line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Увага! Пожежі!

vogonІз настанням сухої весняної погоди на території Балаклійського району все частіше трапляються пожежі через необережне  поводження з вогнем під час спалювання сухої трави та рослинності, спалювання сміття на відкритих ділянках, на узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд із житловими будинками.

 

 

   Наразі кожен господар в своєму подвір’ї починає згрібати сміття, не замислюючись про негативний вплив такої діяльності на навколишнє природне середовище та здоров’я оточуючих.

   Люди забувають, що при випалюванні сухої рослинності страждає не лише природа, а й вони самі. Інколи, через свою необережність, палії стають жертвами своєї «плідної» праці. Від охопленої полум’ям трави загоряються житлові будинки, господарські будівлі, сараї з худобою, гинуть та отримують травми люди. Часто спалення сухої трави стає причиною лісових пожеж, які швидко поширюються і ліквідувати їх дуже складно.

   Ми вкотре звиртаємося до всіх жителів району з проханням не розводити багаття на своїх присадибних ділянках та прилеглих територіях, не спалювати траву поблизу автошляхів, адже через погану видимість на дорозі існує загроза виникнення дорожньо-транспортних пригод.

  Будьте пильні та пам’ятайте: нехтування правил пожежної безпеки тягне за собою адміністративну та, навіть, кримінальну відповідальність за скоєне лихо!

   Так, статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків», а саме за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою чи іншою природною рослинністю, або її залишків та опалого листя на земельних сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі навколишнього природного середовища або порушенням умов такого дозволу, а також невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

   За розведення багаття, спалювання відходів на відстані менше 15 метрів від будівель та споруд; за спалювання стерні післяжнивних залишків, розведення багать на полях у період збирання врожаю передбачена адміністративна відповідальність за статтею.

   Стаття 245 Кримінального кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу»  передбачає штраф  від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян  або обмеження воді на строк від 2 до 5 років, чи позбавлення волі на той самий строк.

   Тож, слід пам’ятати, що випадки спалювання сухої трави  тягнуть за собою непередбачувані наслідки.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь