line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Харківщина – одна з лідерів реалізації Урядової програми «Доступні ліки»

thumb-newsSpisok-900x601-237dНа цьому наголосив заступник голови ХОДА Михайло Черняк під час селекторної наради, що відбулася 23 лютого за участі голови райдержадміністрації Степана Масельського.

 

 

 

  «Це одна з програм, яка дійсно працює - фінансується в повному обсязі, а головне, дає результат. За даними моніторингів, там, де програма добре реалізується, значно зменшилася кількість викликів екстреної медичної допомоги», - зазначив заступник голови ХОДА.

  На сьогоднішній день у районі в межах Урядової програми «Доступні ліки» лікарські засоби реалізуються за допомогою 21 аптечного закладу ( 15 аптек і 6 аптечних пунктів), що становить 67,7% від загальної кількості аптек у районі (31 аптека). У населених пунктах району, де відсутні аптеки-учасники програми, реалізація лікарських засобів хворим здійснюється безпосередньо медичними працівниками підрозділів центру первинної медико-санітарної допомоги.

  Під час наради Михайло Черняк закликав керівників районів приділити особливу увагу роботі з людьми, які не мають можливості рухатися: організувати обхід таких пацієнтів лікарями та забезпечити їх препаратами у повному обсязі.

  Медичними фахівцями у районі активно проводиться робота з інформування населення щодо місць розташування аптек-учасників програми, де можна отримати медичні препарати за рецептами лікарів. Інформація доводиться до населення шляхом проведення бесід з хворими у момент їх звернення за амбулаторним та стаціонарним лікуванням, здійсненням подвірних обходів, де мешкають люди похилого віку та особи з інвалідністю, за допомогою розміщення друкованих засобів у приміщеннях поліклінічного відділення, амбулаторій ЗПСМ та ФАПів, через канали районних засобів масової інформації.

  У ході засідання учасниками було приділено особливу увагу питанням надання якісних медичних послуг у сільській місцевості.

  «Сільська медицина - один з головних пріоритетів як Президента Петра Порошенка, так і керівника області Юлії Світличної. Це справжня турбота про людей, яку вони відчувають безпосередньо», - підкреслив Михайло Черняк.

  У Балаклійському районі протягом 2018 року значну увагу буде приділено забезпеченню належного рівня надання медичних послуг у сільській місцевості. Для оновлення автомобільного парку сільських амбулаторій з районного бюджету виділено 1,6 млн. грн. для придбання 5 легкових автомобілів. Передбачені кошти на придбання медичного обладнання та меблів для ФАПу с. Слобожанське в сумі 69,4 тис. грн. та на здійснення поточного ремонту приміщень ФАПу с. Борщівка в сумі 92,0 тис. грн. У цьому році за кошти державного бюджету планується побудувати амбулаторії сімейного лікаря у смт. Савинці та с. Веселе. Проектами передбачено житло для сімейних лікарів та забезпечення їх автомобілями.

  У 2018 році виділені кошти в сумі 380,0 тис. грн. на проектні роботи для проведення капітального ремонту інженерних мереж будівлі та приміщень другого поверху поліклінічного відділення центральної клінічної районної лікарні. На закінчення ремонтних робіт з реконструкції будівлі під амбулаторію сімейного лікаря в селищі Нафтовиків у 2018 році виділено 916,6 тис. грн. Також у ІІ кварталі поточного року буде розпочато реконструкцію будівлі під амбулаторію ЗПСМ у селищі Лагері, на що з районного бюджету направлено 2917,8 тис. грн.

  Загалом на зміцнення та підвищення рівня матеріально-технічної бази медичних закладів району у 2017 році було використано 16,1 млн. грн. Цього року для покращення рівня надання медичних послуг у районі з місцевого бюджету виділено 19,0 млн. грн.

  ДОВІДКА:

  Станом на 01.01.2018 згідно з даними реєстрів хворих на диспансерному обліку в Балаклійському районі перебувають :

-  хворі на серцево-судинні захворювання – 28205 осіб;

-  хворі на цукровий діабет ІІ типу – 1200 осіб;

-  хворі на бронхіальну астму – 323  особи.

  З них 4467 осіб отримали лікарські засоби за рахунок коштів субвенцій з Державного бюджету у межах Урядової програми «Доступні ліки». Серцево-судинні захворювання – 3337 чол. (25,6% від диспансерної групи), цукровий діабет – 844 чол. (70% від диспансерної групи), бронхіальна астма – 286 чол. (88% від диспансерної групи).

dsc07215-4751x3526-14d2

 

 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь