line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На Балаклійщині відкрито інклюзивно-ресурсний центр

IMG 8480Сьогодні керівництвом району за участі заступника голови облдержадміністрації Анатолія Бабічева на Балаклійщині відкрито інклюзивно-ресурсний центр.

 

 

 

 

   В заході також взяли участь директор Департамент науки і освіти Харківської облдержадміністрації Лариса Карпова та радник голови Харківської облдержадміністрації, президент благодійного фонду "Допомога – це я" Алла Ройтблат. Під час урочистостей керівництво області та району передали символічний ключ дітям центру та оглянули нові приміщення.

   З вересня 2017 року вступив у дію новий Закон України «Про освіту», одним із завдань якого є створення умов для здобуття освіти дітьми з особливими освітніми потребами. За результатами обстеження дітей дошкільного віку та учнів початкових класів навчальних закладів району вчителями-логопедами у вересні 2017/2018 навчального року виявлено 534 дитини, які потребують кваліфікованої логопедичної допомоги. У загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 94 дитини з інвалідністю, у дошкільних навчальних закладах – 13.

006Саме ці складники стали передумовою створення у районі Балаклійського інклюзивно-ресурсного центру на базі Балаклійська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни, на що з районного бюджету виділено 600 тис. грн. На ці кошти обладнано 3 кімнати навчальна кімната для індивідуальних та групових занять, ресурсна кімната, кабінет для засідань. Також планується створення кімнат для практичного психолога та соціально-побутового орієнтування, на що вже виділено 160 тис. грн.

Діяльність інклюзивно-ресурсного центру буде спрямована на забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття освіти. Центр проводитиме комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей, надаватиме їм психолого-педагогічну допомогу та забезпечуватиме корекційно-розвиткові послуги. Фахівцями центру будуть надаватися консультації батькам дітей та педагогічним працівникам закладів освіти. Сучасне обладнання та діагностичні й дидактичні матеріали забезпечать впровадження нових освітніх технологій.

   У центрі працюватимуть вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичний психолог, вчитель лікувальної фізкультури.

   З метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти та отримання кваліфікованої психолого-педагогічної допомоги за місцем проживання у Балаклійському районі вже функціонують: Балаклійський дошкільний навчальний заклад №8, у якому навчаються 52 дітей із порушення мовлення, Балаклійський дошкільний навчальний заклад № 7, де організовано навчання для діток з затримкою психічного розвитку, 4 логопедичні пункти, на базі яких 235 дітям з порушеннями мовлення надається корекційна допомога.

   З вересня 2017 року для 9 дітей з особливими освітніми потребами у 8 навчальних закладах району відкрито 8 інклюзивних класів, а для 8 дітей з затримкою психічного розвитку відкрито спеціальний клас на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2.

009030IMG 8557

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь