line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Люди схаменіться!

1-16Спалюєте суху траву та листя в себе на подвір’ї? Балаклійці, уважно прочитайте замітку та схаменіться!

 

 

 

 


    Вимушені констатувати факт: вже не один тиждень, особливо в сонячну погоду, на території району «нема чим дихати». Жителі масово палять листя, гілки та сміття. В пік осіннього паління повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Невже так і має бути? Невже ми не розуміємо чим шкідливе паління для нас, наших дітей ?! Задумайтесь: при згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, який здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

   На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згоранні. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окроплюємо від колорадського жука.

   Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і сприяючі респіраторним захворюванням оксиди сірки. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

   До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

   Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.

   Шкідливий цей дим і для хворих із легеневою патологією та може сприяти виникненню гострого фарингіту та гострого тонзиліту.

   Що стосується природних змін: спалювання листя й трави призводить до руйнації верхнього ґрунтово-рослинного покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення у 2-4 рази промерзання ґрунту. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються у ґрунт. При згоранні ж утворюється зола (у кращому випадку). Не зважаючи на загальноприйняту думку, зола – дуже погане добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення ґрунту.

   При спалюванні трави на присадибних ділянках, городах або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до знищення цінних видів рослин і тварин. Саме із спалювання польової стерні починається більшість небезпечних пожеж. Всі ми були неодноразово свідками загорання травяного настилу на торф’яниках Вільхуватки. Аналогічним чином, існує загроза загоряння житлових будинків та інших споруд.

    Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій.

   Чи є вихід з положення?

   Так. Переведені у грошовий еквівалент, наслідки спалення листя, рослинних залишків, сміття, гілля дерев стосовно здоров’я та впливу на навколишнє середовище можуть бути дуже дорогими. Ці кошти включають: 1) збільшення кількості випадків погіршення здоров’я та збільшення витрат на їх лікування; 2) зростання кількості випадків пожеж у домівках та у лісі; 3) сажа від спаленого листя, що осідає на будинках, псує їх зовнішній вигляд та вимагає затрат на відновлення первинного вигляду.

   Як альтернативу, пропонується метод переробки відходів, який називається компостуванням.

   Робити компост зовсім не важко!

   Компост можна робити з багатьох харчових відходів включаючи залишки від овочів, фруктів, яєчну шкаралупу, чайні пакетики і т. ін. На додаток до цього, компостуються такі речовини як листя, трава, дрібне гілля, шматки шовку та бавовни, стружка, газети та зола. Він може стати у великій пригоді на вашому подвір’ї та у господарстві. Компост можна використовувати як високоякісне органічне добриво у саду та на городі для підживлення ґрунту і підвищення його родючості. Компост покращить стан ґрунту, допоможе землі краще вбирати повітря та воду, зменшить ерозію ґрунту. Використання компосту у вигляді мульчі на поверхні ґрунту позбавить вас від проблеми руйнування ґрунтової кірки на вашому городі після кожної зливи для того щоб полегшити ріст рослин. Компост або мульча з нього утримають у ґрунті вологу надовго навіть у спекотні дні та забезпечать збереження гумусу та органічних речовин від вивітрювання. Внесення компосту пригнічує розвиток бур’янів, покращує температурний режим ґрунту, слугує поживними речовинами для хробаків та інших організмів, які забезпечують поживними речовинами рослини та культури.

   Компостування є природнім видом перебігу органічних речовин, який допомагає зменшити щільність та ерозію ґрунту. Коли листя компостується разом з рештками трави, які містять азот, кінцевий продукт є дуже цінним органічним добривом.

   Тож, перш ніж розвести багаття в себе на подвір’ї, давайте подумаємо про наше майбутнє!

   Спалювати листя категорично забороняється.

   Кодекс України про адміністративні правопорушення

   Стаття 771. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків

   Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу — тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < грудня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь