line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

На засіданні колегії опрацювали питання попередження соціального сирітства

IMG 2229За інформацією начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Лесі Молодовець, на території Балаклійського району мешкає 13 тис. 888 дітей віком від 0 до 18 років. На обліку в службі перебуває 119 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з них 114 дітей виховуються у сім'ях опікунів, піклувальників, прийомних сім'ях і дитячих будинках сімейного типу.

 

   Відповідними службами району постійно обстежуються умови проживання дітей, які перебувають у сімейних формах виховання. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування двічі на рік проходять медичні огляди, діти шкільного віку отримують пільги на безкоштовне харчування, проїзд, придбання спортивної форми.

  Також у районі здійснюється постійний моніторинг соціально-побутових умов дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і винесено пропозиції щодо розподілу субвенції з державного бюджету на придбання житла особам з числа дітей-сиріт віком від 18 до 23 років.
  "За ініціативи Президента України державою приділяється належна увага до поліпшення соціально-побутових умов дітей, які опинилися в скрутних  життєвих обставинах. Державна програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування вже активно впроваджується головою Харківської обласної державної адміністрації Юлією Світличною і наразі наш район також виніс свої пропозиції щодо забезпечення осіб з числа дітей-сиріт житлом за рахунок держави", - поінформував голова райдержадміністрації.

  З батьками дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, проводиться превентивна робота, спрямована на попередження вилучення дітей з біологічних сімей, у наслідок чого ставлення батьків до виконання своїх обов’язків змінюється у позитивний бік.

   Рівень соціального сирітства, який визначається кількістю дітей – сиріт та дітей. позбавлених батьківського піклування на 10 тис. дитячого населення у Балаклійському районі є одним із найнижчих у харківській області. Упродовж останніх 5 років у районі спостерігається щорічна динаміка до зменшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - у порівнянні з 2012 роком на початку 2018 кількість дітей даних категорій зменшилася на 59% .

   Під час розгляду питання зменшення рівня соціального сирітства та соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування членами колегії райдержадміністрації прийнято рішення здійснювати заходи з раннього виявлення сімей з дітьми, які мають ризик опинитися або перебувають у складних життєвих обставинах. Відповідним органам проводити з батьками профілактичну роботу, спрямовану на попередження соціального сирітства та своєчасно ініціювати притягнення до відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків, популяризації серед населення самої ідеї взяття на виховання дітей, які потребують влаштування у сім'ї

   " Я впевнений, що в нашому районі існує багато небайдужих сімей, які б могли взяти на виховання одну, а можливо і більше дітей, однак, їм не відома сама процедура усиновлення. Тому наше завдання знайти шлях до цих сімей, провести інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення та допомогти дітям відчути справжню любов та піклування у нових родинах", - підсумував голова райдержадміністрації

IMG 2204

 

 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь