line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Коментар з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради

-400c100 років незалежності України та 99 років Соборності – це ті річниці, які ми б могли та мали відзначати сьогодні.

 

 

 

 

 

  У цей день 100 років тому Українська Центральна Рада своїм ІV Універсалом проголосила Українську Народну Республіку «самостійною, ні від кого не залежною, вільною суверенною державою українського народу». Україна проголосила незалежність раніше Польщі, Чехії, країн Балтії…

  99 років тому в цей день – у першу річницю української незалежності – на Софійській площі в Києві святкували велику подію в житті молодої держави – омріяне возз’єднання із західною Україною. Підписання Акту Злуки стало реалізацією багатовікових намірів національних державників, а головне – прагнення народу жити в соборній і вільній Україні.

  На жаль, омріяне майбутнє незалежної України не відбулось у 1918 році. Заради знищення УНР більшовиками були застосовані всі можливі методи – в тому числі й настільки добре знайома нам сьогодні тактика ведення «гібридної війни» та створення маріонеткових проросійських республік. Втрата незалежності Українською Народною Республікою обійшлась нашому народу надто дорого – вона коштувала мільйонів життів, які забрали репресії, Голодомор та війни. І це надзвичайно болючий та важливий історичний урок, який маємо пам’ятати сьогодні, коли на порозі нашого дому знову той самий давній ворог.

  Проголошення 22 січня 1918 року незалежності Української Народної Республіки та ідея соборності, що втілилася в Акті Злуки, стали наріжними каменями сучасної української державності. 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві українці святкували не просто підписання важливого історичного документа. Це було свято возз’єднання родини після довгої розлуки. І це саме той настрій, з яким сьогодні ми відзначаємо День Соборності. Це наше, загальноукраїнське, сімейне свято. День, у який ми особливо чітко відчуваємо згуртованість та взаємну підтримку. І це саме той день, коли маємо пам’ятати, що лише єдність дає нам силу та робить українців справді непереможними.

  Щиро вітаю всіх земляків з Днем Соборності! Сил нам, добра та миру в нашій спільній оселі!

 

Голова Харківської обласної державної адміністрації                       Юлія Світлична

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь