 

 

   Вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання, яке передається, переважно, фекально-оральним шляхом при вживанні питної води, харчових продуктів, забруднених вірусом, та контактно-побутовим шляхом через предмети домашнього вжитку (посуд, білизну, інші предмети, якими користувався хворий). Джерелом зараження може бути тільки людина.

   Відповідними службами району проводиться робота з епідеміологічного розслідування спалаху захворювання, впровадження профілактичних та карантинних заходів. Так, Держпродспоживслужбою району спільно з КП «Санепідсервіс» (м. Харків) відібрані та лабораторно досліджені 965 проб питної води в селищі Андріївка з індивідуальних свердловин та колодязів. За результатами досліджень, у 43,2% проб води виявлені колі-форми, що свідчить про бактеріальне забруднення води, в 1,1 % виявлені колі-фаги, що свідчить про вірусне забруднення води та є порушенням гігієнічних вимог до питної води, призначеної для споживання людиною.

   Жителі селища ознайомлені з результатами досліджень проб води. Їм рекомендовані дезінфекційні заходи та вживання тільки кип’яченої води або води з альтернативних джерел.

   Високий відсоток нестандартних проб води свідчить про забруднення водоносного горизонту, який може буде забруднений стічними водами з вигрібних ям, які побудовані з порушенням санітарних вимог і дно яких не є водонепроникним. З місцевим населенням проведена роз’яснювальна робота щодо експлуатації вигрібних ям, своєчасного їх очищення та дезінфекції.

   З метою профілактики вірусного гепатиту А та запобігання розповсюдженню захворювання серед населення рекомендуємо вживати тільки кип’ячену воду або воду з альтернативних джерел, якість якої підтверджена лабораторними дослідженнями. Згідно з санітарними вимогами, вигрібні ями повинні бути з водонепроникними стінами та дном, щільно прикриватись. Власник приватного домоволодіння повинен укласти договір на очищення вигрібної ями з відповідними організаціями. Вигрібні ями на території садиби повинні розташовуватись на відстані не менше 20 метрів від джерела водопостачання. Виконуючи всі санітарні вимоги, ви збережете своє здоров’я й здоров’я оточуючих вас людей.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < липня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 24 25 26 27 28
29 30 31        

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь