line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На медичній нараді опрацювали питання вибору сімейного лікаря та порядок надання первинної медичної допомоги

IMG 071918 квітня голова райдержадміністрації Степан Масельський провів нараду з працівниками закладів охорони здоров'я району та керівниками органів місцевого врядування щодо проведення інформаційно-роз'яснювальних заходів з населенням у межах реалізації медичної реформи. Засідання відбулося за участі голови районної ради Олександра Літвінова та депутата Харківської обласної ради Анатолія Русецького.

  З 2 квітня розпочато кампанію з вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги, у межах якої  українці зможуть підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

  Зокрема на кожного лікаря відведена певна кількість пацієнтів, з якими він може укласти договір про надання медичних послуг, сімейний лікар може підписати 2000 декларацій, терапевт – 1800, лікар-педіатр – 900. Саме від вибору пацієнтів та кількості підписаних декларацій залежить порядок фінансування та обсяг коштів, які отримають з бюджету заклади медицини, що з 1 липня 2018 року будуть фінансуватися за рахунок коштів Національної служби здоров'я України.

  З метою успішної реалізації даної кампанії та покращення якості надання медичних послуг у сільській місцевості, у районі проводяться відповідні заходи щодо приведення закладів охорони здоров'я у відповідність до вимог чинного законодавства. Протягом минулого року на території кожної територіальної громади за кошти районного бюджету створено амбулаторії загальної практики сімейної медицини та фельдшерсько-акушерські пункти.

  У 2018 році за кошти державного бюджету планується побудувати  амбулаторії сімейного лікаря у смт. Савинці та с. Веселе. Проектами передбачено житло для  сімейних лікарів та забезпечення їх автомобілями. Крім того, з районного бюджету виділені кошти в сумі 240,0 тис. грн. на проектні роботи по  капітальному  ремонту  приміщень амбулаторії загальної практики-сімейної медицини № 1 м. Балаклія, на проектування робіт по будівництву ФАПів модульного типу в с. Нурово та с. Новоселівка.

IMG 0726«На сьогоднішній день ми маємо фінансову та організаційну підтримку з боку Уряду та керівництва області щодо створення належних умов для надання якісних медичних послуг як у міських закладах охорони здоров‘я, так і для розвитку сільської медицини. Тому , наше завдання проводити модернізацію закладів охорони здоров‘я відповідно до умов визначених законодавством України», - зазначив Степан Масельський. З метою реалізації медичної реформи та створення сприятливих умов для підписання декларацій між сімейним лікарем та пацієнтом, кожен заклад охорони здоров'я у районі підключено до мережі Інтернет, забезпечено ноутбуками, багатофункціональними пристроями. На сьогодні забезпечено підключення  до мережі Інтернет 10 амбулаторій та 15 ФАПів. До кінця тижня будуть приєднані до мережі Інтернет АЗПСМ с. Мілова  та с. П’ятигірське.

  37 сімейних  лікарів та педіатрів 14 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини  комунального закладу охорони здоров’я Балаклійської районної ради «Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (100 % від загальної чисельності) зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я «eHealth», мають електронні ключі  та  здійснюють реєстрацію декларацій про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. 

  У кожному закладі охорони здоров‘я розміщено перелік документів, який пацієнт повинен мати при собі для укладання договору про надання медичних послуг, інформацію про кожного лікаря первинної медичної допомоги розміщено у районних засобах масової інформації, фахівцями проводиться роз‘яснювальна робота щодо нових умов співпраці лікаря з пацієнтом.

  Підбиваючи підсумки наради, керівник району наголосив на необхідності розмістити детальну інформацію про кожного сімейного лікаря на інформаційних стендах у приміщеннях амбулаторій загальної практики сімейної медицини та ФАПів, у кожному населеному пункті району, розробити інформаційні листівки та залучити органи місцевого самоврядування до реалізації медичної реформи. Зокрема, соціальними робітниками буде продовжуватися подвірний обхід громадян, які не взмозі самостійно звернутися на прийом до сімейного лікаря дляя підписання декларації.

  «Урядом створені всі умови для впровадження медичної реформи у дію. Ми зі свого боку повинні об‘єднатися з керівниками органів місцевого самоврядування, очільниками закладів охорони здоров‘я щоб донести інформацію про процедуру підписання декларації з сімейними лікарями кожному громадянину у доступній формі та про інші переваги медичної реформи», - сказав Степан Масельський.

IMG 0714IMG 0727IMG 0729
 

IMG 0730IMG 0733IMG 0736


 

 

 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < липня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь