line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Інтерв’ю із заступником голови райдержадміністрації Валентиною Панасенко щодо підсумків 2017-2018 навчального року

IMG 1988Про організоване завер­шення навчального року, складання випускних іспитів, про зміни, які вже відбулися або «знаходяться в черзі», щоб знайти відображення в реформуванні шкільної сис­теми, у зв’язку з прийняттям нового закону про освіту, – в розмові з Валентиною Пана­сенко, заступником голови Балаклійської районної дер­жавної адміністрації, яка курує питання соціально-­гу­манітарної сфери.

   – Валентино Михайлівно, упевнена, балаклійцям, особли­во тим, у сім’ях яких є школярі, цікаво довідатися про час і поря­док проведення урочистих і на­вчально­ підсумкових заходів у школах району.

 

  – Відповідно до нормативних документів, закладами освіти Балаклійського району визначені терміни закінчення поточного навчального року і проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО та впускних вечорів. Отже, 25 травня завершується навчальний рік і в усіх закладах освіти району відбудеться свято останнього дзвоника. Восьмого червня випускникам дев’ятих класів будуть вручені свідоцтва про отримання ними дев’ятирічної освіти. Двадцять третього червня випускники одинадцятих класів отримають атестати. З 22 - го по 24 - е травня учні одинадцятих класів складатимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання на базі наших навчальних закладів. У зв’язку з цим, у Балаклійській ЗОШ - ІІІ ст. №1 ім. О.Тризни, у Балаклійській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, у Балаклійській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 та в Балаклійському навчально-виховному комплексі в ці два дні будуть оголошені канікули, що ніяк не позначиться на виконанні навчального плану в закладах освіти району. Отже, 22 травня учні складатимуть іспит               з математики у формі ЗНО на базі першої та другої міських шкіл, 24 травня на них чекає інтелектуальне випробування з української мови та літератури на базі чотирьох місцевих навчальних закладів – першої, другої й третьої міських шкіл та Балаклійського НВК. Шостого червня ЗНО з історії України діти складатимуть в першій та другій міських школах. З 1-го по 13-е червня на випускників чекають іспити з інших предметів на базі навчальних закладів Харкова, куди планується їх організований під’їзд шкільними автобусами.

  Тридцять з 365-ти цьогорічних випускників претендують отримати золоті та срібні медалі (двадцять вісім – золоті, двоє – срібні), але підтвердження цих очікувань відбудеться тільки після отримання ними результатів ЗНО. Перед випускними вечорами планується свято вшанування обдарованої учнівської юні (медалістів, переможців предметних олімпіад, тих, хто відзначився своїми дослідницькими роботами в Малій академії наук, переможців творчих конкурсів і спортивних змагань).

  З 29-го травня по 15-е червня у тридцяти трьох навчальних закладах району будуть функціонувати табори відпочинку з денним перебуванням дітей. Упродовж двох цих тижнів планується оздоровити 2455 школярів. З районного бюджету на ці цілі виділено 687 тисяч гривень.

  З дев’ятого червня готові прийняти дітей позаміський дитячий заклад оздоровлення «Олімпія» і заклад санаторного типу «Факел», який є структурним підрозділом ГПУ «Шебелинкагазвидобування». Очікується, що впродовж кожної зміни в «Олімпії» відпочинуть близько 300 дітей. Особлива увага буде приділена оздоровленню і організованому дозвіллю дітей пільгового контингенту (сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам). Уже виділено понад сто путівок для маленьких громадян цієї соціальної категорії. Крім того, оздоровлення дітей-пільговиків буде здійснюватись і за рахунок обласного та державного бюджетів, що дасть їм можливість відпочити в мальовничих місцях нашої держави.

  Уже не перший рік поспіль на рівні району діє рішення про надання адресної допомоги працівникам бюджетної сфери на оздоровлення їхніх дітей. Для них уже замовлено 130 путівок, які дають їм право на відпочинок в «Олімпії», з відшкодуванням їх вартості в сумі 2700 грн. кожна.

 

  – Валентино Михайлівно, по­вертаючись до теми ЗНО, хочеть­ся запитати про готовність наших пунктів тестування до цієї склад­ної і відповідальної процедури.

 

  – Днями були проведені обласна й районна селекторні наради, на яких порушувалось це питання. Наші пункти тестування готові прийняти як місцевих випускників, так і випускників з інших районів. Підібрані інструктори з числа педагогів, на кожному з іспитів чергуватимуть медики.

 

  – Опорні школи – питання, яке цікавить багатьох батьків, особ­ливо з сільської місцевості. Чи будуть такі створені в нашому районі і коли?

 

  – У дії закон про освіту. Дуже багато нових положень у цьому законі. Ми вже здійснюємо необхідні організаційні заходи, щоб з нового навчального року почати працювати у відповідності зі змінами, які законодавчо закріплені на рівні Міністерства освіти і науки України. Зокрема, це електронний облік дітей шкільного і дошкільного віку. Уже створено такий єдиний реєстр. Усі ми є свідками реформування деяких закладів освіти (змінюються їхні тип, назва). Так, у березні змінився тип Бригадирівської школи, яка нині іменується Бригадирівським ліцеєм. Аналогічна реконструкція триває і в Залиманській школі. Стосовно опорних шкіл, є рішення конкурсної комісії по Савинському освітньому округу, і на найближчій сесії буде названий і затверджений опорний заклад у його межах. Школи, які входять до цього освітнього округу, будуть його філіями з першим і другим освітніми рівнями. Батькам не варто перейматися з цього приводу. Усе це робиться з метою рівного доступу до освіти кожної дитини, навіть з найвіддаленішого села. З районного бюджету виділяються значні кошти на ремонт шкільних приміщень, як зовнішній, так і внутрішній, на технічне переоснащення шкільних кабінетів, придбаваються медіатеки, організовується підвезення як дітей, так і педагогів. Додайте до цього ресурсно-інклюзивні кімнати, що дозволяє дітям з особливими потребами відчути себе рівними серед рівних. Як приклад, ресурсно-інклюзивний центр, відкритий у січні поточного року при першій міській школі.

 

  – Валентино Михайлівно, Ви зробили акцент на тому, що з районного бюджету виділяються значні кошти, у тому числі, й на ремонт шкільних кабінетів. На­ певно, доречно буде нагадати напередодні ремонтних робіт у класних кімнатах про розпорядження голови райдержадмініст­рації, згідно з яким уже не пер­ший рік заборонено збирати батьківські кошти на ці цілі.

 

  – Так, поточні потреби школи й класу, починаючи від придбання канцелярського приладдя, шкільного інвентарю, шпалер, фарби, парт, стільців тощо фінансуються з районного бюджету. Більше того, навчальні заклади оприлюднюють свій кошторис і інформацію про витрати на власних електронних сайтах. Ця інформація загальнодоступна.

 

  – Хотілося б з офіційних дже­рел почути інформацію щодо по­дальшої долі Балаклійського ліцею.

 

  – Найперше, ліцею – бути! Але восьмого травня набув чинності наказ Міністерства освіти, який регулює порядок зарахування дітей до навчальних закладів. Згідно з цим наказом, діти повинні навчатись у школах, які територіально співвідносяться з житловим масивом, у якому вони проживають. Якщо ж батьки не бажають віддавати свою дитину на навчання до найближчої до них школи, то до іншого навчального закладу вона може бути прийнята тільки на конкурсній основі і тільки на вільні місця. Це безпосередньо стосується і ліцею. Днями буде прийняте рішення про проведення конкурсного відбору в цьому навчальному закладі по трьох напрямках поглибленої підготовки, що обов’язково буде доведено до відома восьмикласників та їхніх батьків. Ми також, згідно з санітарними нормами, трохи обмежимо допустиму кількість дітей у класах (не 30-32 учні, а двадцять два – двадцять п’ять).

  Користуючись нагодою, хочу закликати дітей не боятися ЗНО і продовжувати навчання, як раніше говорили, до отримання атестату зрілості. Тим паче, що в районі запроваджена підтримка для батьків, хай і невеличка (130 грн.) на проходження їхньою дитиною пробного ЗНО. Пройшовши пробне ЗНО, учень має ще два місяці, щоб заповнити прогалини у своїх знаннях, щоб зрозуміти, що потрібно «підтягти». Більш суворі вимоги висуваються сьогодні і перед учителями. Уже не беруться до уваги пояснення на кшталт: «Ми тільки те й робимо, що дах латаємо». Вчитель просто зобов’язаний відповідати своєму основному призначенню – передавати знання дітям, щоб ті успішно складали ЗНО і мали можливість вступити на бюджет. Складний сучасний світ вітає освічену особистість.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь