line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Зарахування дітей до шкіл за місцем проживання має завершитись до 1 червня

-f237Про порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти розповів заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

 

 

 

 

  Згідно з новим порядком, який було нещодавно затверджено, дитина не зобов’язана, а має право навчатися в закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає. Таку дитину зобов’язані зарахувати до школи першочергово. Дитина також має право навчатися у школі не за місцем проживання - якщо там є вільні місця. Але в будь-якому разі за дитиною залишається право на місце в школі за місцем проживання (за умови подання батьками до 31 травня відповідної заяви про зарахування до цієї школи).

  «Якщо, наприклад, дитина йде до школи в перший клас не за місцем проживання, батьки також мають право написати заяву про зарахування. Але першочергового права на вступ не буде. Спочатку зараховуються діти, які проживають за місцем реєстрації, діти вчителів, які працюють у цьому закладі освіти, та діти, чиї брати та сестри навчаються в школі, або якщо діти є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти. Це основні випадки. Порядок не визначає пріоритетність у зарахуванні дітей цих чотирьох категорій, але говорить, що мають бути зараховані всі такі діти. На вільні місця, які залишаються, адміністрація школи повинна провести жеребкування», - сказав Анатолій Бабічев.

  За його інформацією, спосіб проведення жеребкування визначає адміністрація школи. Зарахування за місцем проживання повинно завершитися до 1 червня.

  «Якщо за місцем проживання знаходиться російськомовна школа, а батьки бажають, щоб їх дитина навчалася державною мовою, то в такому разі вони повинні написати відповідну заяву керівництву школи. І школа зобов’язана організувати такий навчальний процес. Тобто, якщо в школі немає українських класів, адміністрація школи повинна відкрити клас з українською мовою навчання. Для того, щоб забезпечити доступність навчання для кожної дитини», - сказав Анатолій Бабічев.

  Окрім того, за його словами, якщо потужність закладу освіти не дозволяє зарахувати всіх дітей, які проживають на території обслуговування, відповідний орган управління освітою невідкладно має запропонувати на вибір таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних їхніми батьками закладів освіти.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь