line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Заходи по реформуванню системи охорони здоров’я Балаклійського району у 2018 році

12018 рік став роком початку реформування системи фінансування закладів охорони здоров’я району. Відбулась автономізація медичних закладів.

 

 

 

 

 

 

  Комунальне некомерційне підприємство Балаклійської районної ради Харківської області «Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», уклавши договір з Національною службою здоров’я України, набуло автономності в адміністративній діяльності та розподілі свого фінансування, отримало змогу залучати кошти з різних джерел, маючи свої  банківські рахунки. Зміна у системі фінансування, метою якої є оплата  за надані медичні послуги,  буде поступово впроваджена у комунальному некомерційному підприємстві Балаклійської районної ради Харківської області «Балаклійська центральна клінічна районна лікарня», починаючи з наступного 2019 року.

  Впродовж року проводилась кампанія «Обери свого лікаря» по підписанню декларацій населення району з сімейними лікарями та лікарями педіатрами комунального некомерційного підприємства Балаклійської районної ради Харківської області «Балаклійський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Близько 70 відсотків  мешканців району  здійснили вільний вибір лікаря первинної медичної ланки для  забезпечення можливості отримання своєчасної, якісної медичної допомоги.

  Відповідно  постанови  Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 № 983 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості" (зі змінами) в районі ведуться будівельні роботи по спорудженню нових амбулаторій загальної практики-сімейної медицини з житлом для лікарів з застосуванням енергозберігаючих технологій в сел. Савинці  на 3 сімейних лікаря  та сел. Веселе на 1 сімейного лікаря. Нова амбулаторія в сел. Савинці здійснюватиме медичне обслуговування населення селища та 5 навколишніх населених пунктів загальною чисельністю 7471 чол. Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини сел. Веселе  надаватиме лікарську допомогу 2091 особі, які мешкають в сел. Веселе та в 9 населених пунктах Балаклійського району.       

      Відповідно до проектної документації вартість будівництва амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в сел. Савинці  становить 11877,9 тис. грн.,  в сел. Веселе – 9688,8 тис. грн. Строк будівництва – 2 роки.                      

  У поточному році будівництво проводиться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській  місцевості, в сумі 13423,9 тис. грн. та субвенції з обласного бюджету в розмірі 1491,5 тис. грн.

  На виконання Урядової програми «Доступні ліки», метою якої є повне чи часткове відшкодування вартості лікарських засобів для амбулаторного лікування  серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ рівня та бронхіальної астми, для поліпшення стану здоров’я мешканців району використана субвенція з державного бюджету в сумі 2486,4 тис. грн.

  Завдяки фінансовій децентралізації стало можливим отримувати значну підтримку з боку районної влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні питання покращання матеріально-технічної бази лікувальних установ району, що є одним з важливих умов надання доступної, різнопланової, якісної та своєчасної медичної допомоги мешканцям району.

  Протягом 2018 року для виконання заходів з енергозбереження, здійснення капітальних та поточних ремонтів, реконструкцій приміщень і будівель лікувальних закладів району, придбання медичного обладнання, комп’ютерної техніки, меблів, проведення робіт по підготовці медичних закладів до  роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років, виготовлення проектно-кошторисної документації на здійснення капітальних вкладень в охорону здоров’я  в цьому році та наступних роках з місцевих бюджетів  використано 20991,6 тис. грн.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь